V súvislosti s rockovým koncertom ateistu Paradu opäť premohla hystéria

Alebo ukážka sekulárno-humanistického fašizmu

23. júna 2017 slovenský mienkotvorný ateista Ján Parada (zrejme sklamaný z neudelenia titulu Humanista roka) napísal článok s názvom “Cirkevníci vyvolali škandál – Dokedy budú klerici zapárať do kultúry?”

Svoje krátke literárne dielko popisuje nasledovnými slovami:

Tento článok je o boji proti ľudskej hlúposti a proti náboženskej nenávisti. Napísal som ho ostro, aby sa ľudia vzmohli, a protestovali proti nechutným zásahom cirkevníkov do školstva a kultúry.

Teraz urobím malú vysvetľovaciu prestávku. Zacitujem jednu (z mnohých) definíciu fašizmu z Wikipédie:

Robert Paxton charakterizuje fašizmus ako: “…spôsob politického jednania vyznačujúci sa obsesívnymi predstavami o rozklade spoločnosti, o národnom potupení, o tom, že sa národ stal obeťou,..

Prízvukujúc obavy o osud spoločnosti, ohrozenie vlastnej identity a rozklad sekulárnej spoločnosti, kde vyhranenie ateistov od väčšinovej populácie nesie znaky konštituovania národa (uvedomenia si spolupatričnosti na základe vybraných znakov pripomínajúcich národnú identitu) podľa definície fašizmu od Roberta Paxona zacitujem myšlienky z hysterického blogu mienkotvorného ateistu Jána Paradu:

Vrcholový klérus útočí na školstvo, na vzdelávanie, a neraz aj na kultúru. Vadí im všetko, čo nesúvisí s ich ideológiou. Cirkevníkom vadia prezervatívy. Je otázkou času, kedy im začne vadiť aj ženská menštruácia. Škandálni kňazi nechutne obťažujú poslancov, čiže politických zástupcov ľudu, aby zakázali hudobný festival (…)

(…)  Nedajme si vziať slobodu! Ešte nás náboženskí fanatici a náboženskí extrémisti neporazili! Nedajme sa zastrašiť! Ľudia, nebojte sanáboženských fanatikov a extrémistov!!!

Rozumní ľudia, povstaňte a bojujte za svoje práva! Za svoju slobodu! Nedajme si ju znehodnotiť náboženskou ideológiou!

Kto z mládeže pôjde do ulíc protestovať proti brutálnemu zásahu kléru do kultúry? Asi nikto! Lebo taká ospalá je dnešná mládež. Čičíka ju cirkev!

Toto je formálny prejav fašistu.

Fašista zveličuje ohrozenie. Vyzýva na boj pred neexistujúcim nepriateľom. Presviedča svojich poslucháčov, že tu je nepriateľ v charakteristikách, aké on podsúva im – svojim poslucháčom.
Spomínate si na známy prejav Goebelsa k totálnej vojne? Ano, toho Goebelsa, ktorý obdivoval Fridricha Nietzeho a Osvalda Spenglera (mimochodom veľkého obdivovateľa sociálneho darwinizmu  Ernsta Haeckela), Tie mená by vám nemali byť neznáme, ak hlbšie študujete sekulárny humanizmus, presnejšie ateizmus. Goebelsa vnútorným presvedčením formovali práve tie isté osobnosti, ktoré formujú aj dnešné ikony sekulárneho humanizmu. Zmieňovaný prejav odznel v športovom paláci vo februári 1943. Sfanatizovaným Nemcom ponúkol totálnu vojnu. Tí mu ju schválili s nadšeným potleskom:

Goebels totálna vojna

Fanatický prejav sekulárneho humanistu Jána Paradu nemá opodstatnenie. Je v možných dôsledkoch mimoriadne nebezpečný. Podnecuje k násiliu. Je to prejav fašistu. Nebezpečného psychopata neschopného domyslieť dôsledky svojich výziev. Toto sú členovia sympatizanti Spoločnosti Prometheus.

Pozrime sa teraz bližšie na dôvody tohoto prejavu hystérie “humanistu” (sic!)

V dňoch 01. až 05. augusta 2017 sa uskutoční v Snine festival hudby Rock pod kameňom. Výber niektorých skupín a ich textov znepokojil občanov, na popud ktorých potom kňazi rôznych miestnych vierovyznaní sa stretli s občianskymi a politickými predstaviteľmi mesta a napísali dopis – niečo ako uznesenie či memorandum. List bol adresovaný organizátorom, primátorovi a poslancovi za KDH pánovi Čopovi. Tu je jeho fotokópia:

List sninských kňazov

Ateista Ján Parada zavádza (otvorene klame) ak tvrdí, že:

Škandálni kňazi nechutne obťažujú poslancov, čiže politických zástupcov ľudu, aby zakázali hudobný festival.

