Ftáčnik a Kanis – prominentní ateisti, kamaráti nebezpečného devianta

Najprv si stručne predstavme pánov Kanisa a Ftáčnika.
PhDr. Pavol Kanis, CSc. je bývalým top-politikom v našej republike. Po roku 1989 svoju kariéru spojil s postkomunistickou stranou SDĽ, kde v roku 1994  a v rokoch 1998 – 2001 bol vo vláde ako minister obrany. Z funkcie musel odstúpiť po trápnučkom zdôvodňovaní svojho majetočku výhrou v Športke. 😀 Najúspešnejšieho slovenského športkára spomínali médiá pred štyrmi rokmi, keď sa konečne mohol sťahovať do svojej vily v bratislavskej proletárskej štvrti – na Kolibe. Ako sa zmieňuje Nový čas, ateista  Kanis sa dal na film a nakrútil film o kresťanovi Štefánikovi, ktorého sochy ateisti toť nedávno ničili. Len ako perličku doplním, že koncom januára tohoto roku – 2017 – sa v Thurzovom dome v Banskej Bystrici konala prednáška s historikom a naším najúspešnejším tipérom Pavlom Kanisom pod názvom Umenie diplomacie Milana Rastislava Štefánika. Na prednášku pozýval Roman Hrádecký. Ano, to je ten Hrádecký, ktorý je predsedom združenia eštébákov Prometheus. Ano, toho občianskeho združenia, ktoré je členskou organizáciou Slovenskej humanitnej rady, International Humanist and Ethical Union a European Humanist Federation. Ano, ten Hrádecký, ktorému nevadí prítomnosť eštébákov v o.z.Prometheus a nevadí mu, že ocenenia Humanista roku dostávajú ľudia velebiaci zločinný ateistický systém. Ten Hrádecký, ktorému nevadí, že podpredsedom je bývalý náčelník ŠTB právnik Marián Baťala

Doc. RNDr. Milan Ftáčnik je prominentný ľavicový politik, LGBT-aktivista a bývalý člen KSČ. Ako mierový aktivista (na prekvapenie ) hlasoval za bombardovanie Juhoslávie vojskami NATO… Teší sa podpore kontroverzného Inštitútu ľudských práv, ktorý naoplátku zase on podporuje finančnými darmi z cudzích peňazí. Chce sa mi zvracať…

Prejdem k podstate. Hm… alebo predsa nie – ešte trochu histórie pre pochopenie kontextu.

V roku 1972 priniesol do Európy jógu. Volá sa Paramhans Svámi Mahéšvaránanda (alias Svámidží). Zacitujem z Wikipédie:

Svámidží vypracoval univerzálny systém Joga v dennom živote, podľa ktorého cvičia priaznivci jogy v Rakúsku, Nemecku, Švajčiarsku, Chorvátsku, Slovinsku, Maďarsku, Anglicku, Amerike, Kanade, Španielsku, Indii, Austrálii a na Novom Zélande.

Podľa Svámidžího je jedným z cieľov jogy dopriať každému slobodu, mať porozumenie pre všetkých. V joge vládne tolerancia a ide jej o to, aby sa tolerancia zasievala do ľudského vedomia, a aby jej princípy začali praktikovať náboženskí, politickí i spoločenskí predstavitelia, aby sa prebudili ľudské sily a vedomie k ochrane všetkého živého na celej planéte.

