Nerozumné požiadavky ateistov na zjednodušenie rozvodov

Ateista Sulík, europoslanec a predseda liberálnej strany SaS, predložil požiadavku na zjednodušenie rozvodov. Vedecký výskum mu však za pravdu.

Najnovšia štúdia nadácie Marriage Foundation však dáva všetkým nešťastným nádej, že zotrvať vo vzťahu, hoci aj nezodpovedá našim ideálom, sa oplatí. Dnes sa totiž razí teória, že zotrvanie v nešťastnom manželstve odsudzuje človeka na život v trápení. Všetko je inak.

Dobré vyhliadky

Analýza dát na vzorke desaťtisíc rodičov ukázala, že sedem z desiatich manželstiev, ktoré sa javia ako nešťastné, sa nerozpadne. Z nich po desiatich rokoch až 68 percent udáva, že sa ich situácia zmenila a v manželstve sú už šťastní a 27 percent dokonca, že sú veľmi šťastní.

Štúdia sa robila najprv na rodičoch s malinkými deťmi, ktorých sa vedci na šťastie vo vzťahu opäť pýtali po desiatich rokoch. Analýza dokázala, že aj tí, ktorí opísali svoje manželstvo na začiatku ako nešťastné, majú celkom dobré vyhliadky do budúcnosti.

https://www.postoj.sk/21317/ste-nestastni-v-manzelstve-nezdupkat-sa-oplati-tvrdi-studia

Ľudia žijúci v manželstve sú spokojnejší a pociťujú väčšiu mieru istoty a bezpečia. Je za tým aj vedomie ťažkostí spojených so zdľhavým rozvodom. Namiesto zabuchnutia dverí a rýchleho rozchodu tak obaja manželia dostávajú čas na prehodnotenie názorov a pozícií. Obaja konfliktom dozrievajú. Počas rozvodového konania tak často dochádza k stiahnutiu žiadosti o rozvod.

Čerpané: Postoj, Radio Slovensko, http://marriagefoundation.org.uk/research/

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Connecting to %s