Rastislav Škoda šíri hoax o bratovi pápeža Benedikta XVI.

alebo

Uzavřena kauza Regensburger Domspatzen

 

V roku 2010 v rámci diskreditačnej kampane proti RKC médiá zveličili pedofilnú kauzu v Regensburgu, kde malo dochádzať k hromadnému sexuálnemu zneužívaniu detí spievajúcich v zbore tzv. Regensburskí vrabci.

O kauze zlomyseľne písal aj Škoda, ikonický ateista podporujúci bandu eštébákov zo Spoločnosti Prometheus:

Do konca februára pribudlo 9 škôl a počet obetí prevýšil 150; do polovice marca pribudlo ďalších 7 katolíckych a 3 evanjelické školy. Pribudli aj Viedenskí speváčikovia a Regenburskí hýli či vrabci (týchto posledných vraj týral v rokoch 1964-1994 pápežov brat Georg Ratzinger); postihnutých sú stovky a nové hlásenia prichádzajú z Rakúska, Švajčiarska, Nórska, Mexika atď. – áno, opakujem sa, každý deň. Záver: nezveličujem.

Prípad šírila aj komunita slovenských ateistov (na dnes už mŕtvej bráne) Ateisti.sk:

13.3.2010 Děti ve slavném německém katolickém sboru Řezenští chrámoví vrabci byly zneužívány i v 90. letech a ne do 60. let, jak se původně předpokládalo. Řezenské vrabce v letech 1964-1994 vedl bratr dnešního papeže Georg Ratzinger, který prohlásil, že o aférách nic neví.

Kauza bola živená bulvárom práve pre úchylnú posadnutosť sekulárnych humanistov vyžívať sa v týchto témach. napríklad tu sa kauze venuje Nový čas. Na Sme(tisku) sa kauze venoval akýsi bloger Ptáček. v článku “Je Boh slepý alebo len krátkozraký (na margo katolíckej pedofílie“:

Nemecko
Do r. 2010 sa podalo cca 300 žalôb vo veci sexuálneho násilia v 18-tich z 27 nemeckých RK diecéz. Medzi nimi bolo vyše 170 detí znásilňovaných v jezuitských resp. katolíckych školách ako aj Regensburgskom chlapčenskom spevokole, ktorý po 30 rokov viedol brat pápeža, Monsignor Georg Ratzinger. V Regensburgu boli obvinené dve rádové sestry a štyria kňazi, ktorých vrchnosť jednoducho nebrala na vedomie až do r. 1970 – keď bola k tomu prinútená.

A tak by sme mohli hľadať a nachádzať…. netreba. Kauza bola ukončená. Významná svetová spravodajská agentúra RadioVaticana.cz prináša záverečný účet a verdikt, ktorý ateistov nepoteší. Ani úchylne slintajúceho slovenského kráľa ateizmu Škodu, ktorý nás presviedčal o tom, že deti v Regensburgu zneužíval priamo pápežov brat Goerg Ratzinger.

Kauza sa stala.

Bolo zaznamenaných 547 prípadov ZLÉHO zaobchádzania. Z nich bolo 67 sexuálne motivovaných, no tie nie sú priamo sexuálnymi deliktami. Z pôvodných medializovaných čísiel o tisíckach obetí či páchateľov vyšetrovanie odhalilo 9 podozrivých, z ktorých už mnoho nežije. Polícia prípady uzatvorila ako premlčané, no cirkevné štruktúry napriek tomu nariadili vyšetrovania a aj odškodnenie obetí.
V naprostej väčšine poškodenými boli deti trestané fyzickými trestami, ktoré nastavenie výchovných postupov umožňoval systém. Telesné tresty boli bežné v celom Nemecku a učiteľ Voskár, člen združenia eštébákov Spoločnosť Prometheus zaiste potvrdí, že sa trestalo na socialistickcých sekulárnych školách bežne.