Ľudia bez boha hľadajú náhražkové svetonázorové systémy a s rovnakým fanatizmom sa upínajú na novopohanstvo, jógu, ezoteriku, budhizmus, šamanizmus, sekulárny humanizmus, fcb-komunity, spolky, kluby, party, gangy… Jóga sa stala náhradou odhodeného kresťanstva. Na myslenie jednoduchá, nevyžadovala myslenie, len oddanosť. Aké slastné je pre ateistu nemyslieť, len prijímať slepo a nekriticky celý komplex ideí, ktorým umlčia hlas svedomia, káravý hlas pripomínajúci im, že odhodili hodnotový systém svojich rodičov, ktorý ich ukotvoval – historicky a filozoficky – v hlbinách času a dával ich životom mystickú hĺbku, príbeh rozsahom zrovnateľným s obsiahlym románom. Život neverca sa šmahom ruky stal len leporelom bez ukotvenia v hĺbke poznania a dejinách. Preto ateisti opovrhnuvší kresťanstvom prijímajú bludy východu. Vymenili drahokam za bižutériu a tváriac sa ako nahý cisár navrávajú si, akou dôležitou súčasťou akého románu sú. No nie sú. Ich svetonázor je len filozofický gýč a ich teatrálna oddanosť budhizmu či jóge bláznovstvom zablúdených.

Systém univerzálnej jógy “Jóga v dennom živote” indického guru nadchol marxistických bludárov aj na Slovensku

Brána Pluska píše v článku z oku 2012:

Aj na Slovensku sa začal jeho systém uplatňovať v zdravotníctve či kúpeľníctve. Indický guru prednášal na rôznych mierových konferenciách o tolerancii a úcte medzi národmi a náboženstvami a tešil sa priazni aj niektorých slovenských politikov, ako napríklad bývalého ministra obrany Pavla Kanisa s manželkou. Pozná ho tiež exminister školstva a súčasný bratislavský primátor Milan Ftáčnik, ktorý sa v roku 2001 ako minister zasadzoval o zavedenie jogových cvičení v školách a ako starosta mestskej časti Bratislava-Petržalka v roku 2008 oficiálne otváral nové Jogacentrum na Budatínskej ulici.

Je to neskutočné, ale prominentní ateisti Kanis aj Ftáčnik, obaja top-politici a ľudia s abecedami pred aj za menom obetovali životy detí v mene antikresťanstva a darovali slovenské deti nebezpečnému úchylovi. Zrejme to bude tým, že sami sú úchylmi. Len neviem, ako sa volá tá ich sexuálna úchylka, pre ktorú je typická nenávisť voči RKC. Možno sekulárny humanizmus.

Citujem:

Akou skúškou mám prejsť? Som dostatočne oddaná, otvorená prijať všetky jeho dary? Som vyvolená, keď sa môj guru, realizovaný boh, dožaduje môjho tela a ponúka mi božský pokrm v podobe svojho ejakulátu? Som mu to dlžná? Obdarúva ma alebo…? Podobné zmätené otázky vírili v hlavách žien, ktoré si duchovný učiteľ a zakladateľ systému Joga v dennom živote, ktorý si hovorí Paramhans svámi Mahéšvaránanda, údajne pozýval do svojej spálne. Potichu, nebadane, viac než dvadsať rokov vraj tento hinduistický mních zneužíval svoje postavenie a oddanosť mladých žiačok, aby ukojil svoje sexuálne chúťky. Alebo je všetko inak a niekto sa snaží zničiť všetko, čo jogín počas takmer štyridsaťročnej misie vybudoval?

Ateisti sa preveľmi pohoršovali, keď sa Cirkev postavila proti jóge na školách. Vraj jóga sú len cviky, raz-dva, tri-dva.. a naraz sám lektor tvrdí, že nie, jóga je od náboženstva neoddeliteľná. A podvodník Kanis, ó pardon, úspešný tipér Kanis s podvodníkom-komunistom Ftáčnikom to nevedeli? Naraz im nevadili zásady odluky a neviazanosti štátu a VYUČOVANIA na náboženstvo?

Tvrdíte teda, že náboženstvo je od jogy neoddeliteľné?

