Keď ateista nechtiac pochopí význam nerozlučnosti manželstva

Mienkotvorný ateista Ján Parada pôsobí aj na pridruženom diskusnom fóre humanistov. Pod prezývkou Lemmy zverejňuje rôzne svoje úvahy, odkazy na zaujímavé články alebo citáty či perličky. 03052017 zverejnil nasledujúci výrok:

Dominika Raffajová napísal(a):

Ak má byť nelegálne, aby ženy išli na interrupciu, malo by byť nelegálne aj to, aby chlapi opúšťali svoje tehotné partnerky.
Dôvodne predpokladám, že ho zverejnil preto, lebo sa mu páčil a stotožnil sa s ním… keďže si odpustil zlomyseľné poznámky.
Sú to však ateisti, ktorí volajú po promiskuite a pohŕdajú zodpovednosťou. Kresťanské ideály sexuality a rodiny založenej nielen na láske, ale sľube a zodpovednosti, sú ateistom na smiech.
Veď z toho citovaného výroku vyplýva, že ak má byť potrat legálny, musí byť legálna a nestigmatizovaná nevera, promiskuita, nezodpovednosť. Uvedomujú si ateisti, ako si šliapu po jazyku?
Katolícky ideál neumožňuje opustenie tehotnej manželky, svetský ano. Nerozumiem potom logickým dôsledkom ateistickej morálky. Veď ak chce mať žena dieťa, mala by mať písomný súhlas od muža. Ak otehotnie, je to vôľa oboch rodičov. Ak otehotnie a muž dieťa nebude chcieť a ona ano, nech je to potom len vec ženy. Keď má potraty… a neobťažuje muža nárokovaním alimentov. Veď muž to dieťa predsa nechcel… Je to len a len jej vec…

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Connecting to %s