Sekulárny humanista Fico hrozí dvojnásobným násilím

Kto do nás kameňom, my do neho dvomi. Toto je “múdrosť” ateistu Fica, ktorú povedal na sneme politickej strany Smer-SD. Stará ľudová múdrosť jeho výroku slovami podobná znie však inak. A hlavne sa líši morálnym odkazom:

Kto do teba kameňom, ty do neho chlebom.

Bloger Elfoslav téme venoval pár myšlienok a doplnil aj krásnu ukážku toho, ako to v skutočnosti funguje. Citujem:

Istý čas sme mali v materskej škole chlapčeka mentálne retardovaného. Povedzme, že sa volal Danko. Prišiel k nám ako 3- ročný a mal veľký problém. Deti ho nejako nechceli prijať medzi seba. Začal sa cítiť sám a napriek tomu, že som občas venovala v ranných hrách čas len jemu, sledujúc jedným očkom ostatných, necítil sa so mnou ako so seberovnou. Potreboval človiečika, ako sa povie, k sebe. Danko začal byť agresívny. Svoju pozornosť začal upútavať tým, že prišiel k dieťaťu a udrel ho. Nikomu sa to nepozdávalo. Ani mne a keď už agresivita nemala konca, veru som mu aj po zadku „capku” dala, lebo už sa aj rodičia ostatných detí začali sťažovať. Pravdaže ma to mrzelo, nuž som si povedala  že milého Danka idem trošku popozorovať ako sa vlastne hrá. Trošku som sa s ním pohrala ja, kým vydržal a potom sa rozbehol po triede. Zastal, zahľadel sa na jedno dievčatko v jeho veku. Niečo sa mu v myšlienkach odohralo. Pristúpil k nej a silno ju udrel. Ninka sa otočila a úder mu nevrátila. Len sa na neho pozrela a usmiala sa naň. Danko sa začudovane na ňu pozrel, usmial sa tiež a začali sa spolu hrať. Vtedy sa mi vybavila fráza z biblie: Kto do teba kameňom, ty do neho chlebom.

Aké jedinečné bolo pozorovať potom ďalej tieto deti! Danko každé ráno čakal na Ninku a nechcel sa začať hrať,  pokým neprišla. Nosil jej všelijaké dobroty a vždy sa s ňou rozdelil napoly. Po jeho agresivite nebolo ani stopy. Ninka si ho vedela zastať pred ostatnými a keďže bola v kolektíve obľúbená, aj Danko, hoci bol mentálne postihnutý, prestal byť vnímaný inakšie.

Už chápete význam a silu “Kto do teba kameňom, ty do neho chlebom“?

Ako by mala vyzerať etika

Ateisti si zjavne uvedomujú dôsledky ateizmu a tak sa dovolávajú hodín etického správania. Po vzore náboženstva. No nemajú ani len tušenie, čo by mala etika ako predmet špeciálne určený pre deti ateistov, teda pre malých ateistíkov obsahovať. Dokonca aj portál Humanisti.sk sa obracia na čiatetľov s prosbou, aby im poradili, ako by mala učebnica etiky vyzerať. Veď tie dnešné učebnice etiky im napísal odborník na etiku a až donedávna anilen netušili, že tým odborníkom bol jezuita Lencz…

Ateisti teda potrebujú etiku, aby z nich neboli nevychované hovädá tak, ako je to teraz. Musia sa učiť rešpektovať svetonázorovú slobodu svojich spoluobčanov a osvojiť si, že znevažovať náboženské vyznanie kohokoľvek je neetické. A nie za také neetické správanie udeľovať ceny Humanista roka.

Ateisti združení v klube eštébákov Prometheus sa však mýlia, že etika je alternatíva k náboženskej náuke. Nie je. Len vnáša rozmer ľudskosti medzi tých, ktorý svoj názor postavili na ideách vedúcich k smrti a nešťastiu. Zanedbanie výchovy detí považujúcich egoizmus za základný pilier identity totiž môže viesť opäť ku genocídam toho druhu, akých sa ateisti dopúšťali počas Francúzskej revolúcie, nacizmu, komunizmu alebo teraz, v období liberálneho socializmu.

Fico je toho dôkazom. Dôsledným uplatňovaním zásady oko za oko a zub za zub sa dosiahne, že všetci budeme slepí a bezzubí.

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s