Svetová vláda? Podľa Stephena Hawkinga to možno bude nutnosť

Tip na čítanie.

Ľavicoví ateisti bojujú proti globalizácii a vo svetonázorových sporoch radi argumentujú autoritou – Hawkingom. No ale on je na ich sklamanie globalista ako ateistická repa:

Najnovšie navrhuje, aby vznikla centralizovaná svetová vláda, ktorá dokáže spoločnými silami reagovať na rozvoj technológií. Už dávnejšie vyslovil obavy z toho, ako sa môže vyvinúť umelá inteligencia a čo to môže pre nás znamenať. 

Zdroj: Svetová vláda? Podľa Stephena Hawkinga to možno bude nutnosť

One thought on “Svetová vláda? Podľa Stephena Hawkinga to možno bude nutnosť

  1. Pod článkom, na ktorý ste dal link odznelo v jednom komentári aj toto – “… (Hawking) si podla mojej skromnej mienky nevedomo protirecil…. medzi globalne hrozby spravne oznacil ludsku chamtivost… ale ako xce tuto ludsku chamtivost eliminovat totalnou centralizaciou? ako zamedzi chamtivosti tych na cele svetovej vlady? ved totalna moc je zakladnou prisadou, ktora ludsku chamtivost znasobuje!”
    __
    K tomu by som dodal – AK je pravdou, že svet a aj človeka stvoril Boh, tak predovšetkým Boh v takom prípade je kompetentný k formulovaniu riešenia ľudských problémov. Príklad Ježišovho života bol predovšetkým o tom, aby ľudia v podriadení sa vláde Božej slúžili jedni druhým … Ak sa chcú ľudia bez nasledovania Ježiša zmocňovať vlády nad inými, tak to je problematické.

    Like

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s