Úpadok portálu Humanisti.sk

Brána sekulárnych humanistov (ateistov) Humanisti sa usilovala byť mienkotvornou inštitúciou ľudí popierajúcich existenciu boha. No už dlhodobo sledujem neschopnosť redakcie zaujať a pritiahnuť ateistické osobnosti a dostať tak ich myšlienky na svoje stránky a cez ne tak oslovovať ateistov. Tento ústredný portál ateistov na Slovensku s akou takou úrovňou tak kráča k definitívnemu zániku.

Za povšimnutie stojí čítanosť článkov. Mnohé z nich neprečíta viac ako 50 ľudí. No čítanosť nezriedka je ešte nižšia. A od nej treba odrátať isté významné percento nás, katolíckych pozorovateľov 🙂

Na Slovensku je 5430000 obyvateľov. Podľa ateistu a sociológa Miroslava Tížika zo SAV je počet ľudí bez vyznania takmer 22%. Sekulárni humanisti sa radi pýšia cudzím perím a zvyknú tvrdiť, že ľudia bez vyznania a ateisti je jedno a to isté. Doprajme im to a budeme pri štatistickom porovnaní vychádzať z ich prečudesnej demagogickej logiky. Z nej totiž vyplýva, že ateistov u nás je 0,22×5430000=1194600. Takmer milión dvesto tisíc.
Pri čítanosti článkov ústredného portálu slovenských ateistov okolo 50 potom túto ich Mekku ateizmu uznáva len 0,004 percenta príslušníkov ateistického národa. Na jedného čítajúceho ateistu tak pripadá ďaľších 23891 neznabohov, ktorí s pohrdnutím prekročia články ateistických mesiášov.
Napĺňa sa tým stará skúsenosť s marxistami. Napriek vynaloženému úsiliu na ateizáciu títo nedosiahli navýšenie počtov marxistov, komunistov či inak organizovaných ateistov. Dosiahli iba navýšenie počtov ateistov apatických, ľahostajných, so sklonmi k poverčivosti, bezcieľne sa potĺkajúcich životom bez zmyslu a úžitku.

V poslednom čase si všímam aj obsahovú biedu portálu humanisti.sk. Prevažujú krajne nudné opisy práce napr. petržalských úradníkov – nuž zrejme tam majú za miestodržiteľa nejakú tú komunistickú sviňu. Oživením bývajú suterénne výlevy a demagógia Jána Paradu. Aj tu sa ukazuje, že ateistov zobudí nenávisť… ale aj to sa mení. Portál Humanisti.sk tak čaká osud Zošitov humanistov, lokalít ako Ateisti.sk, Ateisti.tk, Ateizmus.sk.

A je to tak dobre. Slovenskí ateisti duchovne vyhnívajú ako tŕň v päte.

 

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Connecting to %s