Ako umlčať (ateistického) idiota

Určite ste sa s tým stretli. Bojovní ateisti sa dožadujú pozornosti. Tvária sa ako výkvet inteligencie, oháňajú sa logikou a zdravým rozumom. Nenechajte sa zastrašiť ich našuchorením perím. Ich inteligencia nie je nebetyčná – pretože inak by neboli bojovnými ateistami. Ich logika je slabá – lebo inak by neznevažovali Cirkev a kresťanov. O úrovni zdravého rozumu sa presvedčíte pomerne skoro, ak s nimi začnete viesť rozhovor.

Oni si prečítali možno čosi od Dawkinsa alebo čítajú články tých, ktorí si prečítali čosi od Dawkinsa. Možno si prečítali aj Bibliu a zapamätali si z nej len pár detailov bez kontextu.

Militantný ateista je v prvom rade blb. Agresívny a hlúpy. Potrebujú preto získať pocit nadvlády a tak vytvárajú dojem, že sú čosi viac, lepšia rasa. A ako to dosiahnuť? Stigmatizovaním oponentov, ľudí s iným ako ateistickým názorom. Nálepkovaním. Urobia z Vás homofóba, hoci k homosexuálom nenávisť nepociťujete a vnímate výnimočnosť ich vzťahov a odlišnosť od prirodzeného manželstva od neprirodzených pomerov. Urobia z Vás fašistu, obdivovateľa Hitlera – lebo to sú dnes zástupné ikony absolútneho zla. V stredoveku by vás onálepkovali čarodejníctvom a diablom – lebo iná doba má iné ikony zla. Za socializmu – v ateistickom režime – by z Vás urobili agenta Vatikánu, špióna, imperialistu. V hektických dobách vzniku Slovenska by z Vás urobili Maďara a pýtali by sa Vás, či ste vôbec Slovák. Médiá kultúry smrti z Vás urobia konšpirátora či agenta Putina a preto je potrebné Vás cenzúrovať.

Vo všetkých dobách a režimoch je možné čeliť týmto psychopatom rozumnou argumentáciou.

Militantní ateisti okrem krátkych viet obsahujúcich len útržky z udalostí nedisponujú ani logikou, ani zdravým rozumom a tobôž poznatkami. Ich vzdelanie je len zdrapom papiera o ukončení akejsi školy. Dobrá pozícia nevyžadujúca zodpovednosť.  Však pán Poliačik?

Keď som onoho dávneho času začal pôsobiť na nete, militantní ateisti sa na mňa vrhali ako hladné suky na údené. Dnes utekajú aj so svojim zdravým rozumom a logikou. A aby v hanbe nezostali, alibisticky to zdôvodňujú tým, že nepoznajú moju identitu – ako keby váha vypovedaného slova bola závisla na mene a priezvisku. Ak im aj identitu poviete, budú Vás ignorovať vedomí si svojej pravdepodobnej porážky.

Ani veľký údajný mág diskusií a vraj nepremožiteľný diskutér Martin Poliačik neobstál. Po tom, čo pohorel na definícii humanizmu a dôsledkov jeho náboženstva – liberalizmu, rozhovor na fejsbúku trápnučko vymazal s odôvodnením, že nemá na mňa čas. (toho času si lieči svoje doráňané ego parazitovaním na vypustení našej druhej vesmírnej družice a prvej od založenia štátu Vladimírom Mečiarom – SK CUBE.) Spoločnosť Prometheus uzurpujúca si právo rozhodovať o tom, kto je a kto nie je humanista, zašla ešte ďalej a po zjavných argumentačných medzerách jednoducho – v duchu sektárskeho správania – doporučila všetkým, aby sa rozhovoru so mnou vyhýbali. Ani veľký humanista (sic!) pán Jedinák si neobhájil svoj humanizmus (sic!) a s odôvodnením, že nevie kto som, z diskusie ušiel. Ján Parada vyjadril síce ľútosť nad tým, že sa so mnou do diskusie pustil, ale ospravedlňuje svoju nutkavú potrebu aspoň niekomu svoj ateizmus otĺkať o hlavu nádejou, že so mňa urobí ateistu, “humanistu” a že teda mi zmení IQ. 😀 Ateistické internetové sekty ma najprv považovali za exota a lacný terč na triafanie, no neskôr vedomí si fiaska mi dali ban a ďalej živia v sebe ten povznášajúci pocit, ako zvíťazili nad oponentmi – keď ich niet.

Kresťanstvo je náboženstvom pravdy. Liberalizmus je ópium morálne skazených a filozofický ateizmus je ideológia lží, fabulácií, sebaklamu, pretvárky, nenávisti. Aby naši moderní ateistíci nevyzerali tak hlúpo, odievajú sa do prevleku redefinícií. Tvrdia o sebe, že sú humanisti a ide im o blaho človeka. No v skutočnosti žiadne dobro nečinia a len svoje mentálne a morálne nedostatky skrývajú za ľudomilnosť. Dokonca v pomätení mysle obvinili KBS, že svojou pripomienkou sú proti humanizmu, lebo si mýlia ateizmus s humanizmom… Hoci samotní ateisti svoj ateizmus za humanizmus skrývajú. Babylonské pomätenie jazykov v dobe internetovej.

Jedno z desiatich múdrostí Gándího znie:

„Najprv Ťa budú ignorovať, potom sa Ti budú smiať, potom s Tebou budú bojovať, a potom vyhráš.“

Je dôležité vidieť svetlo na ceste v tmách. Tým svetlom musí byť túžba po pravde, poznaní. Povrchnosť nie je svetlom, jeho zdrojom. Je len odleskom od pozlátok gýču. Povrchnosť vedúca na zcestie.

Militantní ateisti a liberáli sú len psami štekajúcimi na karavánu. A je jedno, či ten pes šteká v pohodlnom oblečení z “hovníka”, alebo v drahom obleku poslanca. Pes svoju podstatu nezaprie.

Ponúkol som ateistom a liberálom srdce na dlani. A oni? Rozbehli sa pre príbor.

 

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Connecting to %s