Ateisti sa vrhli na sochu Márie Terézie ako býk na červené súkno

14.09.2017 Maroš Mačuha informoval verejnosť o schválení znovupostavenia sochy Márie Terézie v Bratislave. Bude stáť pred hotelom Carlton na Hviezdoslavovom námestí:

Podarilo sa!!! Komisia magistrátu dnes v hlasovaní schválila umiestnenie bronzového modelu Súsošia Márie Terézie pred Hotel Carlton! Bratislava sa tento rok konečne prihlási k svojim dejinám! Čoskoro pripravíme podujatie odhalenia sochy na ktoré vás srdečne pozveme! (Admin Maroš Mačuha).

Tiež tu.

A čo naši ateisti? Väčšina si donedávna spájala Máriu Teréziu s reformami a hlavne s posilňovaním štátu na úkor Cirkvi. Takže ju mali za svätú “ateistku”. Bola to jediná žena, ktorá vládla na českom tróne. Jej celý titul bol Mária Terézia, cisárovná Svätej ríše rímskej nemeckého národa, Kráľovná Uhorska, Česka, Chorvátska a Slavónska, arcivojvodkyňa Rakúska, vojvodkyňa Parmy a Piacenzy a veľkovojvodkyňa Toskánska (>)

A mala veľa detí... Teda bola stúpenkyňou prirodzenej rodiny. To slniečkari neodpúšťajú. Tí budú radšej vzhliadať k masovému vrahovi Napoleonovi….

Tak už tu máme novú ateistickú poviedku o zlých katolíkoch, ktorí chcú demonštrovať svoju silu postavením sochy Márie Terézie. Tiež povyťahujete obočie vysoko do čela? Ano, tiež som si neveriacne klopal na čelo, keď som našiel na fcb ateistu Weisenbachera zmienku o tom, že aj táto dáma začala prekážať.

Pripomeňme si najprv nedávne výroky českých ateistov o Márii Terézii:

… prvopočátek všeho je vzdělání jako takové. „Pokloňme se“ před Marií Terezií a Josefem II. a poděkujme jim za zavedení povinné školní docházky. Tam byl jeden z prvních kroků. To udělali celýmu církevnu medvědí službu

Aj takéto myšlienky je možné nájsť na blogoch českých ateistov. Čo píše ikona antikatolicizmu slniečkáááár Weisenbacher?

15092017: Idú namontovať na Hviezdko pomník Marky Terky, nebol feudalizmus zločinecký režim?

… tá socha je fakt príšerná a nápad hlúpy

Weisenbacher ukázal aj zmysel pre zvrátený humor:

…terka zrusila stredoveke mucenie a zaviedka povinnu skolsku dochadzku
· 15 september, 13:35  Peter WeisenbacherPeter Weisenbacher Povinnú! Už sa dostávame k jadru zločinnosti.
A Weisenbacher si zamudroval o nesprávnosti stavania sôch komukoľvek, kto už je z minulosti. Zrejme by báčik Weisenbacherovie staval sochy iba tým, čo sa narodia. Lenže to by musel zmeniť svoj postoj k právu nenarodených…
Daniel Smihula Tak, všetci politici spred roku 1970, keďže neboli ľudsko-právni multikuluralisti, si pomníky podľa dnešných kritérii nezaslúžia… Aj Roosevelt a churchill boli diabolskí kolonialisti….
Peter Weisenbacher Daniel Smihula áno nezaslúžia a nemyslím to ako iróniu, veď treba napredovať, nie stagnovať, asi vo všetkých predstaviteľných oblastiach sa to berie ako automatizmus, tak prečo nie tu?
A dozvedeli sme sa. že Rakúsko-uhorská monarchia bola žalárom národov.
Anna Prekliata Tá socha je hnusná Rakúskouhorská monarchia bola žalárom národov.
To, že ide o kópiu sochy, vlastne ani nevadí, teda ide len o zámienku. Vadí samotná Mária Terézia.
Anna Čabrunová Je to kus našej histórie, tá socha má v Bratislave svoje miesto, či sa nám to páči alebo nie.
Peter Weisenbacher Toto nie je žiadna história, ale novodobá napodobnenina, ešte aj v inom materiále, to je ako hrady Disneylande.
Anna Čabrunová Myslela som, že ide o vernú kópiu.
Peter Weisenbacher Aj keby bola verná, tak stále len kópia, máme dostatok skurtočných pamiatok, ktoré sa rozpadávajú nato aby sa plýtvalo na takého nezmysly.
Dočítali sme aj o historickom hoaxe o strhnutí sochy Márie Terézie. Za týmto skutkom podľa elity tzv. Inštitútu ľudských práv stoja legionári:
Weisenbacher a Lúčny šíria historický hoax
Andrej Lucny To je inak zaujímavé, lebo tam bola jej socha a v 1919 ju odstránili legionari ako symbol monarchie a ako akt štartu Československa. Dodnes nie je známe podľa čoho si ju vybrali. Jej obnova má teda aj významný symbolický rozmer.
Eduard Chmelár, čerstvo pečený ateista, však tento mýtus šírený tzv. ľudskoprávnymi aktivistami dlhodobo vyvracia:
Už som o tom hovoril a písal veľakrát na iných miestach. Po prvé, sochu neroztrieskali svojvoľne žiadni “českí legionári”. Bola zničená na základe zákona Národného zhromaždenia z roku 1921 spolu s ostatnými propagandistickými pomníkmi postavenými na podporu veľkomaďarskej idey pri výročí “tisícročného zaujatia vlasti” (napríklad arpádovské pomníky na Devíne alebo na Zobore). Nebola to teda len taká historická socha. Ak chcem mať Bratislava opäť sochu Márie Terézie a uctiť si tak jej význam pre našu krajinu, mala by to byť socha nová. Jednak preto, aby zdôrazňovala prepojenie so Slovenskom (teda namiesto dvoch maďarských honvédov by mala mať po bokoch slovenských radcov Adama Františka Kollára a poľného maršala Andreja Hadika) a jednak preto, že každý kunsthistorik vám povie, že akýkoľvek originál má väčšiu historickú a kultúrnu hodnotu ako tá najlepšia kópia · 24 august, 23:32

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s