Brána Humanisti.sk odsudzuje dekadenciu, ktorú sama šíri…

Jedným zo znakov nedôveryhodnosti je protirečivosť v principiálnych postojoch. Brána slovenských ateistov Humanisti.sk opäť dokázala, že čo sa týka zásadovosti, je na tom rovnako, ako Hitler sľubujúci mier Veľkej Británii alebo ZSSR.

20.07.2017 autor Lukáš Perný zverejnil článok s názvom Výzva proti dekadencii a barbarstvu v RTVS a verejnej diskusii Petícia proti stránke ZOMRI, v ktorom rozoberá prepojenie (zmienkou na jednom z okruhov Slovenského rozhlasu) medzi fcb stránkou Zomri! a RTVS. Citujem:

Rádio_FM ako štvrtý okruh Slovenského rozhlasu je súčasťou verejno-právneho média RTVS, za ktoré platí každý vlastník nehnuteľnosti koncesionárske poplatky. RTVS prekročili svoje kompetencie, keď ako verejno-právne médium poskytli priestor propagácii facebookovej stránke „Zomri“, ktorá verejne podnecuje nenávisť, opakovane porušuje zákon č. 122/2013 Z. z., čl. 1, § 11 – 17 o ochrane osobnosti zverejňovaním osobných údajov (dokonca súkromnej korešpondencie) a fotografií, a hrubo porušuje základné princípy tej najelementárnejšej etiky, humanizmu a morálky, ktorá je základom pre fungovanie akejkoľvek zdravej a civilizovanej spoločnosti. V niektorých príspevkoch sa administrátori a komentujúci stránky hrdo hlásia k tomu, že sú „žumpou“, „nihilistami“ a „sarkastickými sviňami“.

Následne autor oznamuje, že beží petícia proti porušovaniu zásad humanizmu. Petíciu, ktorej text je totožný s článkom na portále Humanisti.sk, bola podpísaná v čase písania tohoto blogu 419 občanmi. Ako 375.  podpísaný je aj mienkotvorný ateista Ján Parada:

Petícia proti Zomri.sk

Ľavicový extrémista Perný vymenováva celú plejádu lajkáčov stránky s čiernym humorom – Zomri.sk. Aspoň niektorých z nich:

Osobnosti, umelci a inteligencia sa nielenže proti tejto stránke nevyhraňujú, ba dokonca ju mnohí podporujú. Symbolický páčik („lajk“; „like“) stránke Zomri, a k tejto stránke spriazneným stránkam (Prečo ľudom hrabe, Slobodný vysie*ač a pod.) pridali Michal Havran, Monika Beňová,Monika Tódová, Martin Poliačik, Peter Osuský, František Šebej, Jaroslav Naď, Gábor Grendel…..

Organizátor tzv. protikorupčných protestov David Straka sa nedávno v rozhovore pre TREND.sk odvolal na stránku Zomri v kontexte sily internetového marketingu.

…Bloger a aktivista Ján Benčík pravidelne komentuje a páčikuje príspevky na stránke Zomri, ba dokonca sa na ňu priamo odvolal vo svojom blogu. Súčasťou tímu „Prečo ľudom hrabe“ sú okrem Benčíka aj členovia komisie Konspiratori.sk. Ján Benčík ocenený Cenou európskeho občana za rok 2017 sa hrdo odfotil s Arpádom Šoltésom z TV JOJ a HNonline, ktorý mal na tričku nápis ZOMRI. Arpád Šoltés spolu s Danielom Levickým Archlebom pripravili pre TV JOJ príspevok s totožnou tématikou, aká sa „riešila“ v tom čase na stránke Zomri. Ján Benčík bol medzitým v novinách TV JOJ prezentovaný ako martýr, a to isté v rannom vysielaní 11. júla 2017 na rádiu Express. Benčíka ocenili Monika Flašíková-Beňová (ktorá pravidelne páčikuje príspevky stránky Zomri) a Ivan Štefanec (iniciátor nominácie Jána Benčíka na Cenu európskeho občana za rok 2017), na akcii samozrejme nechýbali ani Marian Jaslovský a Eugen Korda..

blablabla…

…Jaroslav Naď, Juraj Smatana, Samuel Marec, hlásna trúba mladých liberálov Ján Gordulič, Andrej Kiska, František Šebej, Martin Bútora, Ivan Mikloš a Andrej Bán…

Autormi petície sú redakcie časopisu Zem a Vek a Dav Dva.

