TO: Lemmy verí v existenciu pravdy, no v existenciu boha nie. Plus Fedor Gál

Nie je to protirečenie?

Ateisti tvrdia, že pravda predsa neexistuje, čím šíria kult relativizmu.

Lemmy tvrdí, že každý rozumný človek vie, že pravda existuje.

Julo Satinský existenciu pravdy rovnako odmietal. Vari bol podľa Lemmyho slovenský kráľ komikov hlúpy? Vari sú všetci ateisti hlúpi, ak neveria v existenciu pravdy?
Lemmy tvrdí, že pravda existuje. Je hmotná? Má ručičky a nožičky? Je možné pravdu vidieť?
A je možné boha vidieť?
Ak Lemmy verí na existenciu pravdy, ktorú nemožno vidieť, ako to, že neverí na existenciu boha, ktorého rovnako nemožno vidieť? Veď boh je pravda. Lemmy tvrdí, že verí na pravdu, no popiera vieru v boha, ktorý je pravdou, hoci prehlasuje, že v pravdu verí, lebo nie je hlúpy. Hoci v Biblii sa píše, že hlúpy je ten, kto neverí v boha a v duši si vraví, že boha niet. Ako Lemmy. No Lemmy sa vyhraňuje zo spoločenstva hlúpych, ktorí na pravdu neveria a bohorovne, napriek jeho viere v nevieru v boha ako bodu, v ktorom je všetka pravda, vyhlasuje, že verí na pravdu a preto samozrejme nemôže byť hlúpym, ale rozumným, hoci boha popiera z rovnakých dôvodov, z akých vieru v pravdu potvrdzuje – teda že ani boha a ani pravdu nemožno vidieť. Je to pravda, Lemmy?

Čerpané z Diskuného fóra.

Relativizmus je spolu so skepticizmom doktrínou proti dogmatizmu. No ateisti si z nej urobili nástroj proti náboženstvu prehliadajúc, že skepticizmus a ani relativizmus neprotirečia náboženstvu a ani dogmatizmu, pokiaľ sa nestávajú kľúčovým základom svetonázoru (nepopierateľnou mantrou). Kresťanstvo prekrýva aj tieto doktríny alebo ak chcete nástroje kultúrnej vojny. Lemmy však relativizmus popiera tvrdením, že pravda existuje a súčasne chce patriť ku komunite ľudí, ktorý si z relativizmu a neexistencie pravdy urobil vlastné náboženstvo lží. Lemmy v jednej ruke chce držať relativizmus a v druhej ruke pravdu. Je to ako keď kočiš kričí Čehííí a súčasne Hohohohoooo.

Aby tento úryvok nevyšiel len tak navnivoč, prilepím sem upútavku na ateistu Fedora Gála (aspoň si myslím, že je ateista). To preto, že medzi ateistami sú ľudia schopní dialógu, kedy človek musí tíško a pozorne načúvať. Názory takých ľúdi povznášajú. Nie sú skrytým útokom, sú hľadaním pravdy. nehrajú sa na hľadačov pravdy, oni ju naozaj hľadajú, popisujú.

Fedor Gál: Pravda neexistuje! Alebo existuje?

Dnes, v časoch, keď sa spoločnosť delí na znenávidené tábory námyšľajúce si, že práve oni majú výlučnú pravdu a právo pošliapavať zákony v mene ich vyšších princípov a v mene ich vízie spravodlivosti, sú priam mannou v kultúre lží tieto slová ateistu Gála:

Na tohoročnej Pohode som diskutoval s Michalom Kaščákom o svojej celoživotnej téme – dialógu. Malo to byť hlavne o tom, či sa má (môže) hovoriť aj s fašistami. Hovorili sme aj o aktuálnej slovenskej situácii, napríklad o verejných protestoch proti kauzám Bašternák, Bonaparte a podobne, čiže o kauzách korupčného prepojenia politiky s biznisom. Stručne som si povedal svoje. Ten SPÔSOB mi pripadá desivý.

Desivý nie preto, že ventiluje oprávnenú frustráciu ľudí z politiky, ale desivý tým, že ruku na ventile držia tí, čo majú riešenia v náplni práce na inom pódiu, ako je ulica. Predpokladám, že autentický záznam diskusie bude publikovaný na http://www.tyzden.sk.

Dnes sa mi žiada dodať: V deň, keď pod taktovkou politikov začne ulica „posielať do basy“ ľudí bez riadneho preukázania viny, keď parlament začne porušovať pravidlá parlamentnej demokracie (napríklad nerešpektovaním rokovacieho poriadku), keď sa hrdinami tribún stanú ľudia, ktorých „hrdinstvo“ spočíva v donášačstve a podobne, je čas myslieť na emigráciu.

Prečo ostatní ateisti zanevreli na pravdu a prehupli sa do postfaktického sveta, keď dnes v dobe informačných technológií máme všetci zázračnú moc pravdu hľadať a podrobovať skúmaniu, či konať sebareflexie a prehodnocovať vlastné presvedčenie? Prečo opäť si mnohí osvojujú kultúru lží a pristihnutí pri omyle útočia na dôstojnosť človeka práve preto, lebo jeho vyslovené názory sa protirečia našim ideám? Vari káravý hlas dôsledkov vyslovených oponentúr usvedčujúcich nás-vás z omylu má byť dôvodom na citové vzplanutie a bránenie vlastného terirtória lží?

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s