Sekularisti, podobne ako Hitler, odstraňujú kríže. Kauza Eridanus

 

 

church-imerovigli-village-santorini_cs
Zdroj obrázku: https://www.lonelyplanet.com/greece/cyclades/santorini-thira/travel-tips-and-articles/santorini-for-first-timers/40625c8c-8a11-5710-a052-1479d2762d9d

Tak máme zase škandálik. A za ním je opäť politická korektnosť posunutá do extrémneho sekulárneho humanizmu.

Spoločnosť Lidl prevádzkujúca po celej EU siete hypermarketov, odstránila z obalov gréckych produktov Eridanus kríže zo zobrazených kostolov. Táto sekulárnohumanistická trápnosť neušla pozornosti zákazníkom po celej EU. Grécky týždeň mal byť predajnou akciou sústredenou na propagáciu gréckych výrobkov. Či šlo o úmyselný marketingový ťah, nevedno.

Citujem z denníka Pravda:

Spoločnosť Lidl podľa podpredsedu KDH Pavla Zajaca hrubo zavádza svojich zákazníkov tým, že na svojich obaloch gréckych potravín, vymazala kríže z pravoslávnych kostolov.

Ako povedal Zajac v nedeľu, Lidl pod údajnou zámienkou náboženskej neutrality, mení skutočnosť na virtuálnu realitu. „KDH žiada, aby sa spoločnosť Lidl ospravedlnila svojim slovenským zákazníkom za takúto hrubú manipuláciu! Medzinárodná obchodná firma, ako je aj Lidl , si musí byť vedomá aj spoločenskej zodpovednosti za svoje konanie, ktoré v tomto prípade vyvolalo pohoršenie u slovenských občanov,“ vyhlásil Zajac.

Na miestach odkiaľ pochádzajú tieto fotografie (Grécko-ostrov Santoríni) podpredseda KDH bol, tak ako aj niekoľko stotisíc návštevníkov ročne. „Na kopulách pravoslávnych kostoloch sú kríže, na ktoré sú právom hrdí všetci Gréci, ale aj ostatní kresťania. Všetci návštevníci Grécka chápu, že tento symbol kresťanstva je súčasťou histórie, ale aj súčasnosti Grécka. Veď aj celá Európa, ktorej súčasťou je aj Slovensko, stojí na kresťanských základoch,“ povedal Pavol Zajac.

Ako to už chodí v dnešnej dobe internetovej, Lidl sa stal terčom posmeškov. Brána HNonline v článku Kto odstránil Hitlerov hákový kríž? Lidl. Nemecký reťazec sa stal terčom vtipov zverejnila celú sériu vtipov. Niektoré z nich som si dovolil “ukradnúť ako upútavku na linkovaný článok:

 

21191987_1761772180521532_8551081629636921268_n

V každom prípade treba zdôrazniť, že český Lidl sa ospravedlnil. Kým slovenskí boľševici z pochopiteľných dôvodov nariekajú nad odstraňovaním komunistických symbolov, odstraňovanie kresťanských podporujú v duchu náboženskej neutrality.

Aktualizácia:

Zdá sa, že občania EU už majú plné zuby sekulárnej politickej korektnosti a systému dúhových lží. Svoju nespokojnosť vyjadrujú zákazníci v celej EU, len pán Parada strká hlavu do piesku. Lidovky.cz:

Do obchodního řetězce Lidl přišel „řecký týden“. Na obalech potravin se objevil motiv slavných modrých kupolí z řeckého ostrova Santorini, z nichž však zmizely pravoslavné kříže. Lidl se hájí, nechtěl prý nikoho urazit, za nápadem stojí „mezinárodní tým“ a součástí obchodní politiky firmy je zachování náboženské a politické neutrality.

Zdroj:http://www.lidovky.cz/lidl-vymazal-krize-z-reckych-kostelu-design-navrhl-mezinarodni-tym-vysvetluje-g0f-/zpravy-domov.aspx?c=A170901_170514_ln_domov_ele

Český !lidovecký mimister poľnohospodárstva nepriamo vyzval k bojkotu Lídla. Kardinál Duka napísal list gréckemu veľvyslamcovi, čím táto ateistická trápnosť dostala medzinárodný ráz:

Ve svém oficiálním dopisu adresovaném řeckému velvyslanci v Česku označil marketingový přešlap řetězce za nekulturní akt a vyjádřil obavy z budoucího odstraňování skutečných křížů.

V dopisu adresovaném Efthymiu Efthymiadesovi vyjádřil sympatie s Řeckem kvůliakciLidlu, který na výrobcích prodávaných v rámci aktuální akce „Řecký týden“ odstranil kříže na snímku z ikonického středomořského ostrova Santorini. Zdůvodnil to obchodní politikoufirmy, jejíž součástí je „zachování náboženské a politické neutrality“.

„Považuji něco podobného za bezprecedentní a nekulturní akt. Přestože se představitelé tohoto obchodního řetězce po vyjádření odporu tisíců lidí v celéEvropěomluvili, nezbavím se hořké chuti z toho, v jakém světě žijeme,“ píše Duka, podle něhož musí být pro ortodoxní zemi, jakou je Řecko, podobný krok řetězce „nekulturním a barbarským“ činem.

Zdroj:http://www.lidovky.cz/kardinal-duka-pise-kvuli-lidlu-reckemu-velvyslanci-vymazani-krizu-povazuje-za-nekulturni-g8h-/zpravy-domov.aspx?c=A170903_112337_ln_domov_pev

Mienkotvorný ateista Ján Parada z Humanisti.sk síce odsudzuje konanie Lídla, no súčasne ho bráni tým, že Lidl je súkromnou firmou a môže si robiť čo len chce:

Obchod Lidl je súkromný podnik, preto je to ich osobná vec, čo si robia na vlastnom, vo vlastnom podnikaní. Len hlupák by takto primitívne retušoval fotografie pre komerčný účel. Ale opakujem, je to ich voľba. Je to ich vzťah k ich zákazníkom.

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s