THBE 2030 alebo vypreparovaný prezidentov syn a anál profesora Čelka

Práve sa píše rok 2030. Sadám si k počítaču a píšem reportáž z tohotoročnej výstavy The human body exhibition. Panoptikum hrôzy nebolo zakázané ani po desaťročiach protestov Katolíckej cirkvi, občanov Slovenska a Francúzskej humanistickej asociácie.

V hlavnom meste našej krajiny, ktorým je už 5 rokov Blatnohrad – po tom, čo NATO vybombardovalo severné oblasti Maďarska v rámci vojenského ťaženia proti Islamskému štátu založenému presídlenými emigrantami z Iraku, Afganistanu, Maroka a Sýrie, sa táto komerčná výstava konala v reprezentatívnych priestoroch bývalého koncentračného tábora. Hlavným lákadlom bol vypreparovaný syn prezidenta, ktorý zomrel v roku 2018. Jeho telíčko bolo roztrhané po celej miestnosti, čím patológovia chceli demonštrovať silu trhavín používaných pri teroristických útokoch. Jednotlivé kúsky orgánov ste si mohli chytiť do ruky a zblízka pozorovať anatómiu svalov, prenikanie črepín a klincov do čeluste a orgánov. Osobitne pôsobivým sa stal kus kože z chrbta, ktorý tlaková vlna od maličkého chlapčeka odtrhla a prilepila na svetlomet NEO-JAWY 250. V každej miestnosti bol študent medicíny, ktorý vám na požiadanie odpovedal na zvedavé otázky z anatómie, prípadne vám urobil kávu alebo pridal viac kečupu na hot-dog. Vo vitrínach sa nachádzali stovky rôznych anatomických artefaktov, pokazené zuby darované školskou zubárkou, výstava zadržaných orgánov odobratých srbským zajatcom v Kosove či odrezané hlavy humanitárnych pracovníkov. Veľké množstvo exponátov bolo získaných z územia Levanty, ktorý je stále ovládaný Islamským štátom finančne podporovaným slniečkármi. V rámci projektu potraviny za ropu už niekoľko rokov miestni kmeňoví náčelníci dodávajú na THBE množstvo materiálu. Mohli ste si napríklad posedieť na pohovke potiahnutej ľudskou kožou zbičovaných ateistov, ktorú sa podarilo zakúpiť za peniaze zbierky sekulárnych humanistov propagovanej aj na Slovensku – Spoločnosťou Prometheus.
Keď už som spomenul Spoločnosť Prometheus, tak vo vedľajšej miestnosti tematicky venovanej staršej generácii boli nainštalované tráviace trakty viacerých deväťdesiatnikov. Spoločnosť Hniezda eutanázie na nich deklarovala zhubný vplyv staroby na ľudské tkanivá a propagovala projekt nútených eutanázií pre duševne chorých a osoby staršie ako 45 rokov. Nenápadný orgán – konečník akéhosi starca – som takmer prehliadol, nebyť dobre čiateľnej menovky: Anál profesora Čelka. Ano, to je ten profesor, ktorý nedávno zomrel. Ten, čo založil Spoločnosť Prometheus. Profesionálne nasvietený kus tráviaceho traktu a videovizualizácia prechodu bagety cez črevá mala na mňa nezvyčajný edukačný zážitok. Tieň Čelkovho konečníka sa premietal cez vitrínu na vypreparovanú postavu akéhosi muža čítajúcu knižku Nemnožme sa! Ano! Je to on! Precízna práca čínskych patológov síce zmenila rozobratý hrudný kôš exponátu na nepoznanie jeho majiteľa, ale tvár bola vypreparovaná precízne. Rastislav Škoda († 12.11.2017) bol ako živý. S typickým úsmevom čítal svoju najznámejšiu knihu, sedel na svojom obľúbenom gauči a hruď mal otvorenú po jednotlivých rebrách ako známy sekretár od Daliho. Nemohol som sa na tú fascinujúcu krásu vynadívať.
Kúsok za ním bola v špirituse naložená hlava Oľgy Pietruchovej. Vďaka pokroku v IT technológiách jej svaly boli ovládané elektronikou. Cez mikrofon ste jej mohli klásť otázky a z reproduktorov sa ozývali odpovede zo záznamu, pričom hodnoverne pohybovala čelusťami  a gúľala očami. Návštevníci jej teda mohli klásť rôzne otázky a z reproduktorov sa niesli jej odpovede. Chvíľku som vyčkával, až sa uvoľní priestor pred exponátom a budem voči nej sám – takpovediac zoči-voči. Prehltol som rozžuvané sústo zo šunkovej bagety a tíško som sa jej spýtal:

