Slniečkári priniesli na Pohodu extrémizmus

Pohoda je hudobný multikultúrny festival konajúci sa vTrenčíne, zvyčajne cez víkend (od štvrtka) prvého júlového týždňa, t. j. okolo 6. júla. Festival založil v r. 1997Michal Kaščák (Bez ladu a skladu) a Mario Michna (Flow) – kľúčové osobnosti lokálnej undergroundovej scény, na základe čoho Pohoda začínala ako menší alternatívnyfestival s počtom návštevníkov 2000.[1] Od roku 2000 je však najväčším slovenským hudobným festivalom.
Napriek svojej rozmernosti, kvôli ktorej sa v r. 2004musela presťahovať na trenčianske letisko, je pre ňu stále typická ,,čarovná atmosféra”[2] a headlineri, ktorí patria kminoritným žánrom.[3] Festival Pohoda je taktiež jedným z mála veľkých festivalov, za ktorých organizáciou nestojí investor či nahrávacia spoločnosť, ale konkrétny človek.

Zdroj: Wikipédia

Festival je považovaný za podujatie propagujúce “slniečkárstvo” – hnutie mentálneho rozkladu. Nájdeme na ňom neziskovky aj jednotlivcov, pre ktorých sa boj proti extrémizmu stal živobytím. No pri hlbšom skúmaní zistíme, že títo ľudia považujú za extrémizmus akýkoľvek nesúhlas alebo polemický hlas s ich vlastným názorom. No extrémizmus vo vlastných radoch nevidia. Lebo sú sami extrémistami.

pohoda-extremizmus

antifa-priruckaPomôcka pre policjatov – symbolika extrémistov ľavicových i pravicových.

S extrémistickou symbolikou sa stretneme aj u sekulárnych humanistov. V skutočnosti o žiadnych humanistov nejde. Ide o ľavicovú komunistickú a neokomunistickú zberbu, ktorá na seba berie mimikry ľudskosti. Vyjadruje sa kultivovanejšie ako ich predchodcovia pred rokom 1989. Ich extrémistická symbolika prešla vývojom, no za mutáciou znakov komunizmu sa skrývajú rovnaké sympatie k ideológiám potláčajúcim ľudské práva.Nečudujme sa tomu prepojeniu. Veď zakladateľom Spoločnosti Prometheus je bývalý profesor a pracovník Vedeckého ústavu ateizmu a jej úzke vedenie tvoria eštébáci. Podpredsedom je dokonca náčelník ŠTB Baťala… Spoločnosť Prometheus sa prehlasuje sa hovorcu sekulárnych humanistov a ľudí bez vyznania. A brána Humanisti.sk robí tejto partičke eštébákov mediálne krytie.

Na bráne Humanisti.sk píše aj ktosi zo Strany práce VZDOR:

Vzdor

Humanisti, presnejšie SEKULÁRNI humanisti radi presviedčajú, že sa neviažu na žiadnu ideológiu a sú za sekulárny štát. To, že slovo sekulárny je u nich len prázdnou imidžovkou dokazuje aj odkaz na zoznam kandidátov za Komunistickú stranu Slovenska, ktorým robia reklamu. Komunistická strana je extrémnou politickou stranou, ktorej politická protiváha je v neonacistických stranách.

Nájdeme tu aj výzvu na účasť na proteste proti fašizmu vo farbách loga Antifašistickej akcie. Aj toto logo je zaradené do grafickej pomôcky určenej pre policajtov, aby im uľahčila rozpoznávanie extrémistických symbolov.

Antifašistická akcia alebo skrátene Antifa alebo AFA je názov (súčasť názvu) organizácií radikálneho alebo militantného ľavicového antifašistického odporu. Prvú organizáciu pod týmto názvom vytvorila v roku 1930 Komunistická strana Nemecka na obranu proti rastúcemu nacistickému hnutiu v krajine. Dnes pôsobia skupiny AFA po celej Európe a hlásia sa prevažne kanarchizmu.

https://sk.wikipedia.org/wiki/Antifa%C5%A1istick%C3%A1_akcia

Protest proti fašizmu nakoniec skončil fiaskom aj napriek snahe organizátorov, ktorí vábili účastníkov protestu do dielní, v ktorých si sami mohli urobiť vlastné transparenty. A práve tie heslá odhalili, čo za ľudí to vlastne pochodovalo proti fašizmu:

antifaZdroj: http://www.rtps.sk/antifasisticka-mobilizacia-2017-konecne-vieme-kto-je-to-ten-fasista/

A ešte jeden dôkaz, že ľavica je extrémistická. Aj tento transparent bol na protifašistickom pochode mediálne podporenom bránou sekulárnych humanistov Humanisti.sk:

Ploty

Na transparente je logo odkazujúce na extrémistickú symboliku.

Ak cheme bojovať proti extrémizmu, nemôžeme používať symboliku extrémistov tej druhej strany. Lebo sami budeme extrémistami. Ani boj proti fašistom nemožno vyhrať zbraňami fašistov, pretože aj keď vyhráme, vyhráte, bude to opäť víťazstvo fašistov.

V rámci bojových operácií proti fašizmu bolo vybombardované mesto Magdeburg. Vybobmabradované bolo trhovisko v Nitre s takmer tisíckou obetí za pár minút… A fašizmus ste neporazili. Fašizmus porazíte iba na filozofickej úrovni. Tam sa vedú boje o hodnoty. Vojna je extrém, ktorý prináša len fyzické, telesné utrpenie. No ideály, dobré alebo zlé, zostávajú.

 

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Connecting to %s