Sekulárni humanisti sympatizujú s diktatúrou v Severnej Kórei

Námetom pre dnešný článok sa mi stali vyjadrenia Revolučnej komunistickej strany z roku 2012. Citujem:

Dňa 17. decembra 2011 nás opustil velikán svetového významu, humanista a neochvejný bojovník za práva pracujúcich v podmienkach obkľúčenia svojej vlasti svetovým imperializmom. RKS sa skláňa pred jeho úsilím vybojovať pre svoj ľud spravodlivosť v rozmanitých stránkach jeho existencie. Jeho nasledovníkom praje veľa odhodlania v nasledovaní tohto svetlého vzoru.
Zatiaľ čo drahý vodca Kim Čong-Il prinášal svojmu ľudu radosť a blaho, o deň neskôr po dlhotrvajúcich zdravotných problémoch skonal Václav Havel, o ktorom možno povedať azda len presný opak. Napriek starej múdrosti, ktorá nás vyzýva hovoriť o mŕtvych len v dobrom, mu preto venoval mimoriadne výstižný článok Svaz Mladých Komunistů Československa. Aj z v článku uvedených dôvodov v rozpore s vyššie spomínaným apelom v prostredí našej organizácie opakovane zaznela srbochorvátska kliatba “Dabogda mu crna zemlja kosti izbacila!” – Bodaj by mu čiena zem vyhodila kosti!
Pokiaľ ste klikli na zdroj citátu, tak ste si určite všimli, že komunisti považujú zosnulého severokórejského diktátora za humanistu…
Ako vravievajú Modrania: Procy gustu šáden dišputát!
Keď humanistami môžu byť eštébácke svine zo Spoločnosti Prometheus, môže byť humanistom zrejme aj komunistický diktátor. Aspoň v hlavách slovenských bojovných ateistov.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s