Americkému ateistovi sa zacnelo za moslimskou hudbou, tak vyvádzal

To, že ateizmus je bláznovstvo, dokazuje aj tento prípad z USA.

46-ročný Joseph Allen navštívil reštauráciu v Largo na Floride, v ktorej hrali tradičné vianočné pesničky, ako je zvykom vo vianočnom čase. Muž údajne nenávidí kresťanstvo a vianočné koledy ho rozzúrili natoľko, že začal kričať a preklínať ako zamestnancov tak  aj klientov danej pobočky reťazca. Muž požadoval, aby zamestnanci túto hudbu vypli a nahradili ju moslimskou alebo hinduistickou hudbou.

Ateistu nakoniec spacifikovala privolaná polícia. Tá u neho našla navyše drogy (kto by sa čudoval drogám u ateistu?)

Zdroje:
https://newsline.com/florida-police-arrest-man-demanding-mcdonalds-to-play-muslim-songs-in-place-of-christmas-songs/
http://www.hlavnespravy.sk/krestanofobia-vo-svete-muza-na-floride-vianocne-koledy-v-mc-donalde-nahnevali-do-nepricetnosti/879679
Reklamy

6 thoughts on “Americkému ateistovi sa zacnelo za moslimskou hudbou, tak vyvádzal

 1. Je mi asi ako každému jasné, že z toho prípadu vyplýva, že ten človek je blázon. Ako však z toho jedného prípadu vyplýva, že ateizmus je bláznostvo. Vyplýva z nejakého jediného prípadu (samozrejme, môžem byť konkrétny), kedy kresťan zabil v mene Boha, že kresťanstvo je bláznovstvo?

  Like

  • Kresťan zabíjajúci v mene boha popiera svojim činom základné tézy kresťanstva. Ateista vyvádzajúci pre vianočné pesničky tak činí v súlade s ateizmom – jeho konanie neprotirečí ateizmu. To je základný rozdiel.

   Like

   • Naozaj nepopiera? A čo ak je to tak vzdelaný krestaň, že si naštudoval pravé nepozmenené znenia biblických zákonov? Aby som bol konkrétny, prikázanie “Nezabiješ” bolo v pôvodnom znení “Nezabiješ druhého žida”, čo sa samozrejme behom rokov menilo, pretože sa menilo aj myslenie ľudí. Avšak, v tej dobe bolo zabitie pohana úplne v poriadku. Ak by teda kresťan zabil pohana, konal by v súlade s Bohom, nakoľko prikázania sú (vraj) od neho. Vyplýva z toho, že konanie v súlade sa pôvodnými Božími prikázaniami je bláznovstvo?
    To mi akože chcete povedať, že ateizmus neberie vôbec ohľad na morálku? Možno samotný ateizmus nevedie priamo k tolerancii, nakoľko je to smer zameraný hlavne na vieru, no vedie k morálke (aj napríklad prostredníctvom hesla “nerob druhým to, čo nechceš aby robili oni tebe”), ktorá už ale toleranciu v sebe tak povediac obsahuje.
    Btw, čo ak kresťan koná zároveň v súlade a v rozpore s Bibliou? Napr. zabije homosexuála:
    – “Kto by spal s mužom tak, ako sa obcuje so ženou, obaja spáchali ohavnosť, musia zomrieť, ich krv bude na nich. (Levitikus 20,13)”
    – “Buďte k sebe navzájom láskaví a milosrdní, navzájom si odpúšťajte, ako aj vám odpustil Boh v Kristovi! (List Efezanom 4,32)”

    Like

   • Nečerpáte náhodou z kníh posvätných pre židov? Kresťania majú novelu – vydal Kristus 😀

    Ak teda citujete Bibliu, dovolím si to aj ja:

    8 Tu k nemu pristúpil jeden zo zákonníkov, ktorý ich počúval, ako sa hádajú. A keď videl, že im dobre odpovedal, spýtal sa ho: “Ktoré prikázanie je prvé zo všetkých?”
    29 Ježiš odpovedal: “Prvé je toto: “Počuj, Izrael, Pán, náš Boh, je jediný Pán.
    30 Milovať budeš Pána, svojho Boha, z celého svojho srdca, z celej svojej duše, z celej svojej mysle a z celej svojej sily!”
    31 Druhé je toto: “Milovať budeš svojho blížneho ako seba samého!” Iného, väčšieho prikázania, ako sú tieto niet.”
    32 Zákonník mu vravel: “Dobre, Učiteľ, správne si povedal: “Jediný je a okrem neho iného niet;”
    33 a milovať ho z celého, srdca, z celého rozumu a z celej sily” a “milovať blížneho ako seba samého” je viac ako všetky zápalné a ostatné obety.”
    34 Keď Ježiš videl, že odpovedal rozumne, povedal mu: “Nie si ďaleko od Božieho kráľovstva.” A už sa ho nik neodvážil vypytovať.

    Ak kresťan zabije – bezdôvodne – geja , svojim činom popiera vieru, ku ktorej sa hlási. Podobne, ako keby vegetarián chodil do špajzky na klobásy 😀

    Zásada “Nerob druhým to, čo nechceš, aby robili Tebe, je z Biblie.

    Či berie ateizmus ohľad na morálku? Rovnako ako matematika.

    Like

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Connecting to %s