Liberálny diakon Martin Kováč nadávajúci kresťanom do trolov bude kňazom

Môže diakon v stave hriechu prijať kňazskú vysviacku? Môže – v liberálnych cirkvách kultúry smrti je možné všetko rovnako, ako v národných stalinistických alebo nacistických cirkvách. O zlyhaní jedného starokatolíka…

Martin Kováč je diakonom Starokatolíckej cirkvi v Česku s pôsobením na Slovensku. Veľmi zvláštny názov vysvetľuje zložitú situáciu v Starokatolíckej cirkvi na Slovensku, ktorá neprijala politiku LGBT. Podľa diakona Martina Kováča zradila úniu kresťanských cirkví podporujúcich LGBT. Tým došlo k rozštiepeniu tejto miniatúrnej cirkvičky na Starokatolícku cirkev na Slovensku a Starokatolícku cirkev v Čechách s pôsobením na Slovensku. Martin Kováč, ktorý nemá problém s LGBT propagandou, dokonca ani s polygamiou a neodsudzuje ani incestné vzťahy, je akýmsi misionárom LGBT agendy Starokatolíckej cirkvi na Slovensku v Česku na Slovensku… Naozaj prehľadné a zrozumiteľné pre všetkých. Aby to bolo ešte zamotanejšie, tak diakon Martin Kováč vystupuje na internete pod prezývkou Starokatolícka cirkev, čím metie čitateľov, lebo tí ho považujú za diakona práve tej “normálnej” Starokatolíckej cirkvičky.

Na tohoto oplzlého, spupného a arogantného diakona som narazil náhodou na bráne Cirkevonline v besede k článku Prekvapujúci postoj starokatolíckej cirkvi k PRIDE pochodu v Bratislave. Diakon Kováč bloguje aj na blogovisku denníka kultúry smrti – Denníka N. Vo svojich blogoch spochybňuje význam misie Cyrila a Metoda, je nadšený pre ľavicovú teológiu, volá po demokratických princípoch v Cirkvi (zrejme po plebiscite o tom, ako má vyzerať morálka, možnosť odvolať Boha a prípadne ho posadiť za mreže za rôzne starozákonné zločiny). Citujem:

ko demokratické riadenie, transparentné financovanie, menej klerikalizmu a dobrovoľný celibát, ľudskejší prístup k rozvedeným v novom manželstve, zápal pre ekumenizmus a medzináboženský dialóg, kritická reflexia vlastných dejín, vymedzenie sa voči extrémizmu a intolerancii, otvorenosť voči menšinám – vrátane sexuálnych, zasadzovanie sa za rodovú rovnosť

Marin Kováč je nadšený ľavičiar. Podporuje celé spektrum ľavicovej politickej propagandy. Je pozoruhodné, že doteraz nedostal titul Humanista roka, ktorý udeľuje partička eštébákov zo združenia Prometheus. Martin Kováč považuje nedeľné kázne za hate speech…

Osobne sa mi zdá, že neexistuje veľa racionálnych dôvodov, prečo na Slovensku zatiaľ neexistujú cirkvi, ktoré by ľuďom umožňovali premýšľať a žiť kresťanstvo inak. Spolu s malým okruhom priateľov sme si preto povedali, že je najvyšší čas prestať snívať a začať konečne na Slovensku takéto kresťanstvo žiť. Pod záštitou malej, otvorenej a dynamickejStarokatolíckej cirkvi v ČR sa od marca 2016 pod hlavičkou Starokatolíci v Bratislave usilujemevytvárať priestor pre slobodnejšie uvažovanie o viere v súčasnom kontexte, no zároveň taktiež vytvoriť konkrétny priestor, kde sa takáto viera dá prežívať.

Náš komunitný projekt, ktorý niekedy zvykneme s úsmevom označovať aj ako „cirkevný startup“, je pre nás v podstate osobnou odpoveďou na otázku „Kam pôjdem v nedeľu do kostola?“. Chceme byť miestom pre tých, čo dnes nemajú kam ísť do kostola, hoci by možno aj chceli. Pre tých, čo nechcú v nedeľu z kazateľnice počúvať „hate speech“, ale v dialógu s kultúrou, umením i prírodnými vedami hľadajú zmysel kresťanstva v súčasnom kontexte. Jednoducho miestom, kam sa nemusíte báť pozvať svojich priateľov bez ohľadu na to či sú čierni alebo bieli, bohatí alebo chudobní, single alebo rozvedení, hetero alebo LGBTI+, rodiny alebo bezdetní…

Spája nás taktiež presvedčenie, že slovenská spoločnosť sa nemôže posunúť ďalej, kým nedôjde k posunu v myslení cirkví. Hoci je nás zatiaľ máličko, rozhodli sme sa vstúpiť do tohto rizika, pretože ak sme chceli zostať aktívnymi kresťanmi, v zásade sme nemali inú možnosť. Pre niektorých je to možno krok do neznáma, no nestojí celá viera v Boha (resp. Bohu) práve o takýchto krokoch do neznáma?

