Poliačik (SaS) – šialenec riadiaci túto krajinu verí v tarotove karty

Bojuje proti prirodzenému poriadku vecí. Tvrdí, že sa riadi zdravým rozumom. A uznáva tarotove karty – to nevymslíš, na to musíš byť sekulárny humanista.

Je smutné, že rozhodovať o osude našej krajiny chcú ľudia, ktorí opovrhujú základným kkultúrnym nastavením spoločnosti.

Ezoterika je rakovinou ducha a duše.

Nech sa páči, Sokrates Martin Poliačik ako ho nepoznáte:

Komentáre
Peter Milejzlatej Dubců
Peter Milejzlatej Dubců taky mlady a uz v prechode? 🙂
Peter Halfboyarov
Peter Halfboyarov pri vsetkej ucte, to snad neveris v taketo kraviny..
Skryť 18 odpovedí
Martin Poliačik
Martin Poliačik V čo konkrétne?
Peter Halfboyarov
Peter Halfboyarov ze zahadno-mysticko-nadprirodzeno-iracionalne sily vesmiru nejakym sposobom ovplyvnuju nase zivoty a tarot (ako aj horoskopy a podobne kraviny) je toho dokazom
Martin Poliačik
Martin Poliačik Iracionálne sily celkom určite ovplyvňujú naše životy. Mystika ma zaujíma a s tým aj snaha o pochopenie tejto iracionality. Tarot je len prostriedok.
Peter Halfboyarov
Peter Halfboyarov cize sa snazis pochopit nieco iracionalne (tj. iracionalne sily) pomocou niecoho este iracionalnejsieho (tarot) preto, lebo veris, ze cele toto sa da vysvetlit jedine iracionalnym sposobom (mystika).. uff.. to znie racionalne
Martin Poliačik
Martin Poliačik Je každého voľbou, či chce rozvíjať svoju racionálnu stránku, iracionálnu alebo obe. Každá z nich ná svoje spôsoby a cesty. Ideálne je ich moc nemiešať.
Peter Halfboyarov
Peter Halfboyarov tomu trosku nerozumiem.. aj napriek tomu, ze je to idealne nemiesat, tak clovek rozvija svoje rozumove chapanie sveta na to, aby ho nasledne poprel chapanim bez rozumu, napr. na zaklade toho, ze veri v to, ako sa mu zamiesaju tarotove karty?

kde je ta hranica, ten mindset toho, ze eeej toto sa idem snazit pochopit pomocou rozumu a v tomto musi byt nejaky nadprirodzeny figel a preto to ani nema zmysel snazit sa to pochopit racionalne?

a na zaklade coho sa nadprirodzeno rozhoduje, ze eeej do tohto zasiahnem a bude to iracionalne a toto necham na pokoji, nech si to clovek pochopi rozumom?

