V ateistickom Česku sa v priamom prenose rozkladá ateistický prezident

Tomáš Halík politicky nekorektne o českom prezidentovi Zemanovi v článku Halík o rozpadu prezidentovy osobnosti: „Za Zemana se modlím jako za všechny zlé lidi“

„On se pozoruhodně dlouho držel, na to, že tam byl ten alkohol, kouření a barbarská životospráva. Stále mu dobře fungovala paměť a vyjadřování, ale teď ta schopnost sebevlády, snad by si mohl uvědomit, že si škodí, tam se odehrává cosi jako jakýsi smutný rozpad. A tohle to je to, co si spoustu lidí uvědomilo. Je tady zhruba polovina lidí, kteří by Zemana nikdy nevolili. A pak jsou tady ti, kteří ho volili, a tam je prostě tvrdé jádro, možná deset procent, kteří ho budou volit, i kdyby dělal pod sebe. A pak je ten rostoucí počet lidí, kteří ho volili a říkají: Ale ne, už to nemá zapotřebí, už se podíváme po někom jiném. Tito lidé rozhodnou tu volbu.“

Mienkotvorný slovenský ateista Ján Parada na mienkotvornom ateistickom portále “Humanisti.sk” po zvolení Zemana za hlavu najateistickejšieho štátu v EU si v jeho prejave všimol, že použil literárny útvar vyznievajúci ako modlidba:

„Dovoľte mi, aby som svoje dnešné vystúpenie, aj keď som tolerantný ateista, uzavrel modlitbou, ktorú mnohí z vás poznáte: Bože, daj mi odvahu, aby som sa snažil ovplyvňovať veci, ktoré ovplyvniť môžem. Bože, daj mi pokoru, aby som sa nesnažil ovplyvňovať veci, ktoré ovplyvniť nemôžem. A Bože, daj mi múdrosť, aby som dokázal rozlíšiť medzi prvým a druhým.“

No a nebol by to Parada, ktorý by z toho neurobil senzáciu a pre Zemana  v článku Ateista, ktorý sa modlí vytvoril osobitú kategóriu ateistov:

Viete, aký je to tolerantný ateista? To je taký ateista, ktorý sa modlí.

Pán Parada sa však mýlil a jeho posmešky na adresu českého prezidenta boli nevhodné. Tvrdenie, že Miloš Zeman sa počas inaugurácie modlil, bol hoax…. Aj keď budete recitovať veršíky modlitby, nebude to modlitba, ak ju nebudete prednášať s vierou v bytie Boha a transcedentno. Miloš Zeman je ateista a v boha neverí. Použil hlboké myšlienky s duchovným posolstvom adresovaným nie bohu, ale publiku.
Zdroj: Môže sa ateista modliť?

Ateisti všetkých krajín by si mali na osude českého prezidenta (postihnutého duševným ochorením alkoholizmom) všimnúť, kam vedie ateizmus.
Žiaľ naši ateisti nechcú vidieť, kam vedie bezbrehý liberalizmus a požadujú drogy pre všetkých a dekriminalizáciu nielen drog, ale aj samotných narkomanov. Liberalizmus ako hodnotové hnutie rozvratu tak pôsobí v spoločnosti podobne, ako HIV vírus v tele infikovaného človeka. Je desivé čítať od poslanca za SaS tvrdenie, že na Marihuanu nikto nikdy nezomrel. Alebo vyjadrenia Martina Poliačika v tomto článku:

Sulíkova strana SaS sa kontroverzných tém nevzdala. Poliačik: “Drogy, manželstvá a registrované partnerstvá budeme riešiť, keď sa dostaneme k moci”

Všetky zdroje sú archivované na Drive

Kľúčové zdroje sú zálohované v archíve

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Connecting to %s