Škandál! SME zablokovalo konto blogera, ktorý odhalil neplatičku daní!

Je všeobecne známe, že som na diskusiách blogoviska SME príležitostne diskutoval alebo posielal články do rubriky Vybrali sme ako Cibrinka3. 16. spetembra 2017 som do spomínanej rubriky odoslal tip na článok Alena Mižíková, Humanistka roka 2017 – je neplatičkou daní! Adresa na Vybrali.sme bola nasledovná:
https://vybrali.sme.sk/c/Alena-Mizikova-Humanistka-roka-2017-je-neplatickou-dani/

Ak kliknete na ten odkaz, presmeruje vás len na službu Vybrali.sme.sk. Článok je už cez túto službu nedostupný a nenájdete ho ani v zozname mnou zaslaných článkov:

https://vybrali.sme.sk/uzivatel/Cibrinka3/51179/history/

No bodaj by nie. Pravdivé údaje v ňom komusi vadili a ten ktosi je tak vplyvný, že má moc cenzúrovať a ovplyvňovať veci verejné. Denník SME opätovne dokazuje, že je neslobodným médiom, porušuje slobodu slova, čím de facto porušuje Deklaráciu základných ľudských práv a slobôd. V článku som totiž zverejnil údaje o dlhu na daniach významnej osobnosti slovenského neokomunistického ateizmu – Aleny Mižíkovej – ktorá je čerstvá nositeľka ocenenia Humanista roka 2017. Dotyčná dáma mala možnosť údaje uverejnené v tom článku vyvrátiť alebo sa k nim vyjadriť. No neurobila tak.

Spoločnosť Prometheus, ktoré ocenenia Humanista roka odovzdáva, založil profesor Čelko. Ten bol onoho času riaditeľom Ústavu vedeckého ateizmu pri SAV a z pozície profesora na VŠ ničil životy mnohým študentom práve pre ich náboženské vierovyznanie. Napríklad kauza študenta Oravca – píšem o nej aj na stránkach blogu Neznaboh. Podpredsedom toho združenia je Marián Baťala, právnik, bývalý funkcionár ŠTB. A predsedom je Roman Hrádecký, tiež zapísaný v registroch ŠTB. Ľudia z tohoto združenia si navzájom dávajú ocenia a medaile. Jednu z nich dostal aj Kizek, tiež právnik. Nevedno za čo. Možno tým dôvodom je jeho práca pre ŠTB. Stanislav Kizek podľa portálu Ústavu pamäti národa pracoval ako referent v Správe Štb KS ZNB v Banskej Bystrici. Jeho meno nájdete aj v tomto dokumente. Je to zoznam pracovníkov k roku 1989 pracujúcich na Krajskej správe Zboru národnej bezpečnosti – Správe Štb v Banskej Bystrici. (zdroj tu). Medailu za vernosť humanizmu dostal aj učiteľ Július Voskár. Tiež ho nájdete v registroch ŠTB, i keď on to vysvetľuje tak, že sa stal obeťou sledovania. Pán Voskár v diskusii pre diskusné fórum humanistov pri bráne Humanisti.sk  vyhlásil, že “humanista”, ktorý neplatí dane a odvody, je čiernou ovcou  humanizmu. No na mojde dovolávanie sa odsúdenia rovnakého konania u čersrvej humanistky roka Mižíkovej urobil zo seba mŕtveho chrobáka.

Skutočnosť, že denník SME chráni eštébákov a neplatičov daní a navyše odopiera slobodu slova blogerom, ktorí na amorálne správanie poukazujú, je hanebnosťou.

Je to v súlade s kódexom správania sekulárneho humansitu, pán Parada?

Sekulárni humanisti dokážu vidieť smietko v cudzom oku. No akonáhle príde na ich brvná v rovnakom oku, ohluchnú, oslepnú.

Vážení “priatelia” z ŠTB. Niečo vám prezradím. nemám čo stratiť. Môžete zo mňa urobiť väzňa svedomia. No pamätajte. Tam, kde končí zákonnosť a spravodlivosť, tam nastupuje anarchia a terorizmus. To, že vás spravodlivý hnev ľudí Nežnej revolúcie ušetril na životoch neznamená, že budúca revolúcia a hnev ukrivdených k vám bude rovnako nežný a tolerantný. Pre jeden podstatný detail. nežná revolúcia BOLA POVSTANíM PREVAžNE KRESťANSKéHO OBYVATEľSTVA. Tá budúca už bude postaním zväčša neveriaceho obyvateľstva. A dobre viete – aj z vlastnej praxe, že ateisti vešať ľudí na kandelábre problém nemajú 🙂

Nie, nevyhrážam sa. Popisujem veci, príčiny i následky.

Ponúkol som ateistom srdce na dlani. A oni? Rozbehli sa pre príbor…

Cibrinka3

Aktualizácia:

Po niekoľkých desiatkach minút bol článok zo služby Vybrali.sme stiahnutý cenzúrou 🙂

3 thoughts on “Škandál! SME zablokovalo konto blogera, ktorý odhalil neplatičku daní!

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s