“pani Pietruchová! Ste známa…” zarazil som sa… “BOLI ste známa podporovateľka potratov a obdivovateľka Dawkinsa. Ten kedysi nazval ženy, ktoré privedú na svet deti z genetickou vadou, za nezodpovedné. Tak sa Vás chcem spýtať – keďže je o Vás známe, že ste priviedli na svet dieťa s ťažkou psychiatrickou diagnózou – či by ste to svoje dieťa dali zabiť v potratovej klinike, ak by ste sa to dozvedeli, teda to, že bude choré, pred jeho narodením. Teda počas Vášho tehotenstva… a či by ste mu to povedali aj do očí, že priviesť teba, teda ako vaše dieťa, bolo nezodpovedné a bola by som radšej, keby som ťa nechala zabiť interrupčným zákrokom…”
Pietruchovej hlava začervenela od zlosti a vypľula svoju jedovatú liehovú slinu až sklo na vitrínke puklo. Tíško som sa posunul do ďaľšej miestnosti.

Poslednou miestnosťou bol Market THBE. Všetky exponáty boli nábožensky neutrálne, Prípadné náboženské tetovačky boli dermatológmi spoločnosti LIDL dôsledne odstránené. Aj predávané orgány gréckych utečencov boli zabalené v známych obaloch Eridanus s modrými kupolami kostolov a mali z nich odstránené kríže , aby bolo sekularizácii učinené zadosť. V kútiku akciových zliav boli vešiaky z ľudských prstov, vhodné napríklad na uchytenie uterákov na toalete. Liga proti rasizmu tu predávala kytice plastinifikovaných rúk rôznej pleti ako antirasistický darček a elegantný doplnok do obyvačky. Bol tu aj pult s literatúrou pre dospievajúcich, kde ste k Pracovným listom ku sexuálnej výchove pre druhý stupeň základných škôl mohli dostať aj plastinifikovaný penis a vagínu s certifikátom hygienickej nezávadnosti – všetko reálne použiteľné na masturbáciu. Kúsok ďalej sa predávali vypreparované batoľatá, ktoré zomreli krátko po pôrode. Predávala ich spoločnosť ČePeK. Nemohol som si spomenúť, kde som tú skratku už počul. Až prídem domov, zagúglim si ju. Ceny batoliat boli dotované Výborom pre sexuálnu rozmanitosť pri Úrade vlády, ktorý vedie akýsi Richter. Predávali sa tu aj telá rôznych kategórií – vypreparované dievčatá vhodné ako aranžmá do záhradky, obézne postavy vhodné ako solitéry do verejných parkov ale aj tuctoví občania, ktorých si posadíte na zadné sedadlá svojich áut a budú tak imitovať prítomnosť osoby a tak odradia prípadných zlodejov. Pre deti so zlozvykom obrýzať si nechty boli k dispozícii amputované prsty s dorastajúcimi nechtami a v tomto ddelení pre deti ste si mohli zakúpiť aj originál dudlíky s pravými bradavkami. Neďaleko odtiaľ Spoločnosť pre plánované rodičovstvo robila nábor medzi študentkami, aby sa nechali oplodniť a svoje dieťa darovali transplantačným klinikám. K podpisu zmluvy ponúkali tablety a mobily od výmyslu sveta. Už-už som bol na odchode, keď som si všimol Martina Poliačika, ako hladká vypreparovaného Dalajlámu za penis. Vraj pre šťastie 🙂
Pri pokladni bol obézny Chaplin s paličkou v ruke. A zrazu sa pohol! Vydesil som sa. Nie, nebol to Chaplin. To len Parada z portálu Humanisti.sk demonštroval elixír nesmrteľnosti dodávaný Klubom nesmrteľných. Tíško som vedľa neho prešiel. Aby ma nezabil…


Za článok môžete zahlasovať na Vybrali.sme.sk


Pre tých, ktorým chápavosť nie je veľmi blízka, tak článok je protestom proti dehumanizácii verejného priestoru, amorálnosti politikov a ľahostajnosti úradníkov k pošliapavaniu ľudskej dôstojnosti. Cieľom článku nie je nikoho uraziť. V prípade, že sa cítite byť dotknutou osobou, dajte sa vypchať – ako exponát na výstavu The Human Body Exhibition 2030.
Uchádzam sa o šírenie a zdieľanie článku, jeho kopírovanie – bude pravdepodobne zmazaný cenzúrou – a šírenie bez nároku na autorské práva.

One thought on “THBE 2030 alebo vypreparovaný prezidentov syn a anál profesora Čelka

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s