Davisti sa popisujú nasledovne, citujem:

DAV/ – DAV DVA je nová kultúrno-politická a spoločenská revue nekapitalistickej ľavice, ktorej úlohou je rehabilitovanie autenticky ľavicových a socialistických myšlienok do slovenskej spoločnosti 21. storočia. Zároveň poskytnúť priestor pre diskusiu a výmenu názorov v autenticky ľavom spektre.

stažený soubor.pngLukášovi Pernému vadí zmienka na stránku Zomri.sk v éteri Slovenského rozhlasu, no nevadí mu, že strana VZDOR je evidovanou extrémistickou stranou (podobne ako strana Mariána Kotlebu) a jej symbolika sa nachádza na pomôcke vydanej pre policajtov uľahčujúcej im rozlišovať extrémistické symboly. A portál humanistov Humanisti.sk umožňuje týmto ľavicovým extrémistom publikovať extrémistické názory.

Osobne nemám rád hanlivý druh humoru. No napísať petíciu tak, aby jej signatári boli uvedení do omylu a označovali menované osoby fašistami, sa mi zdá prehnané. Podľa autora Perného sa tak fašistami stali aj prezident Andrej Kiska, potomok účastníka SNP bojujúceho proti fašizmu a prezident, ktorý si za prioritu stanovil boj proti fašizmu. Fašistom je aj židovský fotograf Andrej Bán alebo antifašistka a ľavicová politička Beňová. Prekvapivo k fašistom Perný priradil aj Bútoru (Žid) alebo top antifašistického blogera Benčíka. Citujem Perného:

Uvedomujeme si, že pravicový extrémizmus a fašizácia v slovenskej spoločnosti rastie. Zároveň však odmietame špinavé praktiky extrémnej liberálnej pravice, ktoré sú nielen na hrane zákona, ale aj za hranicami elementárnej etiky, morálky a humanizmu.

Čierny humor na Zomri.sk je aj podľa môjho vkusu za hranicou slušnosti. Nemám rád oplzlý a zraňujúci humor, i keď býva na dobrej úrovni a človek neodolá pochechtávaniu. Netuším však, prečo by tento humor mal byť za hranicami ateizmu (= “humanizmu” (sic!)).

Ako som spomínal, petíciu označujúcu čierny humor na Zomri.sk za hanlivý a oplzlý podpísal náš známy ateistický snaživec Ján Parada. Potiaľto by bolo všetko v poriadku. keby…

V januári 2015 bola vystrieľaná redakcia časopisu Charlie Hebdo. Viacerí z obetí moslimského terorizmu boli komunisti, ktorí rovnako publikovali oplzlé a odporné karikatúri. Ján Parada toto “umenie” nikdy neodsúdil ako “špinavé praktiky sekulárneho humanizmu, marxizmu a neokomunizmu, ktoré sú nielen na hrane zákona, ale aj za hranicami elementárnej etiky, morálky a humanizmu”. Ba bol to práve Ján Parada, ktorý vyjadroval ľútosť a sústrasť nad týmito “fašistami”:

Rovnako portál Humanisti.sk publikuje trúchliace vyhlásenie akejsi poblúdenej medzinárodnej ateistickej spoločnosti (IHEU), ktorej členovia si tiež mýlia ateizmus s humanizmom:

Je to strašný akt islamofašistického terorizmu, ktorého cieľom je umlčanie slobody prejavu o náboženských vierach, osobitne o islame.

Nikto, kto úprimne uznáva ľudskosť svojich spoluobčanov alebo sa čo len vzdialene zaujíma o dobro celej spoločnosti alebo jej časti, nemôže ospravedlniť tento terorizmus. Čítať text a prezerať si obrázky, ktoré satirou napádajú, resp. zosmiešňujú vašu vieru, je tak ďaleko od výzvy k vražde, ako je len možné.

Európa má tradíciu humanizmu, v ktorej sa rešpektuje a je na zákon povýšená sloboda prejavu a sloboda myslenia, vrátane slobody náboženstva. Kritizovať viery, vrátane satirou a žartom, neodporuje cudzej slobode náboženstva. Naopak, sloboda kritiky je rozhodujúca pre slobodu prejavu. Na druhej strane vražda je absolútnym anulovaním všetkých slobôd jednotlivca.

Prechovávame pevnú vieru, že Európa sa ani neskloní pred týmto násilím, ani sa nedá strhnúť k niečomu podobnému. Nedáme sa vyprovokovať k podobnej divokosti. Odoláme všetkému teroru a budeme brániť slobodu myslenia a prejavu, pretože sú to rozhodujúce hodnoty pre slobodný a zmysluplný život.

