Sekulárny humanizmus pozbavený ľudskosti – prípad Julie le Goiic

Mnohí, ak nie všetci, už počuli o prirovnaní stupňujúceho sa násilia k špirále smrti. Označuje sa ňou obyčaj odplácať zlo rovnakým – a nezriedka aj väčším zlom. Širála nenávisti sa potom roztáča do nevídaného neslýchaného násilia. Ktosi rozumný povedal, že na začiatku všetkých pogromov sú cynické vtípky. Ono spočiatku neškodné žartíky začnú modelovať osobnostný charakter charizmatických psychopatov a tí ďalej predkladajú svoje nenávistné vízie ako jediný spôsob vývoja spoločnosti. Holokaustu predchádzali hanobiace karikatúry židov a len o čosi skôr vo Zväze sovietskych socialistických republík, vysnívanej krajine ateistov, vznikol rovnako satirický časopis Bezbožnik. Teda – Ateista. Dnes na podobnej úrovni je francúzsky časopis Charlie Hebdo alebo aj nevkusné vtípky komunity Ateisti.sk. Správca tejto podivne mentálne úchylnej minority sa pochválil v rozhovore pre tuším Prometheus, že má najväčšiu zbierku náboženských vtipov.

Ono na vtipe zaiste nemusí byť nič zlé, ak zostáva byť vtipom, prípadne kritikou čohosi zlého. Problém však nastáva, ak tieto vtipy majú kohosi iného znevážiť, zneuctiť, predstaviť ho ako človeka nehodného prirodzenej ľudskej dôstojnosti. Citlivosť na prežívanú bolesť obete takých vtípkov sa v dave umenšuje. Až svoje poslanie vycítia osoby s narušením vnímaním hodnôt. V snahe posunúť laťku akože humoru a pocitu spolupatričnosti proti štvanej osobe začnú padať poznámky o práve na život až výzvy k zabíjaniu. Kdesi medzi vraždou a úctou sa teda nachádza cynizmus, ľahostajnosť, vzdanie sa empatií, schopnosti vcítenia sa. Pocit moci davu zbavuje jednotlivcov zodpovednosti a predátori posilnení davom zbaveným zodpovednosti poľahky stratia kontrolu nad svojou mocou. A dav sa pohne k lynčovaniu. Ukrižuj ho! Zabi ho! Upáľ ho! Kopni! Dolám mu nohy! Zabi ho!

Ak sa však jednotlivca po takýchto nepremyslene vyslovených vetách spýtate na  príčiny takého správania, zväčša utečie. Neodpovie. Nevie. Anonymita davu poskytuje slasť nepremýšľania. Pudové rozhodnutia, pôžitok z vášní vybičovaných až ku krajnosti. Je jedno, či je to kdesi v krčme, v parlamente, námestí, na štadióne.

Nenávistné ťaženie médií proti kresťanom presiahlo hranice, kedy jednotlivci posilnení štavou antikatolíckou propagandou cítia potrebu vyniknúť v takomto dave. Ich cynizmus je brutálnejší, výroky nenávistnejšie, úcta k ľuďom s iným názorom sa stráca. Médiá zadefinovali pre vybrané davy nepriateľa a psychopati zbavený empatií a ľudskosti ukájajú svoju zášť.

26. júla 2016 v dopoľudňajších hodinách sa v meste Ruen vo Francúzsku odohrala dráma. Miestom zločinu bol kostol a terčom útoku sa stal takmer deväťdesiatročný starček, kňaz slúžiaci svätú omšu, Jacques Hamel.  Dvaja mohamedáni vnikli bočným vchodom do kostala a bezbrannému starcovi podrezali hrdlo. Ďaľšieho muža ťažko zranili a štyroch veriacich vzali ako rukojemníkov….

O prípade písali viaceré svetové médiá a dokonca dva články prípadu venovala aj boľševická Pravda. Citujem z brány TK KBS:

„Pápež František je informovaný a podieľa sa na bolesti a hrôze tohto absurdného násilia s ráznym odsúdením každej formy nenávisti a modlitbou za postihnuté osoby. Sme obzvlášť otrasení, lebo toto strašné násilie sa odohralo v kostole, na posvätnom mieste, kde sa ohlasuje Božia láska, a s barbarskou vraždou kňaza za účasti veriacich. Sme nablízku Cirkvi vo Francúzsku, Rouenskej arcidiecéze, zasiahnutej komunite a francúzskemu ľudu“.

Toľko nenávidené brány ako Afinabul a Hlavné správy však priniesli zvesť, ako túto tragickú udalosť vnímajú sekulárni humanisti. Mestská poslankyňa Julie le Goiic napísala twít, ktorý rozhorčil státisíce ľudí. Citujem z denníka Hlavné správy:

To si ale zrejme nemyslia niektorí francúzski predstavitelia verejného života. Po smrti kňaza Jacquela Hamela, umučeného islamskými teroristami uverejnila zvolená zástupkyňa strany Zelených na radnici v Breste, Julie de Goïc tweet tohoto znenia:

“Takže kňaz zomrel ako mučeník, má nárok na 70 detí v Raji.”

