Sekulárna sekta indického guru viedla k masakre. Portál Humanisti.sk mlčí

Jeho meno je Gurmeet Ram Rahim Sing a má desiatky miliónov stúpencov v Indii a po celom svete. Pre nás neznámy a v Indii vplyvný “náboženský” vodca, ktorého úcta nesie znaky odporného kultu osobnosti pripomínajúca fanúšikov rockových spevákov alebo miniatúrne kultové záležitosti združenia eštébákov Prometheus.

Ak si niekto myslí, že vzdaním sa náboženstiev človek zostane rýdzym ateistom nepotrebujúcim zastrešujúce autority, je na veľkom omyle. Potreba socializácie je prisilná a hľadanie mystickej hĺbky priam pudová. Ateizmus vedie k hierarchickému usporiadaniu moci. Hierarchia vedie k vytváraniu štruktúr moci a na čelo sa vygeneruje akýsi sympaťák s charizmou. Kult osobnosti môže začínať nebadanou úctou a túžbou po spoločnosti, osobnom stretnutí. Tých interakcií v živote je obrovské množstvo a z nich z času na čas vzíde spoločenstvo s charizmatickým psychopatom, ktorého zmyslom života sa stane bezhraničný obdiv.

Gurmeet Ram Rahim Sing sa obklopil davom obdivovateľov. Bradatý muž v stredných rokoch (*1967) je hercom, filmárom, producentom. celebritou. spevákom, hudobníkom. Je aktívny v mnohých sociálnych projektoch a zdravotníckej osvete. Dostal sa do rebríčka stovky najvplyvnejších Indov.

Gurmeet Ram Rahim Sing sa podobne ako slovenskí ateisti vysmieva iným náboženstvám. No v krajine ako je India sa takýto výsmech neodpúšťa. Bol obvinený z výsmechu náboženských osobností a zo znevažovania hinduistov a Sikhov. Žaloba ho vinila z vraždy, znásilnenia a nútenia stoviek svojich prívržencov na kastráciu. 25. augusta 2017 bol odsúdený na nepodmienečný trest a toho času je už vo väzbe. Následné nepokoje, o ktorých píše aj neoboľševická Pravda, si vyžiadali takmer 40 obetí. Do protestov sa zapojilo až dvesto tisíc jeho prívržencov.

Predvčerom pakistanské súdy nariadili polícii zhabať majetok sekty za účelom zmiernenia škôd spáchaných protestujúcim davom.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s