Presne tak. Žiadne náboženstvo, dokonca ani hinduizmus, nie je na tejto planéte staršie ako joga. Boh, jednotlivec, viera, modlitba, dobrý, zlý, hriech, utrpenie, šťastie… to všetko sú princípy jogy. A obsahuje ich vlastne každé náboženstvo.

https://svet.sme.sk/c/3523859/svami-mahesvarananda-nezavedenie-jogy-do-skol-skodi-mladezi.html

Inak je to zaujímavý rozhovor. Indický guru tvrdí, že jóga ich oslobodí od ateizmu. A tak ateisti požadujú zavedenie jógy, aby ich oslobodila od ateizmu… 😀 😀 😀

Pripomeňme si znaky sekty tak, ako to popisuje občianske združenie Integra:

Charakteristické znaky sekty:

 1. Nevládne atmosféra slobodného myslenia a rozhodovania.
 2. Silná autorita – výroky zakladateľa, vodcu, výboru sú záväzné a nespochybniteľné.
 3. Koncentrácia moci – literatúra býva šírená z jedného centra, neodporúča sa TV, rozhlas, iné knihy.
 4. Poslušnosť autorite je chápaná ako odňatie bremena rozhodovania.
 5. Učenie je podávané ako jednoduché pravdy odpovedajúce na všetky nevyjasnené otázky.
 6. Základné prvky viery môžu byť fixované v exaktických či hypnotických stavoch.
 7. Podceňovanie rozumu – uprednosťnované sú pocity, zážitky, znižuje sa hodnota poznania a vzdelania. Kritické posudzovanie „pravdy“ je vylúčené.
 8. Hlásaná výlučnosť organizácie umožňuje zažiť pocit „moci a dôležitosti“. Opustiť skupinu znamená stratiť spoločenské prostredie sebarealizácie a vystaviť sa nebezpečiu straty vyvolenosti
 9. Rozhodujúcim motívom vstupu do skupiny je uspokojenie emočných a sociálnych potrieb (bombardovanie láskou) – postupne vzniká emočná závislosť.
 10. Pri nábore je využívaná psychická manipulácia.
 11. Prevláda obviňovanie za akýkoľvek neúspech – násobí pocit viny, ktorý je hlavným motí-vom vysokého nasadenia pre prácu v skupine.
 12. Utajovanie informácií pred verejnosťou a pred menej pokročilými členmi.
 13. Cieľavedomé budovanie predstavy nepriateľa a strachu pred vonkajším svetom so snahou izolovať člena a uzavrieť spolok.
 14. Fundamentalizmus.
 15. Zákonický spôsob života s množstvom predpisov ako sa správať.

Viete, čo znamená slovo Svámí v jeho mene? Je to “ten, čo sa vzdal rodiny”. Indický guru odmietol si založiť rodinu. Bol v očiach svojich žiakov, nasledovníkov a obdivovateľov morálnou autoritou. Vodcom. Guru. majstrom. Niekým, na koho nemožno siahať a spochybňovať. Ateisti nespochybňovali jeho celibát, pravdovravnosť. čistotu.

Žien, ktoré Svámidží údajne pozýval k sebe do spálne, sú vraj desiatky. Zarážajúce je, že hinduistický mních, ktorý by mal žiť v celibáte, nielenže porušil sľub sexuálnej zdržanlivosti, ale – ak sa naozaj výpovede zakladajú na pravde – jeho chúťky by sme pokojne mohli nazvať zvrhlosťou. Podľa svedectiev zvedených žien sa zdá, že najviac sexuálnych eskapád si indický guru dožičil začiatkom deväťdesiatych rokov. Takmer všetky svedectvá majú rovnaký model. Guru pozval dievča k sebe a skúšal ho otázkami typu: „Čo mi dáš? Dáš mi naozaj všetko?“ Niektoré zo žien, ktoré mali Svámidžího povýšeného na boha, sa mu úplne oddali a až po čase si uvedomili, že napĺňanie sexuálnych potrieb svojho majstra by nemalo byť súčasťou duchovnej cesty, na ktorú sa vydali. Mnohé očakávali, že naozaj budú nejakým spôsobom vyvolené. Namiesto toho sa vraj zúčastňovali na orgiách, počas ktorých mal guru v posteli viacero žien.
http://www.pluska.sk/plus-7-dni/ludia/indicky-guru-od-svojich-ziacok-vraj-vyzadoval-oralny-sex.html