Martin Poliačik
Martin Poliačik Výborné otázky.
Peter Halfboyarov
Peter Halfboyarov neviem.. podla mna ono vychadza zo samotnej ludskej natury, ze clovek samotny hlada vo vsetkom zmysel a pokial nevidi ten mechanizmus vysvetlenia veci (tj. pomocou vedy a rozumu), tak si ho tam proste nejak domysli a nazve to vierou alebo mystikou a tym padom mu odpadava bremeno dokazovania, lebo viera nepotrebuje dokazy. tym samozrejme nic v zlom, ale jednoducho netreba hladat zmysel pomocou iracionality tam, kde zmysel jednoducho nie je
Peter Halfboyarov
Peter Halfboyarov a to ako clovek, co ma vytetovane yin and yang si teraz trosku serem do huby, ale ja to skor berem ako moralny kompas, nie ako nadprirodzenu aktivnu entitu
Patrik Balint
Patrik Balint Rozum má svoje hranice. Môžeš sa snažit ich prekročit rozumom, ale je to ako lietať bez vztlaku. Samozrejme sa to dá, ale vyzerá to dosť smiešne a pristatia bývajú tvrdé. Preto sa len veľmi málo vedcov púšťa do prekračovania týchto hraníc. Radšej tvrdia, že tam nič neexistuje a tí, čo tam chcú ísť sú smiešny. 🙂
Peter Halfboyarov
Peter Halfboyarov Patrik Balint a cim chces chapat svet ak nie rozumom? 😀 debilitou? ved predsa akykolvek vnem ide do mozgu na spracovanie, cize nechapat veci mozgom nie je mozne.. to by si musel nemat mozog 😉 (aj ked je dost mozne, ze aj taki sa najdu)
Slavomír Kocka
Slavomír Kocka Martin, co su iracionalne sily vesmiru? A ako nas ovplyvnuju?
Martin Poliačik
Martin Poliačik Slavomír Kocka o vesmíre tu točí Peter, nie ja. Ja som hovoril o našich vlastných silách – intuícii, biasoch, náhlej tvorivosti atď.
Peter Halfboyarov
Peter Halfboyarov a co je nadprirodzene na intuicii, predsudkoch a nahlej tvorivosti?
Marcel Ruzicka
Marcel Ruzicka Veľmi záleží od uhľa pohľadu. Už samotný fakt, že žijeme na rotujúcej guli, ktorá nás živý a obieha okolo hviezdy, ktorá pomáha tvoriť život, môže niekomu prísť ako nadprirodzený. Mne príde ako nadprirodzené aj to, že napriek tomu, že sme len hromada biologického hardvéru, tak dokážeme vnímať, rozprávať, myslieť, atď. Veda síce poskytuje vysvetlenia a dôkazy. No nezabúdajme na to, že poskytuje len časť vysvetlení. A to tú, ktorú poznáme a bola dokázaná. Lenže na spoznávanie tej druhej časti toho zostáva ešte stále veľmi, veľmi veľa.
Zuzana Sliacka
Zuzana Sliacka vobec to nemusite nazyvat “nadprirodzene”, vhodnejsi vyraz je ” nezname”. Obrovsku cast neznameho mame vo svojom podvedomi. Ak sa tam chceme dostat za pomoci racia, len sa oklameme, pretoze racio nas bude viest iba po tych cestickach, ktore uz pozname a mame vo vedomi. Intuicia, sny, imaginacie, ci karty su tym kanalom ako sa dostat do tej oblasti neznameho a co i len sa tam poobzerat 😉
Ján Mičík
Ján Mičík mas pekne AC karty do zivota
Daisha Tea Modranská
Daisha Tea Modranská Ja beriem tarot ako moznost lepsie si uvedomit skutocnost, v ktorej sa nachadzam, s odstupom ktory inak nemam. Taky vonkajsi alebo iny pohlad na situáciu, a moznosti, ktore v mojej situacii mam. Ale urcite to netreba brat nejak vazne.
Andrea Šulíková
Andrea Šulíková Tarot vytiahne z tvojho podvedomia veci ktoré musíš pochopiť a spracovať… lepšie ako dajme tomu psychoterapeut….😊
Peter Halfboyarov
Peter Halfboyarov na to su tu psychadelika, tarot je pre pseudo-šamanov
Andrea Šulíková
Andrea Šulíková Jeden z ďalších čo má na všetko odpoveď….
Peter Halfboyarov
Peter Halfboyarov ano ano, som tym pomerne znamy..
Martin Poliačik
Martin Poliačik Nepodceňoval by som žiadny systém postavený na intelektuálnom úsilí elít tak schopného národa, ako sú Židia.
Peter Milejzlatej Dubců
Peter Milejzlatej Dubců lol este by sa tu hodil nejaky apologet numerologie 😛
Danko Beran
Danko Beran Tarot je v podstate kniha, len by som rad poznamenal, ze svoj vlastny tarot si vypracoval aj Jung. Pouzivanie Tarotu na “vykladane buducnosti” je ako pouzivanie rakety na vyhodenie smeti 🙂
Michal Ružička
Michal Ružička bolo dobre, ale takto to uz nejde, aby aj dalej bolo dobre.
I.v. Martinez
I.v. Martinez Si v prechode? To skoro bro 😀