Sekulárny humanista Eduard Chmelár, ktorý sa filozoficky rozchádza s tvrdým eštébáckym jadrom Spoločnosti Prometheus, v súvislosti s udalosťami v redakcii Charlie Hebdo mapísal, citujem:

Satirický týždenník Charlie Hebdo nepatril k tým, ktorých prácu by som obdivoval. Jeho karikatúry boli naozaj vrcholne urážlivé, miestami až odporné a za hranicou akéhokoľvek dobrého vkusu. Neútočili iba na moslimov – nedávno mali na obálke časopisu odpudzujúci obrázok, ktorý znázorňoval súlož Otca, Syna a Ducha svätého. A ani na karikatúre Mohameda s holým zadkom som nevidel nič vtipné, iba ak oplzlé.

V roku 2016 sa Ján Parada zastával oplzlosti a nahoty na divadelnom predstavení v Banskej bystrici a ani ho nenapadlo nazývať také formy kultúry za barbarstvo a dekadenciu. Vtedy písal o slobode prejavu a umeleckých hyperbolách. Teraz, keď sa stali terčami ľavicové celebrity, vyzýva :

Vyzývame inteligenciu, umelcov, politikov, zástupcov štátu, verejných inštitúcií, aby prevzali zodpovednosť a reagovali nielen na túto výzvu, ale aj na rozširujúce sa barbarstvo v slovenskej spoločnosti. Je našou morálnou povinnosťou vymedziť sa proti šíreniu nenávisti extrémnej konzervatívnej a liberálnej pravice, medzi ktorými nie je rozdiel.

titanicOplzlé karikatúry šíria aj ateisti ma blogspote Spoločnosti Prometheus. Citujem:

Na obálke júlového čísla časopisu, vytlačili fotografiu pápeža s veľkým fľakom na sutane. Titulok znel: „Aleluja vo Vatikáne: Miesto úniku zistené“ Na poslednej strane bol pápež zobrazený s hnedým fľakom a textom: „Ešte jedno miesto úniku zistené“. Číslo bolo venované škandálom do ktorých bol zatiahnutý Vatikán v poslednom období: od korupcie po pedofíliu. 10. júla súd v Hamburgu (z podnetu Vatikánu) zakázal tlačiť časopis s touto kolážou na obálke, ale nenariadil jeho stiahnutie z predaja.

Nie je to prvý prípad satiry na pápeža v tomto nemeckom časopise. Na Slovensku sa však niečo podobné nikto neodváži urobiť. Je to prejav väčšej úcty, alebo nedostatok odvahy? To vie len pánboh.

Na týchto pár vybraných príkladoch som sa vám pokúsil ilustrovať protirečivosť tzv. sekulárneho humanizmu. Je to nedôveryhodné hnutie až príliš naviazané na osobnosti komunistického režimu. Byť ateistom neznamená, že musíš odhodiť rozum a osvojiť si myslenie davu eštébákov zo Spoločnosti Prometheus 🙂


Zdá sa, že sú jasnejšie pohnútky Lukáša Perného kopať do portálu Zomri. Tento portál totiž zaradil Lukáša Perného medzi ciele svojho oplzlého humoru. Len pár dní pred literárnym dielkom ľavičiara Perného totiž zverejnili nasledujúci obrázok:

zomricintorin-700x811

V lepšom rozlíšení:

Lukáš Perný Zomri

Článok Lukáša Perného tak konečne dostáva zmysel a súčasne trpkú príchuť vybavovania si osobných účtov. Portál Humanisti.sk sa tak mení na arénu umožňujúcu ohováranie a mediálnu diskreditáciu. Oprava – nemení sa. Táto brána takou je už od svojho vzniku. Veľmi smutné zistenie.

Osobitný dodatok pre redakciu Humanisti.sk:

Bol to nielen Erich Mistrík, nositeľ titulu Humanista roka a vysokoškolský profesor (!) ktorý sa zasadzoval o zaradenie literárnej pornografie do učebných osnov štátnych škôl. Stačí si spomenúť na knihu Nožom a sekerou, z kauzy ktorej si ateisti na Slovensku urobili politickú antikatolícku agendu. Ateistickú blamáž si vtedy všimol aj vynikajúci internetový bloger TvojOponent a venoval jej nasledujúce karikatúry:

https://reflexyblog.wordpress.com/2016/05/27/nozom-sekerou-01/

😀

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s