Prežil sexuálny útok homosexuála, bral drogy, chlastal, neuznával manželstvo na celý život, žil v luxuse – a spáchal samovraždu…

20.07.2017 spáchal samovraždu Chester Charles Bennington (*1976). …americký hudobník, spevák, skladateľ a herec. Známy je vďaka rockovým skupinám Linkin ParkDead by Sunrise.

Chester Bennington sa narodil 20. marca 1976, voPhoenixe v Arizone, zdravotnej sestre a policajtovi, ktorý sa zaoberal prípadmi sexuálneho zneužívania detí. Chester mal už v detstve záujem o hudbu a skupinyDepeche Mode a Stone Temple Pilots nazval jeho prvými inšpiráciami. Chesterovi rodičia sa rozviedli, keď mal jedenásť rokov a odvtedy žil s otcom. Dôsledok rozvodu bol, že začal užívať návykové látky ako sú: marihuana,alkohol, ópium, kokaín, metamfetamín a LSD. Chester nakoniec prekonal túto závislosť, o ktorej hovoril v neskorších rozhovoroch. Počas turné s Linkin Park, začal piť, ale povedal: „Už viac nechcem byť tento človek.“ V rozhovore potvrdil, že keď mal sedem rokov, bol sexuálne zneužívaný starším mužom. Obával sa požiadať o pomoc, pretože nechcel aby si o ňom mysleli, že je homosexuál, tak to pokračovalo až do jeho trinástich rokov. Zneužívanie a situácia doma ho ovplyvnila natoľko, že mal nutkanie utiecť a zabiť sa. Utešoval sa kreslením obrázkov a písaním poézie a piesní. Neskôr sa jeho otcovi podarilo nájsť vinníka zneužívania, ale Chester sa rozhodol nechať prípad tak, pretože si uvedomil, že násilník bol obeťou sám seba. V sedemnástich rokoch sa presťahoval k svojej matke a mal zákaz odísť z domu, potom, čo objavila jeho drogovú činnosť. Pracoval v Burger King restaurant a šetril si peniaze na kokaín, predtým, než začal kariéru ako profesionálny hudobník.

Chester bol na strednej škole fyzicky šikanovaný. V jednom z rozhovorov povedal: „Bol som ako handrová bábika, do ktorej si každý môže kopnúť, a to len za to, že som bol chudý a vyzeral som inak.“

Zdroj: Chester Charles Bennington

Opäť dôkaz, aké zničujúce dôsledky má ateizmus…


Aktualizácia z 21.07.2017

Militantného sekulárneho humanistu zaujal môj článok. Vlastne ho zaujala len posledná veta a v nej posledné slovo – ateizmus. To mu postačovalo na to, aby zase otvoril svoju zložku ľudskosti a vysypal z nej to najľudskejšie, čoho sú ateisti schopní. A tak zo seba sype:

“Bezcharakterný katolícky podliak z Trnavy, ktorý sa ukrýva za prezývky Tvojoponent…”
“Katolícky chrapúň przní …”

1/ V článku informuje, že 20. júla 2017 spáchal samovraždu Chester Charles Bennington, s „radostnou“ správou (podanou katolíckym spôsobom):
„Opäť dôkaz, aké zničujúce dôsledky má ateizmus…“

A následne nazýva túto vetu ním označenú za radostnú za podlosť: “Nuž, čo povedať na tento podlý názor”

2/ Parada ďalej píše: “Kto asi tak najčastejšie predáva drogy? Aspoň mafiáni v Taliansku sa hlásia ku katolicizmu.

Ide o klasický argumentačný klam obľúbený ateistami – argumentáciu nereprezentatívnou vzorkou. Taktiež by sa dalo použiť označenie tzv. šikmou plochou alebo argumentácia absurdnosťou. Parada sa teda dopúšťa ostrakizácie spoločenstva katolíkov na základe konania jednotlivcov, ktorí sa ale nesprávajú podľa pravidiel pre katolíkov. Taká argumentácia ateistu – navyše si pyšne namyšľajúceho, aký je chytrý – je absurdnosť.