Príbeh indického vodcu by mal byť výstrahou pre všetkých ateistov a odpadlíkov pri napĺňaní si svojich duchovných snov a nahrádzaní skutočnej pravdy jej ilúziami. Zbošťovanie človeka vedie k mentálnej závislosti. Pokračujem citáciou toho istého textu:

„V miestnosti bolo prítmie a šírila sa ňou vôňa vonných tyčiniek. Svámidží ležal na posteli a vyzval ma, aby som si sadla. Samozrejme, som sa usadila na zem, k jeho nohám. On mi však povedal, že mám ísť bližšie a opäť bližšie. Keď ma požiadal, aby som sa vyzliekla do pol tela, bez rozmýšľania som ho poslúchla. Hlavou mi vírilo množstvo myšlienok, hlavne čo je to za skúšku a či tak skúša moju oddanosť. Nenapadlo mi, že by za tým mohlo byť niečo nekalé, myslela som len na to, ako sa zachovať čo najlepšie,“ priznáva svoje nevinné i naivné pocity dnes 37-ročná žena. A Mahéšvaránanda začal pritvrdzovať. Vraj nech si na neho ľahne a nabije si srdce o to jeho. Vyplašené dievča ležalo na obnaženej hrudi svojho zbožňovaného majstra a dlho si pozerali do očí.

„Hovoril mi, že som jeho Gopi, že sme spolu tisícku životov. Stále som ešte mala pocit, že to všetko je súčasťou nejakého duchovného vedenia. Ale keď mi zasunul ruku medzi nohy a prst do pošvy a hovoril, akoby dával pokyny na nejaké duchovné cvičenie, že je to božia blaženosť, vyslovila som rozhodné – Nie, nie je!“ opisuje Eva. Napokon ju poslal preč

Nebudeš mať iného Boha okrem mňa, aby si sa mu klaňal

Brána Psychologie.cz popisuje prípad, keď dav obdivovateľov žiadal jogína o požehnanie a následne mu desiatky minút padal k nohám:

Eva Vrbová si vzpomíná, jak se při jednom semináři nečekaně ocitla po boku guru jako překladatelka a lidé v sále se náhle spontánně rozhodli požádat mistra o požehnání. Seděl na pódiu ve světle reflektorů a dlouhá fronta žáků mu přes hodinu a půl padala oddaně k nohám. „Všechna ta očekávání, potřeby a projekce, které z lidí vyzařovaly, měly neuvěřitelnou sílu,“ vzpomíná jeho bývalá žačka. „Nechci tím vůbec omlouvat, co udělal, ale tehdy mi došlo, že musí být mimořádně těžké tohle ukočírovat a nezneužít svou moc.“

Nič vám to nepripomína? Nepripomína vám to extázu heretikov upadajúcich do extázy pred kazateľmi? Nepripomína vám to ošiaľ Nemcov počas vystúpení Hitlera? Nepripomína vám to kultový obdiv k Rastislavovi Škodovi na estráde udeľovania cien Humanista roka? Nepripomína vám to fanatizmus obdivovateľov vodcu Kima? Nepripomína vám to oddanosť voličov HZDS? Nepripomína vám to fanúšikov hudobných skupín a extázu fanyniek na vystúpeniach svojich idolov? Takto vznikajú sekty.

Ach, to ateistické Česko…

Skandál je o to překvapivější, že Jóga v denním životě má mezi ostatními asijskými duchovními směry v českém prostředí snad nejdelší tradici a byla považována za velmi důvěryhodnou. Pořádá jógové lekce pro studenty Karlovy univerzity, nad jejími akcemi přebíral záštitu ministr zahraničí, zakladatel hnutí svámí Mahéšvaránanda rád řečnil na mírových setkáních OSN. „Pro mě zůstává asi nejsmutnějším poznáním to, jak snadno se dá zneužít důvěra a nasazení lidí, kteří mají dobré úmysly a chtějí na sobě pracovat,“ říká Eva Vrbová, která až letos našla sílu ze společenství vystoupit.

