Pezinský klub Spoločnosti Prometheus zneužíval obecnú tabuľu na šírenie nenávisti

Hovoria si sekulárni humanisti. Ide im o odluku náboženstva od štátu. Odvolávajú sa na našu Ústavu, z ktorej účelne vytrhávajú jednu vetu z kontextu a takto vyňatú myšlienku zasadia do svojho ateistického pareniska, aby z nej dopestovali to, čo potrebujú. Odvolávanie sa ateistíkov na neviazanie sa štátu na žiadnu ideológiu a náboženstvo je argumentačným klamom. Sledujú ním cieľ umlčania páva kresťanov a ich záujmových organizácií vyjadrovať sa k veciam verejným a de facto si ateisti takto snažia uľahčiť prebudovanie demokratickej spoločnosti na diktatúru toho odporného druhu, aká tu bola pred Nežnou revolúciou.

Čo je to vlastne to neviazanie sa štátu na žiadnu ideológiu?

Ide o princíp, kedy štát pri výkone spravodlivosti a práva nemá prhliadať (zvýhodňovať, znevýhodňovať) náboženské alebo ideologické, rozumej aj politické) osobné postoje. Súdy nesmú považovať vyznávaný katolicizmus za priťažujúce okolnosti. Kontakty s Vatikánom sa nesmú zohľadňovať pri vstupe do politiky. Nemôžu byť študenti vyhadzovaní zo škôl len preto, že sú praktizujúcimi kresťanmi tak, ako to robil napr. zakladajúci člen Spoločnosti Prometheus Čelko. Štát nesmie podporovať propagandu, ktorej cieľom je diskreditácia svetonázorového postoja. Veriaci alebo neveriaci nesmú byť zvýhodňovaní alebo znevýhodňovaní v právnych konaniach.

Vágna formulácia “odluky” z prvej hlavy Ústavy umožňuje rôzne interpretácie a môže za istých okolností otvárať priestor súdnemu aktivizmu. Autori ústavy ju na začiatku 90. rokov do textu zakomponovali ako reakciu na najvyšší zákon štátu z čias komunizmu, v ktorom bolo explicitne uvedené, že Československo je socialistickou krajinou s vedúcou úlohou komunistickej strany. Tiež na obdobie Slovenského štátu, kde mala v politickom systéme privilegované postavenie katolícka cirkev. Teda ako ústavnú bariéru pred tým, aby štát ovládla jedna totalitná ideológia. (>). Je hodné pozornosti, ako eštébáci, marxisti a neokomunisti sa odvolávajú na Ústavu, ktorá práve kvôli nim obsahuje článok o neviazaní sa na žiadnu ideológiu (po ateistických represáliách spred roka 1989) a so skúsenosťami spred roka 1945, kedy iní aktivisti zneužívali náboženské cítenie pre pretláčanie de facto nekresťanských politických systémov. Zmienka o neviazaní sa na žiadnu ideológiu je teda predovšetkým ako ochranná poistka pred združeniami typu Spoločnosť Prometheus.

Skrinka-Viničné-3Pezinský klub Spoločnosti Prometheus napriek odluke a neviazaní sa štátnych inštitúcií na žiadnu ideológiu zneužíval obecnú tabuľu zriadenú za peniaze daňových poplatníkov na šírenie klamstiev a podnecoval nenávisť voči kresťanom. Po zverejnení článku Alexandra Reháka (mimochodom tiež oceneného titulom Humanista roka 2008, ktorý udeľuje združenie eštébákov Spoločnosť Prometheus) s názvom Vhodné poučenie z encykliky “Spása v nádeji” (Spe salvi) (článok je datovaný dňpm 06.02.2008) obecný úrad vo Viničnom,kde sa vývesná obecná tabuľa nachádzala, zušil spoluprácu s miestnym klubom ateistov v Pezinku. V tom istom roku Rehák bol odmenený spomínaným titulom Humanista roka.
Je zarážajúce, ako si sekulárni humanisti protirečia, ak presadzujú princíp odluky a neviazaní sa štátu na žiadny svetonázor a bez akejkoľvek hanby tí istí ateisti tento princíp porušujú pretláčaním vlastných ideologických konštruktov pod pláštikom akože ľudskosti, humanizmu, cez štátne a verejné občianske subjekty.

Ateistickú buňku v Pezinku založili traja nadšenci 13.11.2004 a v roku 2008 spustili do prevádzky internetovú stránku http://www.prometheus-pezinok.estranky.sk/. Podľa vlastných slov sa sústreďujú na ateizáciu v okrese Pezinok. Spoločnosť Prometheus klub Pezinok vedie pani Mária Marušicová a sídli na súkromnej adrese rodiny Marušicových:

Adresa predsedu: Spoločnosť Prometheus – združenie svetských humanistov – Klub Pezinok • Za hradbami 18 • 902 01 Pezinok

Kontakty: http://www.prometheus-pezinok.estranky.skprometheuspk@gmail.com • tel.: 0903 245 171, 033 643 1135

Na rovnakej adrese sídli aj súkromná firma Alternatíva. Je to internetové kníhkupectvo, ktoré vlastní Vladislav Marušic. Firma vznikla v roku 2006 a zaoberá sa obchodom s knihami cez internet ako aj v kamennej predajni v Pezinku. Podobnosť mien nie je náhodná.

Marušic cenzúraVladislav Marušic je tvrdý a prehnane sebavedomý komunista, ktorý onoho času vystupoval na nete pod prezývkou darwax. Nemá ma rád rovnako, ako popísaná tabuľa týždenníka s mokrou špongiou. Ateistický aktivista ťažko nesie argumentačnú porážku a život s vedomím, že on, potomok tzv. humanistky Márie Marušicovej ocenenej Medailou Za vernosť humanizmu 4. 12. 2010 z príležitosti 20. výročia vzniku Spoločnosti Prometheus vlastne musí žiť s vedomím, že si svoj svetonázor nevie obhájiť. Svetonázorom tejto rodinky totiž nie je filozofia budovania, ale rozvratu, nenávisti a prenasledovania. Aj preto sa Marušic na fcb Spoločnosti Prometheus dovoláva cenzúry a môjho vyhodenia zo stránky po tom, čo som odkryl eštébácke pozadie tejto organizácie.

Ano, takí sú dnešní organizovaní ateisti. Navliekli na seba ovčie rúna humanizmu, aby prekabátili nerozhľadených občanov a klamstvom opäť získali moc. Takú, ako pred rokom 1989. Moc krvi, hlúposti a arogancie.

Všetky zdroje sú archivované na Drive

Kľúčové zdroje sú v archíve Google Drive

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Connecting to %s