Nie som odkázaný na výmysly a ilúzie, aby som sa niečo dozvedel. Aj tak ľudia všetky vedomosti získavajú rozumom.

Tento argumentačný klam je unáhleným zovšeobecňovaním. Navyše človek nezískava vedomosti rozumom, ale zmyslami. A až následne získané podnety a vedomosti spracováva rozumom. (ak nebudeme v tomto prípade považovať vedomosti za to isté, čo rozum).

Ďalej si Parada dal prácu a zisťoval, akého vierovyznania je zosnulý umelec. Ako sekulárneho humanistu by ho nemala takáto príslušnosť k náboženskej obci vôbec čo zaujímať. Sekularizmus je zásada neprihliadania na náboženské vyznanie. To Parada po toľkých desaťročiach propagácie sekularizmu ešte stále nevie? Ja nikde netvrdím, že Chester Charles Bennington  je alebo nie je kresťan, mohamedán alebo ateista. Napísal som, že správanie protirečiace, rozporujúce, s kresťanskými a súčasne osvedčenými ideálmi morálneho konania, ktorými sa popiera existencia boha, vedie k smrti a nešťastiu.

K rozháranému životu umelca Parada nenapísal ani povestné “ň”. Agentúrne správy už včera prinášajú zvesti, že zanechal rozlúčkový list svojmu už mŕtvemu priateľovi, kde sa vyznával, že jeho život bez neho nedáva zmysel. Je to egoizmus, ak niekto zanechá 6 detí a spácha samovraždu z lásky k chlapovi. Ani tento zavrhnutiahodný egoizmus si Parada nevšíma.

Parada si však neodpustí vypľuť jedovatú slinu a nazývať ma podliakom a chrapúňom, čo je rozpore s etickým kódexom sekulárnych humanistov podľa Kurtza. Tieto etické pravidlá okrem iného uvádzajú (v bode 10. a 11.):

  • Neohováraj, neosočuj a neznevažuj; nepoškodzuj ničiu dobrú povesť.
  • Nepoškodzuj iných klebetami a znevažujúcimi pletkami; nešír nepravdivé reči.

Na záver svojej reakcie sa Parada pýta: Takže, odkiaľ sa vzala v katolíkovi z Trnavy toľká pýcha a zloba, že sa snaží posmrtne „vyrobiť“ zo speváka skupiny Linkin Park ateistu?”

TvojOponent z rockera nikde nerobí ateistu. TvojOponent smutne konštatuje, kam vedie odklon od prikázaní, Desatora. Vedie len k smrti a nešťastiu – ako výstižne vyhlásil pápež František pri pietnej spomienke na vylodenie v Normandii.

A tak jediné, čo oprávnene zaujalo Jána Paradu bola bodka v nadpise. Mali tam byť bodky  tri. Ako nedokončená myšlienka, kde otvorený priestor má dať šancu na zamyslenie.

Oplzlým slovníkom sa tak brána Humanisti.sk dostala na úroveň takých lokalít, ako je napr. Zomri.sk. Proti dekadencii a vulgárnostiam dokonca ľavicový extrémista Perný vyhlásil petíciu a podpísal ju aj Ján Parada. A len pár hodín po tom, ako túto petíciu proti vulgárnosti v médiách a na sociálnych sieťach podpísal, tak napíše článok plný zavádzania, oplzlostí a osočovania.

To nevymyslíš, to je ateizmus.

One thought on “Prežil sexuálny útok homosexuála, bral drogy, chlastal, neuznával manželstvo na celý život, žil v luxuse – a spáchal samovraždu…

  1. Ten Jano Parada bude dobry pomatenec…co vlastne chcel s tym clankom povedat? Zrazu sa ide zastavat mozno katolickeho spevaka? Nakoniec Jano vstupi do RKC,vylucit sa to neda:)

    Like

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s