Smrť Zaidy Catalánovej alebo ako slniečkári prichádzajú o ilúzie

Na verejnosť preniklo video, ktoré zobrazuje popravu dvoch humanitárnych pracovníkov. OSN právom zúri. Nesie totiž leví podiel za ich smrť.

Michael Sharpa (USA) a Švédka Zaida Catalánová boli nájdení zavraždení ešte v marci tohoto roku (2017). Okolnosti ich smrti neboli však jasné. Video dokazuje, že obaja boli zastrelení a Catalánovej bola následne odrezaná hlava.

Zaida Catalánová sa narodila v roku 1980 a bola ľavicovou političkou pracujúcou pre Stranu zelených a vedúcou osobnosťou tzv. mladých zelených Švédska. Podporovala rodovú rovnosť a sexuálne témy, angažovala sa v ochrane zvierat. Neúspešne sa snažila dostať do Európskeho parlamentu. Do Afriky sa dostala cez OSN, kde ako právnička sa mala zaoberať násilím páchaným na ženách. Zahynula v Konžskej demokratickej republike.
V priebehu vyšetrovania sa zistilo, že OSN vyslala “expertov” na nebezpečnú misiu bez potrebného vyškolenia, bez bezpečnostných záruk a dokonca aj bez zdravotného poistenia. Boli vyslaní do oblasti známej násilím. Na prepravu do nebezpečného regiónu údajne bola použitá motocyklová taxislužba…

Zaida Catalan

Zdroj: https://www.facebook.com/zaida.catalan

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s