Politička sa zjavne inšpirovala moslimskou tradíciou, podľa ktorej na mučeníkov v nebi čaká 72 panien a zamiešala do toho pedofíliu. Čo na tom, že išlo o ľuďmi veľmi rešpektovaného bezúhonného kňaza?

CoeZ2afVIAMzzcr

Keď onoho času bol vyvraždený akýsi klub homosexuálov v USA, LGBT aktivistka slečna Hana Fábryová chcela obťažovať vládu Slovenskej republiky, aby tento čin ostro odsúdila, Ano, zaiste, aj masová vražda  rovnakopohlavníkov si zaslúži odsúdenie. No natíska sa otázka, prečo tie isté dámy majú také potešenie z vraždenia ľudí – nevinných a bezbranných – ak ide o ľudí s iným názorom?

Kto je teda skutočný humanista? Pápež, ktorý vyjadril ľútosť nad udalosťou vo francúzskom Ruene, alebo ateistka le Goiic, ktorú si robila cynické žarty z popravy obetavého kňaza? Vari nie je pápež humanistom, ak po masakre v gej-klube v Orlande prejavil zdesenie?

„Strašný masaker, ktorý sa uskutočnil v Orlande s vysokým počtom nevinných obetí, vyvolal v pápežovi Františkovi a vo všetkých nás najhlbšie pocity zhrozenia a odsúdenia, bolesti a rozrušenia nad týmto novým prejavom vraždiaceho šialenstva a nezmyselnej nenávisti,“ píše sa vo vyhlásení.

Na znevažujúci výrok ľavičiarky Julie le Goiic reagovali mnohí občania s požiadavkou, aby odišla z mestského úradu. No hnev mnohých privodil k vyhláseniam krvnej pomsty, želania znásilnenia, smrti… To je ten kolotočm smrti, ktorý nenecháva chladným psychopatov. A rovnako to bolo aj v prípade masovej vraždy, keď heretické sekty prejavovali radosť z tejto tragédie.

Westborská baptistická církev publikovala sérii tweetů, v nichž útok oslavovala jako spravedlivou boží odplatu sodomitské Americe

Ježiš Kristus prišiel do ľudskej civilizácie staroveku plnej smrti, pohrôm, vojen, násilia, vrážd, kameňovania, pomsty v duchu Oko za oko a zub za zub. A prichádza s myšlienkami, ktoré museli pôsobiť priam elektrizujúco. Nie pomsta je spravodlivou odplatou, ale nastavené líce je aktom ľudskosti. Už samotné pomyslenie na hriech, na pomstu, na smrť, vraždu, úmysel, lúpiť, je skutkom nehodným človeka, humanistu. Už len myšlienka na zlo z nás robí zloduchov. To bolo v staroveku. Dnes jeho myšlienky sú základom Deklarácie ľudských práv a slobôd a ateisti sa k nim hlásia popierajúc ich božský pôvod. Ako to, že sekulárny humanizmus bez boha speje k zlomyseľnosti a nenávisti voči človeku? Vari prejavy radosti zo zrútenia lietadla s Alexandrovcami nám majú spôsobovať potešenie, lebo sa to stalo politickému nepriateľovi dnešných socialistov nenávisti? A oproti tomu – na porovnanie – vyhlásenie pápeža:

Vyjadřuji hlubokou soustrast nad smutnou zprávou o ruském letadlu, které se zřítilo do Černého moře. Pán ať potěší drahý ruský národ a příbuzné pasažérů tohoto letu: novinářů, posádky a členů vynikajícícho armádního sboru a orchestru. Blahoslavená Panna Maria ať pomáhá v probíhajícím pátrání. V roce 2004 tento sbor [Alexandrovci] vystoupil ve Vatikánu u příležitosti 26. výročí pontifikátu svatého Jana Pavla II. Modleme se za ně…

(Brána Pravda.sk – podľa mojich vedomostí –  nevenovala pozornosť hanebnému vyhláseniu socialistickej poslankyne Julie le Goiic)

Zdroje:

https://www.christianophobie.fr/breves/bfm-tv-denonce-publication-douteuse-de-julie-goic

http://www.bfmtv.com/politique/saint-etienne-du-rouvray-une-elue-brestoise-dans-la-tourmente-pour-un-tweet-douteux-1020835.html

http://www.hlavnespravy.sk/politicka-zo-strany-zelenych-sa-drzo-vysmievala-z-mrtveho-knaza/814491

 

 

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s