Nemožno sedieť na dvoch stoličkách naraz. Nemožno uznávať vedu a pavedu. Bojovať proti kresťanstvu a vzhliadať na paranormálne javy. Je hodné pozornosti, že človek, ktorý považuje tarotove karty a intuíciu za prirodzené a majúce výpovednú hodnotu, považuje homomanželstvá za víťazstvo civilizácie…
Aj taký je dnešný liberalizmus. Civilizácia bláznov…

Poznámka – heslo INTUÍCIA:
Slovník esoteriky a pavěd – vytvořil Jiří Heřt

Intuice

Intuice (lat. intueri = hledět, pohlížet na něco) je termín s více významy a jeho výklad je předmětem rozsáhlých filozofických a psychologických úvah. V běžném slova smyslu je to schopnost určitého, někdy okamžitého poznání bez rozumové úvahy. Je to proces nevědomý, téměř reflexní, jakýsi přímý vhled do problému, poznání souvislostí, aniž by osoba věděla, proč a jakým způsobem k rozhodnutí došla. Je to jedna ze složek mozkové činnosti, naší psychiky, která je vlastně podmínkou lidské kreativity, vzniku nových idejí, hypotéz a pod. Na primární intuitivní výroky pak navazuje intelektuální ověřovací a analyzující činnost.

Intuice je často chápána jako nadpřirozená, vlastnost, související s mimosmyslovými schopnostmi, a která je dána jen některým jedincům. Proto se s tímto termínem také často operuje v duchovní a esoterické sféře. Označuje se také jako „šestý smysl“. Takové schopnosti se připisují různým senzibilům nebo léčitelům, kteří tvrdí, že ke svým diagnózám a volbě léku dospívají intuitivně, někdy i na dálku po telefonu.

Hodnocení: Názor, že jde o schopnost nadpřirozenou je mylný. Intuice je obecný fenomén, jeden z mnoha různých projevů lidské psychiky, tedy mozkové činnosti. Právě tak je mylný názor, že je to schopnost daná jen některým jedincům. Intuice je schopný každý, i když se uplatňuje v různé míře v závislosti na individuálních duševních schopnostech a podle některých názorů i na tréninku. Jiným mylným názorem je to, že jde o jakousi zvláštní, na jiných mozkových procesech nezávislou schopnost. Nikoli, intuitivní poznání je sice podvědomé, ale vychází z předchozí zkušenosti, znalostí a názorů, uložených v podvědomí, a z okamžitého poznáni souvislostí i obyčejné „selské“ logiky. Není to tedy poznání „celostní“, „holistické“, ale komplexní podvědomý proces. Dalším mylným názorem je tvrzení, že každý závěr, ke kterému dojdeme intuitivně, je správný. Nikoli, intuitivní rozhodnutí nemá objektivní platnost. Většinou je sice intuitivní názor správný, ale jen proto, že vychází ze zkušenosti a předchozích znalostí, jenže i ty mohou být mylné. Proto i intuitivní rozhodnutí může být zcela chybné a je ho tedy možné chápat jen jako názor předběžný, spíše hypotetický, který je nutno prověřit dodatečnou intelektuální vědomou kontrolou a analýzou. Pokud jde o senzibily, jde většinou o eskamotéry a podvodníky. A tvrzení, že léčitelé docházejí k diagnóze choroby intuitivně, je opět mylné. Léčitel nemá ani znalosti o chorobách ani diagnostické prostředky k určení správné diagnózy. V tomto případě jde o nepodložené spekulace, hádání, o předem připravené diagnózy nebo v nejlepším případě o závěry odvozené logicky z typu potíží pacienta. Někdy se termín intuitivní i zneužívá. Správný závěr, uhádnutý náhodou, se vykládá jako intuitivní. Zní to lépe.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Connecting to %s