VZDOR – strana práce šíri hoax o kataroch

Deň po štátnom sviatku Cyrila a Metoda brána neokomunistov zneužívajúca spolupatričnosť pracujúcich zverejnila článok s názvom

Neznáme križiacke výpravy proti katarom v Európe: Na popud pápeža Innocenta III., križiaci a inkvizícia povraždili približne milión katarov

Autorom je Miroslav Pomajdík- podpredseda Vzdoru-strany práce. Je prekvapením, že strana práce sa venuje dejinám namiesto toho, aby sa venovala postaveniu pracujúcich. Po zbežnom prečítaní som pochopil, že toto komunistické združenie nezaujímajú dejiny ako veda, ale ako nástroj indoktrinácie. Katarská heréza je už ošúchanou témou komunistov, ktorou sa snažia vykresliť svojho úhlavného ideologického protivníka ako násilníka. Článok je povrchný, fakticky zavádzajúci a historicky nepresný. Udalosti sú podávané manipulovatívnym spôsobom. To že ide o obľúbenú tému komunistov, svedčí aj tematicky zhodný článok na bráne českých komunistov s názvom Katari – Obete katolíckeho besnenia  >  (OV KSČM Frýdek Místek)

V skratke – v texte sú nasledovné chyby:

milión obetí – mnohonásobne premrštené číslo. Ide o argumentančý klam, ktorého cieľom je manipulovať čitateľom. Keďže strana práce VZDOR sa klási ku komunizmu, je zjavné, že kresťania sú jej ideologickým nepriateľom. Je to paradox. Lebo najviac pracujúcich je s nábožesnkou príslušnosťou ku Katolíckej cirkvi. Komu teda slúži VZDOR – strana práce?

„Zabite ich všetkých, Boh si svojich spozná“!. ... a nasleduje dovetok pána Pomajdíka: Koľko kresťanskej lásky v praxi….
Použitie výroku, ktorý historická veda spochybňuje, je zavádzaním a dôkazom ideologickej zaujatosti.

Ak ste si prečítali manipulovatívny článok podpredsedu strany práce VZDOR, pána Pomajdíka, nájdite si čas a pozrite si na texty, ktoré sa historickej vede venujú:

https://sites.google.com/site/tvojoponent/zneuzitie-viery/zneuzitie-viery/kategoria-inkvizicia/inkvizicia-vo-francuzku/katari
Katari – obranné reakcie.

VZDOR je komunistickou stranou, ktorej mediálne krytie a reklamnú podporu zabezpečuje aj portál tzv. Humanisti.sk. Na fcb tejto strany nájdete aj články schvaľujúce zriadenia potláčajúce základné ľudské práva. Napr. o blahobyte v KĽDR…

Pripomeňme si obete červeného sekulárneho humanizmu:

Obete: Československo: 6-tisíc až 10-tisíc, Sovietsky zväz: 20 až 50 miliónov, zvyšok Európy: 1 milión, Čína: 65 až 80 miliónov, Afganistan: 1,5 milióna, Kambodža: 2 milióny, Severná Kórea: 2 – 3 milióny, Tibet: 1,2 milióna, Afrika: 1,7 milióna, Latinská Amerika: 150-tisíc.
Ide len o odhady počtov ľudí, ktorí boli odsúdení vo vykonštruovaných súdnych procesoch, popravení či zomreli v koncentračných táboroch.

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s