Ľavicovou alternatívou ku kapitalizmu je teror

Nielen bojovníci z Hamburgu či náš nešťastník Blaha, ale aj Jeremy Corbyn, Francúz Mélenchon, španielsky Podemos (atď.) sú varovaním, že ľavicový populizmus má globálnu pôsobnosť a ozvenu.

Peter Schutz
Čítajte viac: https://komentare.sme.sk/c/20620213/venezuela-je-priklad-ze-alternativou-kapitalizmu-je-teror.html#ixzz4pCUy6LtJ

Venezuela – zasľúbená zem slovenských ľavicových ateistov. 57 protestov denne. 6300 za posledné mesiace. 12 vajec za 120 dolárov. Mučenie. Zneužívanie moci. Zastrašovanie. Desiatky mŕtvych demonštrantov..

Venezuelská vláda nesie zodpovednosť za porušovanie ľudských práv, ktorého sa dopúšťajú bezpečnostné zložky pri potláčaní demonštrácií, uviedla hovorkyňa Úradu vysokého komisára OSN pre ľudské práva.

Od apríla bolo zatknutých 5000 osôb. Tisíc z nich je stále vo väzení. OSN vyšetruje 124 umŕtí, z ktorých takmer 50 majú na svedomí sekulárne bezpečnostné zložky. Ďaľších takmer 30 ide na vrub ľudových banditov chrániacich socialistickú revolúciu.

Údaje komisára OSN vychádzajú z viac ako 130 rozhovorov s ľuďmi z Venezuely, ktoré sa uskutočnili cez internet či s utečencami v Paname. Ešte tento mesiac by mala byť v Ženeve zverejnená širšia správa o vyšetrovaní.

Komisár OSN sa tiež opäť zastal prokurátorky Luisy Ortegovej, ktorú režim cez víkend odvolal z funkcie. Ortegová, ktorá bola predtým zástankyňou socialistickej vlády, už niekoľko mesiacov kritizuje vládu a najvyšší súd za protiústavné a nedemokratické kro­ky.

Nejde o prvú kritiku úradu OSN na adresu venezuelskej vlády v tomto roku. Už koncom júna tento úrad vyzval vládu prezidenta Nicolása Madura, aby dodržiavala ústavu a právo na slobodu slova. Hovorca komisára kritizoval tiež razie armády a polície do rezidenčných štvrtí, ktorými sa vláda snaží ľuďom zabrániť v účasti na protivládnych protestoch.

Zdroj: https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/437703-osn-venezuelske-bezpecnostne-zlozky-porusuju-ludske-prava/

Kráľ slepých ateistov, tzv. nehumánnych (rozumej sekulárnych) – Rastislav Škoda – dáva priestor na svojej bráne ódam na na socialistický blahobyt vo Venezuele. Napr. tu:

Huga Cháveza zachránil jeho ľud
Bolivarské úspechy vo Venezuele
USA tajne podporujú opozíciu proti Chávezovi

A vyjadrenie Rastislava Škodu z roku 2012:

rastislav
July 27, 2012

Čo si myslím o Chávezovi? Viete, som ako ľavičiar za demokratický socializmus, nuž držím mu palce, aby v októbri v zdraví vyhral po štvrtý raz od roku 1998 demokratické prezidentské voľby. Čo Chávez dokázal, nie je maličkosť.
Prečo ho do toho miešate? Ako súvisí s naším problémom?

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s