Pseudoateizmus v sekte svedkov kotlebovych

Kresťan je nasledovník Krista. Kresťan, inak Christian. Kristovec. Kresťan nemôže nasledovať Kotlebu, ale jedine a bezvýhradne Krista. Ak kresťan nasleduje kohokoľvek iného, je heretik. Odpadlík. Bludár. Toto rozlíšenie robí veľký problém ateistom a taký fičúr Ján Parada je priam ikonickým vzorom neschopnosti porozumieť písanému textu.

Viete, čo sa stane, ak premenujete chvost psa na jeho nohu? Viete, koľko bude mať potom nôh? Bude mať 4 alebo 5? 🙂 No bude mať stále štyri nohy. Pretože premenovaním jeho chvosta na nohu sa z neho noha nestane. Len okolie si bude klopkať prstom na čelo.

Ktokoľvek sa môže nazývať kresťanom. Aj krstená Pietruchová či v kresťanstve vychovávaný Dawkins alebo krstený katolík Hitler či birmovaný Fico. No dôležitejšia je osobná viera. Tá je nad formálnou príslušnosťou. Veď akoby ste naložili so sebou, ak by vám ktosi ukázal úmrtný list vystavený na vaše meno? Išli by ste sa zakopať na cintorín, aby bola naplnená litera papiera?

Kresťan a predovšetkým katolík nemôže vyzývať na likvidáciu iných národov a národností. Nesmie také činy schvaľovať. Kam sa podela z konania kotlebovcov kresťanská láska k nepriateľom?

24. apríla 2017 v Hlbokom nad Váhom odhalili pamätnú tabuľu prvému slovenskému prezidentovi Jozefovi Tisovi: Odhalenie pamätnej tabule prezidentovi Dr. Jozefovi Tisovi v Hlbokom nad Váhom.” Podujatie bolo politickou propagandou a zúčastnili sa ho osobnosti spájané s politickou stranou Kotleba-ĽSNS
Zaujímavú úvahu napísal pán Benčík na blogovisku brány Denníka N:

Premýšľam či pamätnú tabuľu naozaj vysvätil falošný biskup, alebo sa mýlim a vysviacku urobil biskup, ktorý bol riadne vysvätený. Aj o tom, čo by bolo v tomto prípade vlastne horšie. Ale ak bol biskup falošný, o čom by mohlo svedčiť aj to, že žiadny biskup Daniel sa nenachádza v oficiálnom zozname biskupov Katolíckej cirkvi na Slovensku, tak tento akt príliš nepodoprel už aj tak poriadne rozkývaný “kresťanský pilier” Kotlebovej strany. Veď po tom, ako prieskum odhalil, že prekvapujúco vysoké percento voličov Kotlebovej strany sa nepovažuje za veriacich kresťanov, je ten ich tzv. kresťanský pilier, rovnako autentický ako predstava vlka – vegetariána.

Zdroj: https://dennikn.sk/blog/tisova-tabula-a-otec-biskup-daniel/

Skôr uverím verzii blogera Benčíka, z ktorej vyplýva, že kotlebovci sú skôr ateisti hlásiaci sa k politickému kresťanstvu.  Uvedomujú si silu kresťanstva a hlásia sa k nemu z rovnakých pohnútok ako Hitler alebo ateista Mussolini. Je pre nich folklórom a kultúrnym rámcom, obalom, do ktorého obalia svoje nehumánne pohnútky a túžby po moci. Ateista Ján Parada z mienkotvorného portálu Humanisti.sk podobne uvažoval o fašistovi Mussolinim, ktorého pôvodne považoval za katolíka a na svoje a moje prekvapenie sa dopátral k pravde a napísal:

Ak bol Mussolini ateista, tak bol ten typ ateistu, ktorý si osobne nemyslel, že existuje nejaký boh, ale uvedomoval si silu náboženstva. A využíval, či lepšie zneužíval náboženské cítenie ľudí vo svoj prospech, vo svojej túžbe po moci.

Presne to je viera kotlebovcov. Ich bohom je vodca a ich vodcom je Kotleba. Charizmatická osobnosť, rovnošaty, rázne vystupovanie a jednoduché frázy a plytkosť uvažovania nabaľuje na seba mnohých poblúdených a úprimne veriacich kresťanov. Na rozdiel od slniečkárov a liberálov a ľavičiarov však považujem za bytostne dôležité viesť s fašistami dialóg. Ich viera a presvedčenie sú klamom, omylom, lžou. Koľko len energie a času som vynaložil na vybudovanie brány TvojOponent – Obrana kresťanstva. Dnes už sa nenájde ateista, ktorý by si do mňa dovolil rýpať a predkladať mi plytké argumenty a sypať neoverené čísla. Nad lžou a omylom sa dá zvíťaziť. Ak veríte v pravdu, nemôžete mať strach pred jej skúmaním. Pravda vás nanajvýš oslobodí od vlastného blúdenia. Kotlebova strana je stranou tieňov. Temných síl, ktoré sú v pozadí a na ktoré treba zasvietiť. Lebo príšeri a démoni temna sa pod svetlom poznania zmenia na trpko-smiešne figúrky, ktoré nakoniec po vysvetlení a objasnení môžu byť skvelými kamošmi.

Vojna začína odmietnutím rozhovoru.

Koncentračnými tábormi vyvrcholilo bláznovstvo ateizmu. Niet koncentračného tábora, kde by bol kostol a kde by boli dodržiavané božie príkazy – Desatoro. Kde by sa vysluhovali sviatosti pre chorých a zomierajúcich, kde by sa slúžili zádušné omše. Koncentračné tábory sú ukážkou sekulárnej spoločnosti bez Boha. Veď to, čo sa dialo tam, sa dnes deje v interrupčných klinikách. Bezmennosť utrpenia najmenších detí a neochota vnímať príbehy počatých detí z nich robia len masu mäsa vhodného na spálenie. Ak sa mýlim, nech mi ateisti sem do diskusie napíšu, kde vidia prienik v správaní kotlebovcov a učením Krista!

Kresťan nemôže nasledovať pomýlených kresťanov, nech zastávajú akékoľvek cirkevné funkcie. Hlavou RKC je Kristus – on je naša méta, cieľ, zmysel aj zdôvodnenia.

Nuž a toto, dear ateisti, si zapamätajte a zapíšte za vaše sekulárne uši:

„Kdyby láska k národu překonala hranici zdravého rozumu, tedy není láskou, ale vášní, není užitečná ani trvalá… Láska k vlastnímu národu nesmí z člověka učinit dravou šelmu, ale zušlechtit ho.“

27.03.1938, kázeň vysokoškolákom, A. Stepinac. >
 Zdroj: Koncentračný tábor Jasenovac, TvojOponent

Pamätaj si, ateista môj, že aj kotlebovec je brat tvoj. Našími bratmi sú všetky ľudské bytosti, každý jeden Róm, ktorého povýšenecky nazývaš Cigáňom. Bratom Slováka je Maďar rovnako ako Le Penová je sestrou Eduarda Chmelára a Jozef Tiso je bratom Andreja Bána. Sulík je bratom Fica a fašisti sú bratia antifašistov, homosexuáli skinhídov a Hana Fábry je sestrou bratov z KBS. Každým splynutím pohlavným buniek získavaš na tomto svete brata alebo sestru. Bratom propotrat-nadšencov je každé počaté dieťa a bratom odporcov potratov je každý lekár vykonávajúci potraty. Bratom predavača je zákazník a žobrák je bratom bankára. Tak kde sa stratilo to osvietenské Sloboda, rovnosť, BRATSTVO?

 
Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s