Môžu dvaja ateisti byť rodinou?

Prominentný LGBT-aktivista Branislav Ondrášik si vo februári pripomenul Medzinárodný deň manželstva a okrem iného napísal, že:

S najvacsou laskou mojho zivota sme spolu uz deviaty rok a manzelmi vyse dva roky. Sme skvela rodina a dobri partaci pre nasho Kapitana. Pre Rasta a Kapitana sa vzdy oplati zit. Manzelstvo kazdemu odporucam, manzelstvo pre vsetkych!

Slovo manželstvo – údajne – vzniklo skomolením pôvodného slova “malženstvo”. Označovali sa ním tí muži, ktorí prešli sobášnymi rituálmi. Podobne môžeme porovnávať aj pôvod slova nášho hmla a českého mlha. Manželia ešte nie sú rodinou. Dosť pochybujem, že by niektorí z homosexuálnych partnerov bol schopný po análnom nechránenom “pohlavnom” (sic!) styku splodiť dieťa. Dvaja homosexuáli si zaiste môžu navrávať, že ich pes je ich pokrvným dieťaťom a môžu si navrávať, že sú rodinou alebo sú manželmi. Že sa oženili… Sebaklam je lož na sebe samom a zotrvávanie v klamstve – prízvukujem dobrovoľné zotrvávanie – je hlúposť.

Rodina je biosociálna skupina tvorená dieťaťom a aspoň jedným rodičom. Kto je rodičom v “maželstve” (sic!) dvoch homosexuálov a jedného psa – nevedno. Hlavným poslaním rodiny je reprodukcia. Nie chodenie po butikoch a krčmách. Rodina je tak prirodzeným priestorom, kde sa splodení potomkovia učia pravde a láske. Homosexuáli si zaiste môžu navrávať, že sú rodinou. Môžu si klamať navzájom a aj navonok. Berme ich s pochopením. Pre homosexuálov je bytostne dôležité žiť vo fabuláciách a klamstve. Podobne, ako malé deti vyrastajú v mystike prítomnosti rozprávkových bytostí. Deti z týchto nevinných klamstiev vyrastú – no homosexuáli v nich pretrvávajú.

Aj preto homosexualitu nepovažujem za orientáciu, ale za úchylku. Pravdu nahrádzajú klamstvom.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s