Psychologie.cz

Prečo ateisti potrebujú vodcov, svojho guru a jógu, musia vysvetliť oni samotní. Opäť to dokazuje, ako veľmi je spustošená česká duchovná zem a mystické prostredie, keď odhodilo kresťanstvo ako náboženstvo pravdy a prijíma skratky a plytkosť kazateľov východu. Ateisti potrebujú jednoduché odpovede na zložité otázky. Presnejšie, také hľadajú. No skratkovitosť a povrchnosť vedie k blúdeniu. A teraz mám na mysli plytkosť aj ateistu Paradu z brány Humanisti.sk

A čo ateistické Slovensko?

V poslednom čase sú v slovenskom internetovom priestore len dve lokality, ktoré možno označiť za ateistické mienkotvorné miesta. Jedným je občianske združenie Prometheus (známe ako združenie eštébákov) a druhým je brána Humanisti.sk

Brána Humanisti.sk zavádzajúco tvrdí, že jóga s náboženstvom nemá nič spoločné. Napr. v článku Nepáči sa mi mýtus o tom, že joga je náboženstvo:

Samotní veľkí jogíni boli vždy odporcami slepej viery, dogmatizmu.Tvrdili, že každý človek má skryté schopnosti sám poznať pravdu o sebe a ostatnom svete. Vynucovanie viery bez poznania považovali za zvádzanie na scestie a duševné zotročovanie.

Joga je vhodná pre každého, bez ohľadu na zdravotný stav, či náboženské presvedčenie. Vyrovnaná myseľ neprotirečí žiadnemu vierovyznaniu.

Zdá sa, že administrátori portálu Humanisti.sk buď nepoznajú alebo zatajujú prípad sexuálneho zneužívania desiatok dievčat a žien veľkého jogína menom Svámidží. Je pozoruhodné, že redakcia Cvicte.sk sa snaží zbúrať mýtus o náboženských základoch jógy napriek tomu, že “veľký jogín” Svámidží to jednoznačne odmieta. A portál Humanisti.sk v tom rozpor nevidí. A v roku 2016 nájdete rovnako reklamu na jógu na tej istej bráne – Joga v novembri Máte možnosť vyskúšať cvičenie v YOBA úplne zadarmo. Bez varovania pred závislosťou a náboženským rozmerom. Nie, nemám nič proti cvičeniam. No portál ateistov tají, že jóga má náboženské základy a zdôrazňujem, toto tutľanie robí portál ateistov, pre ktorých je boj proti náboženstvám základnou ideou.
Pre zaujímavosť som si pozrel aj druhú ateistickú lokalitu hodnú povšimnutia. Podpredseda tohoto združenia pán Hubeňák, rovnako s abecedou pred aj za menom, v manipulovatívnom článku plnom antikatolíckej žlče sa zmieňuje  o zavádzaní jógy na slovenské školy. Text z augusta roka 2016 má názov Sekulárni humanisti na Slovensku a je v ňom toľko protirečení, že keby pod ním nebol podpísaný “abeceďák”, tak za autora by som považoval akéhosi internetového pablba. K téme “jóga” som tam našiel dva-tri odseky:

Katolícka cirkev prejavuje, celkom pochopiteľne, veľký záujem o vzdelanie a výchovu, o cirkevné a štátne školstvo. Nie je náhodné, že tieto otázky tvoria jadro zmluvy. Náhodné nie je ani to, že katolícki biskupi začali vehementne vstupovať do verejného priestoru, do štátnych škôl a ich učebných osnov. Ide o posledný prípad projektu vyučovania jogy, ktorá sa mala začať v základných a v stredných školách, no cirkevní predstavitelia ju jednoznačne odmietli.

Opakujú sa prípady premeny najväčších základných škôl v mestách na cirkevné školy. Nie je to nič iné ako úsilie o rušenie verejných inštitúcií, ich obmedzovanie a na ich úkor rozšírenie cirkevných škôl, na ktorých by mladí ľudia mali byť „chránení“ pred možnosťou stretnúť sa s učiteľmi či žiakmi, ktorí sa od nich líšia náboženstvom a svetonázorom.

