Sekulárni humanisti na strane severokórejského diktátora

Nedávno som na bráne Humanisti.sk našiel podpisy k akémusi protestu proti ničeniu symbolov komunistickej totality. Medzi signatármi sú aktivisti s neokomunistického hnutia DAVDVA. Chýbajú podpisy eštébáckych svíň zo Spoločnosti Prometheus. No nájdeme medzi týmto neokomunistickým výkvetom aj také mená ako “novinár” Daňo a – čuduj sa svete – za redakciu brány Humanisti.sk je tam podpis nášho starého známeho exponátu z THBE 2030 – Jána Paradu. Ján Parada tú petíciu nepodpísal ako súkromná osoba, ale ako redaktor portálu Humanisti.sk, čím de facto k tejto boľševickej zberbe pripojil subjekt Humanisti.sk (kde mimochodom publikuje aj SaS a Richard Sulík, známe to antikomunistické postavičky kryjúce výtržníkov Lorenza a Kalmusa). Takže redakcia Humanisti.sk podporuje petíciu proti ničeniu symbolov diktatúry podobnej, akou bol hitlerovský fašizmus, a súčasne tá istá brána dáva priestor antikomunistom podnecujúcim ničenie komunistických symbolov. Parada sa toť včera pozastavoval nad depresívnymi názormi komunistov plačkajúcich nad tým, že tu nie je demokracia, lebo ich nikto nechce voliť…hoci ten istý Parada im pripomína, že ich voliť nikto nechce preto, lebo je tu demokracia. A potom nájdem Paradov podis medzi neokomunistami.

Medzi podpismi ma zaujal aj podpis davistu Alexa Velitša. DAVisti ho predstavujú ako najmladšieho komunistu. Prečítajte si, čo táto sekulárno-komunisticko-humanistická kreatúra tvrdí:

Aký model socializmu preferuješ?

V každej krajine bol iný model socializmu s ohľadom na povahu vedúcich predstaviteľov a takisto aj na podmienky danej krajiny, no jeho základ je samozrejme rovnaký na základe učenia marxizmu-leninizmu. Vzhľadom na to, že ide o jediný model socializmu, ktorý sa udržal do dnešných dní bez výraznejších reforiem, preferujem kórejský model socializmu, známy aj ako čučche, ktorý predstavuje ideológiu sebestačnosti a vďaka nemu dokázala KĽDR prežiť aj kritické obdobia až do dnešných dní.

Nedá mi samozrejme kritická otázka. Dá sa nazvať ideológia čučche socializmom, ak je založená na stavovskom princípe?

Treba sa pozerať aj na to, v akej situácii sa daná krajina nachádza a myslím si, že pri inom spôsobe vládnutia by dnes už bola KĽDR ďalšou kolóniou Západu. Čučche je založené na viacerých princípoch, a to na absolútnej sebestačnosti, nezávislej politike a obrane štátu. Čučche socializmus nepopiera, naopak, samo seba označuje ako socialistickú ideológiu, aj keď samozrejme sú tam aj prvky kórejského vlastenectva a tradicionalizmu či konfucionizmu, to ale súvisí s kórejskou morálkou. Táto ideológia tiež tvrdí, že marxizmus-leninizmus je pravdivý, ale doba sa od 19. storočia zmenila, takže kórejská ideológia musí brať ohľad na súčasný vývoj vo svete, aby sa v tejto ťažkej dobe KĽDR dokázala ubrániť geopolitickému tlaku zo všetkých strán.

Ján Parada za redakciu Humanisti.sk blúdi v politike ako odtrhnutý vagńn. Vyzýva k voleniu krajne pravicovej strany SKOK, ktorá aj s jeho podporou už doskákala. Nadáva na komunistov, aby vzápätí svoj podpis nekriticky pripojil pod petíciu komunizmus propagujúcu.

Odpustime mu to. Je to sekulárny humanista. Zmätený človiečik, ktorý si myslí, že podporou vraždeniu detí prebývajúcich v maternici sa z neho stane humanista. Jedine ak nehumánny. Nehumánny humanista je protirečenie podobné tomu “Jeden čehy, druhý hot! Prípadne upravené leninovské: Jeden krok vpred a druhý vzad!

Parada a s ním DAVy iných komunistických rojkov zabudli, že na hroby patria kríže. Nie symboly totality. Dobrý zámer Lorenza a Kalmusa je žiaľ robený zlými prostriedkami.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s