Hm… siahol by si Parada alebo Voskár do svojej vkladnej knižky a dal by mi zo svojich úspor 20 000 eur ako odškodné za bitku oceľovým prútom obaleným v bužírke? Ak by takúto príležitosť zacítili občania, tak by sme mali na Slovensku viac poškodených ako občanov. Je tu teda hodný pozornosti dôležitý moment. RKC v Nemecku na seba prevzala bremeno napriek tomu, že svetské zákony jej dovoľovali sa takejto povinnosti sa zbaviť. Slovenskí ateisti nikdy neprevzali bremeno za škody, ktoré kresťanom spôsobili. Tak to vidíte, kde sa právom nachádza morálny hlas.

Právnik rezenskej diecézy tak ukázal na 9 páchateľov a nepriamu vinu pripisuje 50 pedagógom, z ktorých časť bola sekulárna a časť cirkevná. Goerg Ratzinger ako hlavný zbormajster nesie vinu z pohľadu funkcie, nie faktickú ako páchateľ. Goerg Ratzinger sa už dávnejšie ospravedlnil, že nevenoval potrebnú pozornosť signálom nasvedčujúcim, že v zbore dochádza k zneužívaniu. Kauza poukazuje na zlyhanie dôslednosti štátnych inšpekcií, ktoré včas neodhalili možné riziká ako aj konkrétne trestné činy.

Alexander Probst, ktorý zastupoval obete, vyjadril pre Stern radosť z toho, že vyšetrovanie kauzy bolo dotiahnuté do cieľa, obete dostali odškodné od 5000 do 20 000 eur a ako dodáva, je na čase uzavrieť mier.

Dovolím si sarkastickú poznámku, že ako by sa k telesným trestom postavili naši súdruhovia učitelia a učiteľky, keby mali platiť odškodné za každý pohlavok a natiahnuté ucho. Spoločnosť Prometheus je toho sama príkladom. Založil ju Čelko. Komunistický udavač pôosobiaci na vysokej škole, kde z titulu ateistického profesora ničil životy svojim študentom len preto, že boli kresťanmi. Aká to hanebnosť pre slovenský sekulárny humanizmus!

V roku 2013 aj neokomunistický denník Pravda (blízky partičke eštébákov zo Spoločnosti Prometheus, ktorá odmenila Pravdu dokonca titulom Veľvyslanec humanizmu za antikatolícku propagandu), musela uverejniť veľmi zmierlivý komentár, ktorým brzdila antipápežské vášne svojej ateistickej čiateľskej základne. Článok mal názov Benedikt XVI. poprel, že kryl zneužívanie detí duchovnými:

„Pokiaľ ide o spomínané zneužívania detí kňazmi, môžem to, ako viete, prijať len s hlbokým zdesením. Nikdy som sa ale nesnažil tieto veci zakrývať,“ napísal. Agentúra Reuters poznamenala, že je to zrejme prvýkrát, čo Benedikt odpovedal na obvinenia zo sexuálneho zneužívania sám za seba v prvej osobe. Predtým to bol vždy Vatikán. Ten tvrdil, že pápež urobil veľa, aby so zneužívaním detí duchovnými skoncoval a nikdy sa ich nesnažil zakrývať.

Spacované podľa agentúrnej správy RadioVaticana.cz a Stern.

Záver? Prípady v Regensburgu sa týkali bežných telesných trestov, aj vymykajúcich sa telesných trestov. Niektoré z nich (67) – ale určite nie tisícky či stovky – mali sexuálne pozadie, ale neboli vyslovene sexuálnymi deliktami. Počet páchateľov je 9. Zlyhanie systému bolo dané na zodpovednosť piatim desiatkam pedagógov vrátane hlavného zbormajstra Ratzingera. To však už nie je reč o skutkovej zodpovednosti za činy.

Počet nahlásených pedofilných zločinov sa v Nemecku pohybuje okolo 200 tisíc ročne. Celkový počet sa odhaduje na asi milión skutkov. Žiadnemu z nich sekulárni humanisti nevenujú toľkú pozornosť, hoci ide o sekulárne pedofilné zločiny. A je to dobre. Aspoň, aj vďaka ateistom, bude RKC najbezpečnejším miestom pre deti.

 

 

 

2 thoughts on “Rastislav Škoda šíri hoax o bratovi pápeža Benedikta XVI.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s