Chmelár v hoaxovej akcii – minulý režim vraj nebol komunistický

Hoaxera Chmelára, čerstvopečeného ateistu a sebadefinujúceho sekulárneho humanistu, netreba nejako zvlášť predstavovať. Rozhľadení ľudia ho berú s nadhľadom a istou dávkou ľútosti trpia jeho narcistické výlevy. Šebej, vzdelaný to človek a na rozdiel od Chmelára aj úspešný, s docentom Chmelárom odmieta debatovať a označuje ho verejne za trola.

Dnešný jeho výrok je trpkosmiešnym pokusom rehabilitovať komunizmus a vyviniť ho za zločiny spáchané u nás pred rokom 1989. Na svojom fejzbúku napísal, citujem:

Nikdy neprestanem byť vďačný za Nežnú revolúciu. Prežil som v nej niekoľko týždňov, kedy som sa po prvýkrát slobodne nadýchol a viem, že keby dovtedajší nomenklatúrny režim (predstierajúci, že je komunistický) v akejkoľvek podobe prežil, tak nedoštudujem

Takže bývalý režim nebol komunistický, hoci v Ústave článok 4. doslovne vyhlasoval úlohu KSČ za vedúcu, marxizmus sa vyučoval povinne a podmienkou na prijatie do lepších škôl a profesií bolo členstvo v KSČ. Dokonca aj jeho milé združenie Spoločnosť Prometheus založila partička eštébáckých svíň a dodnes parazitujú na daňovom systéme tejto krajiny tým, že čerpajú 2% z daní pôvodne určené na ľudomilstvo. No oni za tieto peniaze šíria lož a nenávisť.

Hovoriť pri tejto príležitosti, že v novembri 1989 zvíťazila sloboda a demokracia je rovnaký nezmysel alebo lož ako keď sme štyridsať rokov počúvali, že v roku 1948 zvíťazil pracujúci ľud. Sloboda je privilégium. Disident vo väznici počas normalizácie bol slobodnejší ako väčšina ľudí v súčasnej spoločnosti, ktorá sa správa ako zmanipulované konformné stádo.

Opäť táranina. Mnohí disidenti väzenie neprežili a množstvo obetí minulého režimu, ktorý chce Chmelár vyvinť ako nekomunstický, dokazuje, že Chmelár tára. Koľkí ľudia dnes sú mučení štátnou správou? Chmelár narieka nad tým, že ak by režim spred roka 1989 nepadol tak:

– pravdepodobne by som sedel vo väzení.

Nerozumiem. Veď vo väzení za komunistov bolo predsa viac slobody ako má pospolitý ľud dnes … Teda tak to nejako tvrdí Chmelár.
Zaiste, protirečí si. A ďalej dodáva:

že po roku 1989 som nevidel na Slovensku žiadneho politika hlásiaceho sa k demokratickej ľavici, ktorý by sa pri tejto príležitosti aspoň poklonil pamiatke umučených a zavraždených, akoby toto bolo nejaké tabu, ktoré by mali socialistiobchádzať.

Všimli ste si? Veď tie obete väzenstva komunistov, ako tvrdil Chmelár, mali viac slobody ako dnes pracujúci človek. A potom to zaklincuje plačkaním nad zavraždenými. No zaiste, sekulárno-humanistickí hajzli so straníckymi knižkami si nepripomínajú obete, ktorých krv je na ich rukách. Prečo ale Chmelár chodí ako mačka okolo horúcej kaše nepomenuje, že tí hajzuli dnes organizujú Dni humanistov a za cenzúru rozdávajú tituly Humanista roka a Veľvyslanec humanizmu a… čudujme sa svete … aj za osobnej účasti Chmelára.

Chmelárova túžba po moci, funkciách a úspechu v politike je – domnievam sa – až hraničiacia s psychopatiou.

Nalejme si čistého vína: ľudia nechceli kapitalizmus, bol im vnútený

Ľudia chceli slobodne podnikať. Slobodne podnikať je možné tam, kde je slobodný kapitál a povolené vlastníctvo výrobných prostriedkov. To je už kapitalizmus. Slovo kapitalizmus bolo po celé desaťročia démonizované až tak, že veru žiadny politik na tribúnu v roku 1989 toto slovo nepriniesol. Spoločnosť sa bála tohoto slova.

Dialóg je zbraň proti nevzdelanosti, fanatizmu a nevedomosti, je to zbraň proti predstave o pravde ako súkromnom vlastníctve….

…píše Chmelár. Ten, ktorý na svojom fcb účte nestrpí žiadnu oponentúru a vyhodí zo svojho fcb každého, kto sa mu neklania. Zato tam nájdete plno vriťovlezov hladkajúcich jeho ego až do výslnia na prezidentskom stolci.

diskusiu vystriedali ohlupovacie kampane, racionálnu argumentáciu zastúpilo emotívne zosmiešňovanie, polemiku vytlačila diskreditácia a tolerancia ustúpila vyhľadávaniu „verejných nepriateľov“.

…píše náš pán docent Chmelár-Marxista a v ten istý deň si na svojom druhom profile nahradí svoju fotku za znevažujúcu fotomontáž nášho premiéra:

Chmelár ako Husákofico

Nech teda Chmelár dokáže podnikať ako marxista! Nech si vytvorí firmu, dá ľuďom 4 hodinový pracovný čas a 3000 eurové platy. Veď má možnosť dokázať, že sa dá podnikať aj tak po marxisticky…

Keby som bol ateista, Chmelárovi by som vrazil päsťou. Našťastie však mám srdce na tom správnom mieste. Lebo nie som pokrytec mätúci pojmy. Nie som sekulárny humanista.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s