Bezdôvodná pýcha ateistov na zdravý rozum

Už ste sa s tým určite stretli. Ak ateisti narazia na dno svojej argumentácie, začnú sa oháňať zdravým rozumom a argumentovať tým, že len oni uznávajú vedu, len oni vedia logicky myslieť, len oni sú múdri, vzdelaní… a preto sú veriaci tupé ovce, ovládateľné, manipulovateľné. Z takej absurdity logicky vychádza, že na to, aby ste si v očiach ateistov polepšili, netreba študovať, ale stačí iba vystúpiť z RKC. A budete patriť medzi múdrych, tolerantných, slobodných, inteligentných.
Lenže tak to nefunguje a namýšľanie si ateistov, že im to lepšie myslí, je prejavom nadutosti dosahujúcej parametre ošťatej preglejky.

Zacitujem len z jednej diskusie z fóra sekty českých ateistov:

A kde je svobodný internet, tam jen stěží bude přibývat pobožných. Přírůstek pobožných je vždy důsledkem indoktrinace a nesvobody. Kde není státem řízená nebo státem podporovaná indoktrinace, tam se počet pobožných nenavyšuje.

Že největším vrahem náboženství je internet ??? Možná, ale prvopočátek všeho je vzdělání jako takové. „Pokloňme se“ před Marií Terezií a Josefem II. a poděkujme jim za zavedení povinné školní docházky. Tam byl jeden z prvních kroků. To udělali celýmu církevnu medvědí službu :-):-):-). Voblbovat negramotný a nevzdělaný bytosti jde celkem snadno, kdo si ale dokáže něco přečíst a potom přemejšlet …. to už je krapánek jiný kafe. A netýká se to jenom náboženství, ale všech zrůdných ideologií.

Pro opusteni nabozenstvi je rozhodujici odhodlani k samostatnemu mysleni, k pouzivani rozumu i vecech sve viry. To vsechna nabozenstvi zakazuji, kazdodeni nabozenska praxe je jen trenink jak nemyslet.

Moderní technika a dostupnost informací zabíjejí náboženství. Velmi zvolna, velmi pomalu, ale ten proces je nezastavitelný. Nebojím se toho, že za 20 let bude ČR více pobožná. Procento pobožných spíše klesne. Tak jak klesá už asi 100 let.

Prostě s muslimy je třeba v civilizovaných zemích zacházet tak, jako oni zacházejí s ateisty. A islám je třeba postavit mimo zákon.
Zkrátka oko za oko, zub za zub.

Ateismus je jedina cesta ke svobodnemu pouzivani rozumu.

Ateisti sa veľmi mýlia. Nikto sa nestal ateistom po prečítaní fyziky. Ich nadutosť je nebetyčná pripomínajúca ošťatú preglejku. Špeciálne pre ateistov tzv. zdravého rozumu som vytvoril tento blog, aby sa sem chodili testovať. A výsledok vidíte. Ateisti vidiac , že ich rozum neobstojí, vyhýbajú sa Neznabohu ako cigáň Úradu práce.

Poďme si ich omyly rozobrať podrobnejšie.

… prvopočátek všeho je vzdělání jako takové. „Pokloňme se“ před Marií Terezií a Josefem II. a poděkujme jim za zavedení povinné školní docházky. Tam byl jeden z prvních kroků. To udělali celýmu církevnu medvědí službu …

