Konšpiračné šialentvo ateistu Mesíka o lete MH17

Juraj Mesík sa nám v poslednom čase nejako rozrečnil. Bolo by to docela fajn, keby to, čo píše, malo hlavu aj pätu.

Prečítajte si jeho článok s názvom

Komentár Juraja Mesíka: Najvražednejší teroristický útok proti občanom EÚ

Alebo aspoň tento odsek:

Zostáva možnosť, že Buk vyslali urobiť presne to, na čo je: zostreliť lietadlo letiace vo výške okolo 10 000 metrov. Ale ktoré? Nad Donbasom denne prelietavali desiatky civilných letov.  Len pár minút od letu MH 17 križoval oblohu nad Donbasom let SU 2074 z Moskvy do Larnaky plný občanov Ruska. Niektorí analytici sa domnievajú, že práve on bol skutočným cieľom. Zostrelenie ruského lietadla plného ruských obetí by poslúžilo ako zámienka na otvorený vojenský vpád do Ukrajiny a obsadenie pozemného koridoru z Ruska na okupovaný Krym a možno až do Odesy.  Nebolo by to po prvý raz, keď by bola vražda využitá ako zámienka na vojnu – spomeňme si na provokáciu v Gliwiciach zinscenovanú Gestapom a SS ako zámienku na vpád do Poľska, alebo na delostrelecké ostreľovanie ruskej dediny Mainil sovietskym delostrelectvom v novembri 1939, použitým ako zámienka na rozpútanie vojny Moskvy proti Fínsku.

Po zostrelení ruského lietadla plného Rusov by nenasledovalo žiadne medzinárodné vyšetrovanie: všetko by vyšetrili ruskí špecialisti, vnuci tých, ktorí spoľahlivo vyšetrili aj vyvraždenie desiatok tisíc zajatých poľských dôstojníkov v Katyni a pripísali ho Nemcom. Nikto by sa už nikdy nedozvedel, čo sa skutočne stalo. Mnohí politici Západu by boli spokojní s tým, ako rýchlo a hladko sa vyriešili nepríjemnosti s Ukrajinou tlačiacou sa do EÚ.

Alebo toto:

Existuje ale aj iný výklad udalostí. Podľa neho nešlo o zámenu lietadiel, ale Buk zostrelil presne to lietadlo, ako bola jeho úloha. Podľa tých, čo sa prikláňajú k tomuto názoru, bolo zmyslom masovej vraždy šokovať európskych politikov a zmanipulovať ich k tomu, aby rýchlo pripísali zodpovednosť za teroristický akt Kijevu a vyvinuli na Ukrajincov tlak, aby prestali bojovať za integritu a slobodu Ukrajiny.

Pod eufemizmom obrany celsitvosti Ukrajiny sa skráva vraždenie civilistov na Donbase. Žiadna krajina nemá právo udržať celistvosť štátu vyvraždením menšiny. Mesíkovi akosi unikajú historické skutočnosti a tou dôležitou je nezákonné pričlenenie rozdiahlych častí Ukrajine bez referenda. Ak na jednej strane odsudzujeme rozpínavosť národných štátov na Veľké Turecko, Veľké Maďarsko, Veľké Srbsko, Veľké Albánsko, Veľké Nemecko… ako môžete chcieť Veľkú EU? Nebyť rozpínavej politiky EU, vojna na Ukrajine by nikdy nevznikla. Nikdy.

Rovnako považujem za neľudské vyčleňovanie 211 obetí Európanov z celkového počtu 298 obetí. Veď to je šovinizmus ako vyšitý!

Vydávať konšpiráciu za fakt bez dôkazov len na základe prianí a dojmov nehodných uzávania môže len poloblázon. V prípade Mesíka by som použil aj tvrdšie slovo. No nenapíšem ho, lebo som skutočný humanista. Nie ako on aj so svojou nenávistnou manželkou…

Všetky zdroje sú archivované na Drive

Odkazovaný súbor je v archíve Google Drive

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s