Lenina vyhlásili za svätého! Vo Vietname

Nuž veru s veľkým odstupom sa dozvedám tieto staronové novosti. Pod vplyvom francúzskej osvietenskej okupačnej armády vzniklo vo Vietname náboženstvo multikulturalizmu. Bolo to v čase, keď sa v západnej Európe sa etablovalo ezoterické hnutie v rôznych formách a pod vplyvom západného spititualizmu (duchárstva) zmiešaním dostupnej politiky a nálad, túžob a rôzneho duchovného smetia vznikajú po celom svete rôzne sekty.

Nové náboženstvo je gulášom kresťanstva, islamu, komunizmu, osvietenstva, anglicko-francúzskych vojen, sekularizmu, ezoteriky, duchárstva… Caodaizmus – ako sa správne toto náboženstvo volá,  sa opiera o štyri náboženstvá, budhizmus, taoizmus, konfucianizmus a kresťanstvo. Prívrženci caodaizmu nepochybujú, že vedia nadviazať kontakt s duchmi a tí im, ak treba, poskytnú cenné informácie. Medzi zhovorčivých, ktorí odišli z nášho sveta, no týmto spôsobom sa doň vracajú, má patriť spisovateľ Victor Hugo, hrdinská bojovníčka Jana z Arcu, francúzsky diplomat a spisovateľ Francois-René de Chateaubriand, anglický fyzik Isaac Newton, biblický prorok Ján Krstiteľ, čínsky boh vojny Tram Vua či čínsky spisovateľ a básnik Li Po.

Medzi ich svätými je aj Descartes či Lenin. Tých osobností je asi 70 a nepreklikal som sa ich zoznamom. No je pravdepodobné, že tam bude aj nejedna eštebácka sviňa zo Spoločnosti Prometheus. No Kristus je vraj Budha. Aj Mohamed je Budha. A možno aj Dawkins je Budha. 🙂

Viac tu:

http://www.pluska.sk/plus7dni/vsimli-sme-si/vsevidiaci.html

 

Zdroje:

Click to access novodoby_zapadni_milenialismus.pdf

https://www.gluckman.com/CaoDai.html

http://btgcp.gov.vn/Plus.aspx/vi/News/38/0/162/0/957/Gioi_thieu_khai_quat_ve_dao_Cao_dai

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s