Politickí predstavitelia by si mali uvedomiť, že princípy občianskej spoločnosti sa neodvodzujú z náboženstva, ale z kultúry, ústavy a zákonov. Náš štát založený na pluralite ná­zorov je svetonázorovo neutrálny. To znamená, že učiteľ je svetonázorovo na ňom nezávislý, nepodlieha ideologickej kontrole štátu, tým menej cirkvi a jej úsiliu učiť v náboženskom duchu. Jeho pôsobenie v škole má byť kritické a nekonformné. Teda, za úto­kom proti zavedeniu výučby jogy sa skrýva útok proti všetkým názo­rom, ktoré nie sú v súlade s kresťanským učením.

Uf! Neskutočné! Hubeňák kritizuje Cirkev za to, že bola proti zavedeniu systému jógy s názvom Jóga v dennom živote, ktorého autorom je práve zmieňovaný deviant  Svámidží alias Mahéšvaránanda, ktorý bol obvinený zo sexuálneho zneužívania žiačok, dievčat a žien v Európe vrátane Česka, Rakúska a Slovinska. Ten Mahéšvaránanda, ktorý jasne tvrdí, že jógu nemožno oddeliť od náboženstva a Hubeňák tvrdí, že sa školy nesmú viazať na žiadne náboženstvo – to je ten pán Hubeňák – slovníkom sekulárneho humanistu Eduarda Chmelára – už načisto idiot??? – Veď to píšem vyššie, že  Mahéšvaránanda  šíri jógu ako nástroj, ktorý oslobodí ateistov od ateizmu a urobí z nich metafyzicky zmýšľajúúcich ľudí. A čo Vy ste pán Hubeňák naozaj ste nič nečítali od toho sexuálneho devianta a psychopata Mahéšvaránandu???

Abeceďák Hubeňák zrejme ešte nezistil to, čo už vie aj Ján Parada a úprimne, ten má šialené medzery vo vedomostiach. A to, že sekulárny humanizmus je svetonázor, ideológia a o neutralite nemožno hovoriť. Neutrálny môže byť nanajvýš človek mŕtvy. Napríklad pán Hubeňák či pán Škoda už o pár dní. Určite nie učiteľ, ktorý podlieha svetonázorovému razeniu štátu. O čom by mohol rozprávať aj učiteľ Kotleba, všakže 😀 O okolnostiach, ktoré boli a sú známe ohľadom zavedenia jógy ako aj o sexuálnom násilí na žiačkach Hubeňák netaktne mlčí. Je to zjavná zaujatosť človeka, ktorého radšej nateraz ani nemienim hľadať v registroch ŠTB.
(Autor toho článku musí byť šialenec a zaslúži si osobitú reakciu)

Nakoniec som si dal do vyhľadávača na bráne humanisti.sk meno Mahéšvaránanda. Našlo mi nula výsledkov. Podobný pokus som urobil aj na bráne Prometheus a výsledok je: Sorry, but nothing matched your search terms. Please try again with different keywords.
Skúsil som dať do vyhľadávača slovo joga. Na portále humanisti.sk mi našlo 60 výsledkov…

 

 

Reklamy

One thought on “Ftáčnik a Kanis – prominentní ateisti, kamaráti nebezpečného devianta

 1. Bývalý primátor Bratislavy kandiduje na župana..

  http://www.humanisti.sk/view.php?nazevclanku=ceny-humanistov-2011&cisloclanku=2011050028

  http://www.humanisti.sk/view.php?nazevclanku=ceny-humanistov-2011&cisloclanku=2011060013

  Ftáčnik ako primátor Bratislavy..

  Oslavy

  Výročie dobytia parížskej Bastily si už po štvrtýkrát pripomínala aj naša metropola. Hlavné námestie sa v pondelok 14. júla premenilo na miniatúrne Francúzsko, kde zneli šansóny a rozvoniavali pravé francúzske palacinky.

  https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/323897-parlez-vous-francais-bratislava/

  http://prometheus.sk/z-udelovania-cien-humanistov-2011/

  Like

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s