:D tak mi Tomek na OSACR dal ban :D

Marian.Novak(@pobox.sk – schránku už nepoužívam) bola moja identita na OSACR. Tomek nezniesol seberovného oponenta a dal mi ban. Je zaujímavé, že zrovna počas diskusie k článku, ktorý venoval cenzúre v reklamnom priestore českej republiky.

Posledný príspevok teda touto cestou venujem diskutérom z toho diskusného fóra:

Antiatheista
<i>Protože nás to ohrožuje, a považujeme to za nemorální.
A evoluce lidí v Evropě dospěla (po mnoha krvavých válkách) k tomu, že se za normálních okolností nezabíjejí.
Zabíjet není normální, to netuším, kde jste na to přišel?</i>

Tomu rozumiem, že vás to ohrožuje. A je to úplne normálne. Tí, ktorí budú zabíjať vás, nebudú ohrození vaším zabíjaním.
Zabíjať je nemorálne. Dobre – a čo urobíte s miliardou o pol obetí vraždenia detí?
Veď tento článok je o tom – morálka je z evolúcie. Ak ma napadne vás pozabíjať, je to evolúcia. Nie je to nemorálne, nemôžem za to. Je to len evolúcia.

toli
ano, som TvojOponent. Tomek vás však opraví v tom, či Luise Pompe bol môj nick. No nebol. Z toho vyplýva, že ste navyše paranoidný, keď vidíte všade len mňa.Tak nejako možno vnzikajú náboženstvá. Vo vašich predstavách budem všadeprítomný 🙂

Aleš, palec hore – máte trefné reakcie. Vás tu asi v láske moc nemajú 🙂

Anthitheista:
Popremýšľajte. Pred 200 tisíc rokmi opice neverili v boha. Človek už mal nejaké abstraktné predstavy. Pred 100 tisíc opice stále neveril v boha. Chodili po stromoch ako predtým, párili sa, ukájali pudy a potreby. Človek mal obrady, uctieval bohov prírody a dával im obety. Pred 10 tisíc rokmi opice boli stále “ateistkami”. Človek staval svätyne a vedomstne napredoval. Naučil sa obrábať obilie, prechádzal od zberu a lovu k poľnohospodárstvu. Bohom staval pyramídy a veľmi veľa zo svojich statkov venoval náboženstvu. Opice v boha neverili a chodili po stromoch. Pred dvetisíc rokmi opice chodili postromoch a vystačili s vlastnými pudmi. Človek už vedel spracovávať kovy, poznal vodovod, kúpele, obchodoval, filozofoval. A dnes človek lieta do Vesmíru, lietadlami, premýšľa nad poríčinnosťou, skúma mikrosvet aj makrovesmír, zvíťazil nad množstvom chorôb a bolesti. Opice sú stále ateistka a chodia po stromoch.

Pre človeka je hľadanie pravdy tak kľúčové, že klamstvo sa prejaví na jeho tele a je merateľné prístrojmi, kedy klame. Lož ho ovplyvňuje nielen na rozume, ale telesne. Ten vplyv je merateľný. (napríklad detektor lťi) Opica nerieši pravdu alebo ložť – je “ateistka”. Je neveriaca.
Opice, ktoré neverili, zostali na tom istom bode – chodia po stromoch a ukájajú svoje pudy.
Človek má schopnosť veriť v boha ako jediný živočíšny druh. A ako jediný živočíšny druh disponujeme potenciál vedomostí, ktorými žiadne neveriace zvieratáý nedisponujú. Viera v nadprirodzeno z človeka urobila bytosť takpovediac iného skupenstva. Bez boha by z vás boli len opice chodiace po stromoch a ukájajúce si pudy.

Je pre mňa nesmiernou cťou, ak stúpenci sekulárneho fašizmu v Česku v mene slobody prejavu túto slobodu berú iným. Robil to aj Hitler, aj Jakeš, robí to aj Tomek. A je mi cťou, že namiesto oponentúry zaliezli do škrupinky nedotknuteľnosti.

TvojOponent@gmail.com

 

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s