Zdroj: https://dennikn.sk/blog/sen-o-cirkvi-ktora-je-ina/

Moju diskusiu s pánom oplzlým diakonom Kováčom si môžete pozrieť tu:

http://www.cirkevonline.sk/prekvapujuci-postoj-starokatolickej-cirkvi-k-pride-pochodu-v-bratislave?page=2

Komantáre, ktoré mladý diakon napísal a kompromitovali ho, nechal zmazať. Následne ma obvinil z klamstva a dožadoval sa, aby som mu dokázal, že schvaľuje polygamiu alebo mi nadával do trolov. Lenže čo zmažete na webe, nájdete v archíve webu a tak bol tento liberálny budúci kňaz usvedčený z manipulácie.

mám aj iné veci na práci ako diskutovať na internete s anonymnými trollmi, ktorých je dnes habadej…. že tu diskutujem s nasrdeným anonymným trollom.

Teda pán Kováč bol preukátaeľne vulgárny a nadávky do trolov používal. Podobne môžem dokázať aj jeho nadšenie obhajovať polygamiu:

v Starom zákone ju dokonca plne akceptujú a aj niektoré novozákonné texty naznačujú, že v čase ich písania mohla byť polygamia ešte stále praktizovaná, a nebola pritom považovaná za rozpornú s kresťanským posolstvom. Monogamné manželstvá sú v zásade jedným z dôkazov o tom, ako spoločenská prax druhotne formuje kresťanskú teológiu.

Pán starokatolícky diakon nepredpokladal, že sa jeho príspevky dajú nájsť na webe aj po ich zmazaní a tak sa dožadoval ospravedlnenia:

Veď pokojne zacitujte, kde som povedal to, z čoho ma obviňujete. Podľa mňa je Váš komentár skôr typickou ukážkou krivého svedectva proti Vášmu blížnemu a kým nedokážete svoje obvinenia, v slušnej spoločnosti by som zaň očakával skôr ospravedlnenie. 🙂

No a ako to už chodí, pán Kováč sa zasadil, aby moje konto na fcb bolo zablokované 🙂 Rozhovor s Kováčom tak bol ukončený tak tradične liberálne. Máš iný názor a neviem oponovať, tak Ti znepríjemným život blokovaním. Môj posledný príspevok, ktorý ho rozčertil, smeroval na jeho postoj k incestným vzťahom a otázka, či by sa zasadzoval o ich legitimizáciu na úrovni vzťahov LGBT, tak zostala nezodpovedaná. Kováč, misionár poblúdeného kresťanstva poplatného režimu tak intrigou sa vyhol odpovedi.

Skutočnosť, že aktivista za nadpráva LGBT sa zbavuje kritických hlasov oponentov rovnakým štýlom ako eštébáci, je hodná pozornosti.

Martin Kováč nechápe, že som prežil už stovky banov a blokovaní. 🙂 Binárna krv internetových virtuálnych mučeníkov je semenom oponentúry. 😀

Týmto vyzývam Martina Kováča k vzájomnému dialógu na adrese TvojOponent@gmail.com.

Kňazská vysviacka oplzlého a nečestného diakona Martina Kováča sa uskutoční 9. septembra 2017 v Bratislave, na Panenskej 26 v Malom Evanjelickom Kostole. Nuž akí kňazi, taká cirkev. Citujem:

Starokatolíci v Bratislave si Vám dovoľujú oznámiť, že Pavel B. Stránský, biskup Starokatolická církev v ČR, z Božej milosti a so súhlasom Božieho ľudu vysvätí diakona Martina Kováča na kňaza Kristovej jednej, svätej, katolíckej a apoštolskej cirkvi pre službu slova a sviatostí.

Vysviacka sa uskutoční v sobotu 9. septembra 2017 o 14:00 v Malom evanjelickom kostole na Panenskej 26 v Bratislave. Srdečne ĎAKUJEME CZ ECAV Bratislava Staré Mesto za ochotné prijatie a zapožičanie svojich krásnych a historických priestorov!

Bude to pravdepodobne historicky prvá vysviacka duchovného v spoločenstve so starokatolíckymi cirkvami Utrechtskej únie na našom území – takže budeme spoločne tvoriť dejiny!

Všetci ste srdečne vítaní a vopred Vám ďakujeme za Vaše modlitby.

Tešíme sa na Vás v Bratislave! 🙂


Príspevky na Cirkevonline sa nezobrazujú bez známej príčiny. Chyba môže byť aj v systémovom nastavení brány. Chyba neznáma…

Všetky zdroje sú archivované na Drive

Archív zálohovaných zdrojov je aktívny.

Reklamy

2 thoughts on “Liberálny diakon Martin Kováč nadávajúci kresťanom do trolov bude kňazom

  1. pocuvam omse na radiu lumen…radio lumen sa zmenilo, tam nepustia hocijakeho knaza kázať, zrejme len vyvolenych, vsak pravidelne tam ma relacie knaz co obhajoval potraty..nepriamo ale predsa. a to co vypustaju z ust tí knazi na tych omsiach v radiu je úbohé a o ničom, ak sa clivek zamyslí..su to prazdne slová. Minule jeden knaz porovnaval postavy z mrázika. Ak da nasiel dobry knaz nedovolia mu vystupit iba raz a zaznam zmazú.

    Like

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s