81% Švédov odmietlo považovať Ježiša za hermafrodita. Marxizmus má urobiť krok späť

Začínam byť rád, že žijem v dobe bláznov. Nie že by som chcel byť jedným z nich, to nie. Ale hlúposť je úkaz hodný pozornosti. Hlúposť si zasluhuje našu pozornosť. Jej sledovaním môžeme pochopiť, do akých groteskných uličiek je schopný zájsť ľudský nerozum. Hlúposť dokáže vyplniť všetky dostupné voľné niky, na ktoré zdravý rozum rezignuje.

Lutheránska farárka zo Švédska Susanna Senterová z cirkevného spoločenstva vo Västerås prišla s návrhom používať v spojení s Pánom Ježišom zámeno neodkazujúce na rod – neutrálne “hen”. Aby bolo genderovej ideológii urobené zadosť. A tak nás ateizmus opäť presviedča, že v ťažení za budovanie raja na zemi je schopný zahodiť rozum a na jeho miesto postaviť pohlavný úd.

Udalosť sa stala krátko pred Vianocami, keď vikárka Susanne Senter na pozvánke k akémusi miestnemu náboženskému posedeniu pri príležitosti slávenia Vianoc uviedla “Jesus was called “hen””. Hen je vo švédštine neutrálne bezrodové zámeno. Táto pozvánka však mnohých rozzúrila. Susanne Senter svoje rozhodnutie zdôvodňuje vplyvom programu pre rovnaké rodové zaobchádzanie (potláčanie rodových sterotypov).
“Nechceme sa rozhodnúť o pohlaví malého dieťaťa hneď,” hovorí vikár Susann Senter.

V prieskume, ktorého sa zúčastnilo 11 tisíc ľudí, až 81 percent ľudí odkázalo, že kultúrny marxizmus musí urobiť krok späť a musí opäť Ježiša považovať za muža – aj so zámenom ON.

Mienkotvorný portál Hlavné správy rovnako venuje udalosti pozornosť:

“Nie je to relevantné… Dôležitou vecou nie je to, že Ježiš Kristus bol mužom, ale to, že bol skôr pravdivým človekom,” oznámila Susanne Senterová, dekanka švédskej cirkvi kongregácie Västerås v rozhovore pre švédske rádio.

Podľa jej názoru je Ježiš Kristus, na ktorého sa odvoláva ako na neutrum, viac inkluzívnym a je možné, že neodradí niektorých ľudí od cirkvi.

Domnieva sa, že ľudia môžu žiť so svojou vierou, pritom im niektoré z tradičných výrazov bránia v tom, aby šli do kostola.

Kristus syn alebo dcéra

Zdroje:

https://www.nordfront.se/svenska-kyrkan-kallar-jesus-hen.smr
https://www.hlavnespravy.sk/svedsko-urobi-z-jezisa-krista-neutrum/1258274
https://www.freerepublic.com/focus/f-news/3617712/posts

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s