Weisenbacher volá po práve matky zabíjať deti aj v deviatom mesiaci

Hovorí si ochranca práv ľudí. No jeho formulácie a výklady Ústavy sú protirečiace nielen Ústave, ale aj samotnej ľudskosti. Tak toto napísal na svojom fcb:

Právo na život maju ľudia, nie plody, človek sa rodí, vtedy získava aj svoje práva. Právo na adekvátnu zdravotnú starostlivosť je ľudské právo, v niektorých prípadoch, to žiaľ, zahŕňa aj umelý potrat.

No Ústava hovorí niečo iné:

D r u h ý o d d i e l
Základné ľudské práva a slobody
Čl. 14
Každý má spôsobilosť na práva.
Čl. 15
(1) Každý má právo na život. Ľudský život je hodný ochrany už pred narodením.
(2) Nikto nesmie byť pozbavený života.
(3) Trest smrti sa nepripúšťa.
(4) Podľa tohto článku nie je porušením práv, ak bol niekto pozbavený života
v súvislosti s konaním, ktoré podľa zákona nie je trestné.

Weisenbacher preukázal hrubú neznalosť z Ústavy. Stavia sa do pozície právnej autority, podľa ktorej môže vysvetľovať právo podľa ľubovôle. Dôsledným domyslením jeho názoru dospejeme k právu matky zabiť dieťa aj tesne pred narodením. Pretože až pôrodom má podľa Weisenbachera človek požívať ochranu zo zákona.

Na základe podobného práva sa v Juhoslávii zabíjali aj narodené deti. Tam totiž bolo človekom až prvým nadýchnutím po pôrode. A ak to bolo potrebné, novorodeniatku sa zakryli ústa a jednoducho sa utopilo vo vedre s vodou.

Takže je to tak? Ze by ženy mali mať právo rozhodnúť o živote a smrti novorodeniatka aj sekundu pred pôrodom? Lebo je to telo ženy a novorodeniatko nemá právo na život?
Ak boha niet a žena má právo rozhodnúť o živote dieťaťa pred narodením, potom má štát mať právo – ako najvyšší nositeľ morálky – rozhodovať o živote a smrti svojich občanov, lebo sú telom štátu. Potom vlastne žiadna genocída nie je amorálna, ak tak štát rozhodne. Mýlim sa?

Život si zasluhuje ochranu aj pred narodením, uvádza naša ústava. Riaditeľ Inštitútu ľudských práv opäť dokázal, že nielenže neovláda Ústavu, ale správa sa rovnako ako fašisti.


Aktualizácia o komentár besedujúcej s nickom Milka:

Veda a Život: Rozhodnutie súdu potvrdilo, že embryo je osoba
P:3, 28. 08. 2015 14:57, ZAH
Rím 28. augusta (RV) Európsky súd pre ľudské práva v Štrasburgu dňa 27. augusta rozhodol, že Taliansko neporušilo Európsky dohovor o ochrane ľudských práv a základných slobôd, keď nepripustilo darcovstvo ľudských embryí získaných oplodnením in vitro pre využitie na vedecké účely. Išlo o prípad talianskej občianky Adeliny Parillo ktorá v roku 2002 absolvovala takúto metódu spolu so svojím partnerom. Z takto získaných piatich embryí žiadne nebolo následne implantované z dôvodu smrti partnera v roku 2003. Spomenutá žena chcela embryá „darovať“ na vedecké účely.
Rozhodnutie štrasburského tribunálu privítala talianska asociácia Veda a život: „Vyjadrujeme veľké uspokojenie nad dnešným rozhodnutím Štrasburského súdu, ktorý potvrdzuje, že ľudské bytosti, v akejkoľvek fáze ich života, nikdy nie sú vecami, ale sú to osoby, a ako také ich urobiť výskumnými objektmi je nemysliteľné“ – uvádza v stanovisku národná predsedkyňa Asociácie Veda a život Paola Ricci Sindoni. Okrem iného pripomína, že „v rámci ľudských vzťahov nemôžu existovať ľudské bytosti, na ktorých by sa mohlo uplatňovať vlastníctvo: v tomto bezpochyby veľká európska kampaň «Jeden z nás» prispela k sformovaniu obnovenej pozornosti voči týmto témam.“
Asociácia Veda a život sa v rámci Talianska „angažuje za ochranu práva na život každej ľudskej bytosti od počatia po prirodzenú smrť ako základu všetkých ľudských práv, a tým aj demokracie, a v širšom zmysle vytvára diskusiu k témam vedeckého výskumu, ktoré majú dopad na život človeka a spoločnosti.“
( TK KBS, RV jb; mk ) 20150828020
Reklamy

One thought on “Weisenbacher volá po práve matky zabíjať deti aj v deviatom mesiaci

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s