Z textu nevyplýva, že by kňazi sa dožadovali zákazu festivalu. Upozornili na problematické hudobné skupiny Arch Enemy a Amorphis. texty piesní ktorých nabádajú k deštruktívnemu správaniu. Texty analyzoval Imrich Degro a v liste jeho stanovisko bolo zaslané poslancovi za KDH pánovi Čopovi. obrázok listu si môžete pozrieť:

List pána Degra pánovi Čopovi

A do tretice pripájam aj stanovisko pána Degra čo by usmernenie pre kresťanov:

Zdôvodnenie pána Degra

Organizátor festivalu na svojom fejsbúku dal na nástenku odkazy na zdieľané články s bulvárnymi zavádzajúcimi nadpismi bez vysvetľujúceho komentára, čím podnietil písanie a publikovanie hejterských komentárov. Pripomeňme si, že administrátori nesú zodpovednosť za takéto statusy a vyjadrenia zodpovednosť pred orgánmi činnými v trestnom konaní- Stanoviská kňazov – ktoré ste si mohli prečítať, sú formulované slušne a vecne. Vyjadrenia na diskusii sú mimoriadne urážlivé a vulgárne. Zuajímavé, že tieto nenávistné prejavy Jánovi Paradovi nevadia. A pritom si hovorí že “humanista”. “Humanizmus” Jána Paradu nemá nič s úctou a ohľaduplnosťou k človeku ako ľudskej bytosti, ale je len nenávisťou skrývanou za ľudomilnosť. Ján Parada nenávidí kresťanov rovnako ako Hitler nenávidel židov a Cirkev nenávidí rovnako ako neonacisti nenávidia Ústredie židovských obcí. Je to hrubé pochybenie mienkotvorného ateistu. ktorý si za cieľ dáva prežiť život šťastne a zmysluplne podľa rozumu a citu.

V diskusi na fcb festivalu odzneli aj nasledovné vyjadrenia:

Rudo Varga Nech sa staraju o svojho najvissieho sefa…ten podporuje migrantov a tym aj terorizmus

Viky Natsuki Farári sú samí Satanisti …. Imigranti ..fašistické hovna ktorý si myslia že ich Boh vykupil … 😉

Barbora Hostimila Stullerova Stredovek…

Tombo Šaleny Rosina Detojebaci zburat kostoli

Michal Kvočák a nam prekaza ze farari poniektori su pedofili
Mišo Gajdoš všetci sú 🙂 len o niektorých to ešte nevieme 😀
Bude Ján Parada s rovnakým nasadením bojovať aj za slobodu neonacistických koncertov, kde sa bude spievať o zabíjaní židov, cigáňov, homosexuálov a iných dnes marxistami preferovaných skupín? Kde sa bude spievať o pálení synagóg? Bude aj tu Parada argumentovať rovnako – slobodou umenia a slova?
Je zjavné, že Parada porušuje to známe “Nerob iným to, čo nechceš, aby robili iní Tebe!” Parada sa hlási k tomuto biblickému odkazu a sekularizoval ho označením ako zlaté pravidlo morálky. Hlási sa k nemu, no nedodržuje. Parada sa riadi iným heslom: Čo je škodlivé pre kresťanstvo, je morálne a správne, nech by bolo akokoľvek brutálne. Čo Cirkvi prospieva, je zlé a nemorálne, nech by to bolo z pohľadu ľudskosti či Deklarácie ľudských práv akokoľvek správne.
Ján Parada dokázal, že aj marxista či sekulárny humanista môže sa správať horšie ako fašista, hoc bude mávať prečiarknutým hákovým krížom.
Je to tragédia, keď sekulárny humanista sa správa, myslí či koná na neroznanie od fašistov a nacistov.
Katolícka cirkev v zastúpení kňazov Sniny si uplatnila svoje právo vyjadrovať sa k veciam verejným. Vyjadrila názor vecne a slušne. Právo vyjadrovať sa k veciam verejným cirkvi priznávajú a prominentní sekulárni humanisti ako Oľga Pietruchová či Rastislav Škoda. Parada a s ním xenofóbne a rasistické jadro fanúšikov hudobného festivalu Rock pod Sninským kameňom tak morálne zlyhali. Slovníkom krčmového druhu, nenávisťou a pošliapavaním slobody slova vybranej komunity tvoriacej súčasť tohoto štátu. Zlyhali aj organizátori, ktorí neurobili tejto nenávisti prietrž a dovolili zverejňovanie statusov podnecujúcich k nenávisti.

Za článok môžete zahlasovať na Vybrali.sme.sk

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Connecting to %s