Školstvo na naše územie prichádza s príchodom svätých vierozvestcov Cyrila a Metoda. Toľko preklínaní bratia zo Solúna priniesli našim predkom fanatstický vynález – znakovú sadu na zápis zvukov, reči. Militantný ateista za znevažovanie cyrilo-metodskej misie dostal cenu od združenia eštébákov Spoločnosť Prometheus, cenu Humanista roka. No toto bezvýznamné ocenenie škodiace viac povesti jej držiteľovi nezotrelo význam prelomovej udalosti. Totiž príchodom vierozvestcov sa slovanské kmene prehupli z obdobia barbarstva do civilizácie moderných národov. Ten kľúčový moment je totiž písmo. Ateisti z občianskeho združenia českých ateistov netušia nič o kláštornej vzdelanosti, o kapitulských školách, o tríviu.
Sústreďme sa teraz na dejiny školstva na našom území. V roku 1465 vznikla v Bratislave Academia Istropolitana ako jediná vysoká škola v Uhorsku. Jej zakladateľom bol biskup Ján Vitéz. Aj 16. až 19. storočie je spájané čo sa týka vzdelanosti s cirkvou. Popri latinských školách, ktoré zakladala šľachta, o vzdelanie ľudu sa starali siete kresťanských škôl. Či už to bola pomerne hustá sieť škôl evanjelických alebo jezuitské gymnáziá a kolégiá. Na univerzitné štúdiá odchádzali študenti zväčša do Nemecka , napr do Halle a to v značnom počte, až pol tisícky ročne. V roku 1635 vzniká v Trnave univerzita zásluhou Ptera Pázmaňa. Sekulárny zdroj, z ktorého čerpám, však neuvádza, že Pázmaň bol ostrihomský arcibiskup, trnavský kardinál, turčiansky prepošt, pedagóg, náboženský spisovateľ, politik. A od dva roky neskôr vzniká univerzita v Košiciach a zakladá ju – čuduj sa svete – opäť cirkevník. Biskup Benedikt Kisdy. Tereziánske obdobie prinieslo prevzatie právomocí kráľovstva nad školami. No štát vtedy bol prítomný na rokovaniach o budúcnosti škôl s cirkvami. Uvedomoval si dosah výchovy na “poddaných”. Aj v rámci reformačných opatrení boli zachované siete katolíckych a evanjelických škôl. Ani následné zoštátnenie škôl nemožno vnímať v kontexte osvietzenstva tak, ako to radi predkladajú ateisti. Lebo medzi najvýznamnejšie humanistické a osvietenské postavy reformy školstva patrili čuduj sa svete opäť kňazi. Napríklad Samuel Tešedík. Alebo Matej Bel. Či Daniel Lehocký… Ani jeden z nich nebol ateista a ani humanistom v ponímaní Jána Paradu či Rastislava Škodu. A potom tu máme národné obrodenie, štúrovcov a opäť také spolky alebo osobnosti ako je Spúolok svätého Vojtecha alebo opäť toľko preklínaný Andrej Hlinka podieľajúci sa na významných štátotvorných dokumentoch. Prvý učiteľský ústav v strednej Európe vznikol v Spišskej kapitule pred dvesto rokmi. História učiteľského vzdelávania v Nitre je spojená s pôsobením Rehole piaristov
v meste. (V Nitre bolo Kolégium piaristov založené v roku 1698 a piaristické
gymnázium fungovalo od roku 1701). Dnes túto inštitúciu poznáte podľa názvu Štátny pedagogický ústav. Bolo to práve cirkevné školstvo, ktoré zachovávalo a pestovalo národné povedomie a vyučovalo v národných jazykoch… Kde teda vidíte Cirkev ako nepriateľa vzdelanosti? Ja vidím príkoria, ktoré páchali ateisti na deťoch pochádzajúcich z kresťanských rodín, ktorým nezriedka neumožňovali študovať na kvalitnejších školách a robili im príkoria. Sám som toto zažil ako devaťročný. A v Spoločnosti Prometheus nájdete stále jej zakladateľa profesora Čelka, ktorý v spolupráci s ŠTB študentov vyhadzoval a podhadzoval orgánom činným v trestnom konaní. Tak tento pracovník Ústavu vedeckého ateizmu bojoval proti náboženstvám – ničením životov detí, žiakov, študentov, len preto, že boli veriaci. Nájde pán Ján Parada odvahu napísať článok venovaný tejto smutnej kapitole ateizmu u nás???

Opakovanie mantry o nezlúčiteľnosti logiky, slobody myslenia a vzdelania ateistami tak naberá znakov sto krát opakujúcej sa lži, ktorej nakoniec uveria len samotní ateisti. A zdá sa, že ani ten ateizmus v Česku nie je na vzostupe. Napriek IT technológiám sa v ateistickom Česku šíri ako mor ezoterika, východné náboženstvá, viera v tarotove karty, veštenie. A na vysokých školách utešene rastie podiel tých, ktorí k bohu nachádzajú opäť cestu. Lebo so vzdelanosťou rastie schopnosť čeliť klamstvám ateizmu. Skutočnosť, že ateisti sa mi vyhýbajú ako čert krížu svedčí o tom, že nevedia čeliť novej vlne kresťanských apologétov. A to je dobre.

 

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s