Čarnogurský varuje pred zavádzaním komunistických postupov v práve

V minulých dňoch ministerstvo spravodlivosti vybralo prvých znalcov na extrémizmus. V praxi to bude znamenať, že ak niekoho obvinia podľa nových proti-extrémistických paragrafov Trestného zákona (§ 421 – 421a Trestného zákona), vyšetrovateľ, prokurátor alebo súd určia „znalca na extrémizmus“, aby sa vyjadril, či slová alebo písaný text alebo určité konanie obvineného sú extrémistické. Ak znalec zaujme stanovisko, že sú extrémistické, súd obvineného/obžalovaného s maximálnou pravdepodobnosťou odsúdi. V odôvodnení rozsudku sa odvolá na stanovisko znalca. Žiaľ, tým sme sa veľmi priblížili ku komunistickej justícii. V komunistickom Trestnom zákone číslo 140/1960 Zbierky boli paragrafy ako rozvracanie republiky (§ 92), podvracanie republiky (§ 98), poburovanie (§ 100), marenie dozoru nad cirkvami( § 178). Keď niekoho obvinili z ich spáchania, vyšetrovateľ obyčajne určil znalca z odboru politických vied. Boli to zväčša docenti alebo profesori z katedier marxizmu-leninizmu z vysokých škôl. Dali im posúdiť texty alebo výroky obvineného s otázkou, či texty alebo výroky boli spôsobilé rozvracať, poburovať, mariť dozor nad cirkvami. Ak znalec napísal v posudku, že áno, obvinenému nič nepomohlo, bol odsúdený. V 70-tych rokoch som pracoval ako advokát a zažil som takých procesov viac. Podobné otázky budú teraz zadávať novým znalcom. Rozdiel oproti komunizmu bude v tom, že posudky nových znalcov budú visieť na internete a nikto ich odtiaľ nevytrie. Keď potom dôjde k výmene vlády alebo dokonca režimu, znalci budú pykať za svoje posudky. O miesto znalca na extrémizmus by som sa neuchádzal.

https://www.facebook.com/jan.carnogursky/posts/1332097543569891

Pripomeňme si, že zakladateľ Spoločnosti Prometheus pán Čelko onoho čas z pozície profesora a funkcionára Ústavu vedeckého ateizmu rovnako ničil životy a vyhadzoval študentov zo škôl pre ich politické názory. (Napr. Kauza Oravec a Veselý)

Dnes sa títo hajzli hlásia k liberalizmu a využívajú dokonca aj granty ikony kapitalizmu – Google. A eštébáckymi postupmi komunistov chcú bojovať proti extrémizmu…

Aj taký je slovenský ateizmus.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Connecting to %s