Na žilinskom úrade exorcista vyháňal ateistov :D

Pomohol som môjmu osobnému ateistickému súputníkovi s nadpisom. Aby bol – podľa jeho gusta – čo najbulvárnejší.

Čo sa stalo?

Napríklad Nový čas píše:

Chráni sa pred zlými démonmi! Prvá slovenská županka Erika Jurinová (46), ktorá po voľbách do VÚC ovládla Žilinskú župu, začína netradične.
Krátko po novom roku sa rozhodla, že kancelárie v budove úradu dá vysvätiť. Na to sa podujala v spoločnosti svojho bývalého poslaneckého kolegu z OĽaNO Richarda Vašečku. Prečo sa tak rozhodla?
Jurinová je v úrade približne mesiac a jedným z prvých krokov bolo aj vysvätenie nových pracovných priestorov.
A ako to už s klesjúcou vzdelanosťou chodí, tam kde nieto rozum, sú posmešky 🙂
A aby som nebol zaujatý a uviedol viacero zdrojov, tak:
Tak si to zhrňme. Naše sekulárne médiá prinášajú bombastickú zvesť. Jurinová zavolala do VUC vyháňača diabla, aby očistil úrad od podvodníkov a bezbožníkov, teda diabla 🙂 A aby posvätil tieto sekulárne priestory 🙂
Nie, ateistíci, nie je to pravda.
Za prvé – neposväcujú sa  sekulárne domy, ale náboženské stavby alebo ľudia. V tomto prípade sa ničoho nebojte – nejde o posvätenie, po ktorom by vám snáď začali horieť opätky. Ide o požehnávanie. Je to milý zvyk zachovávaný v katolíckej tradícii. Imrich Gazda to vysvetľuje:

Chyby sa podľa mňa dopustil Jurinovej stranícky kolega Richard Vašečka, ktorý v statuse napísal, že posvätenie úradu (správne má byť požehnanie – posväcujú sa sakrálne priestory a vysväcujú sa osoby) vykonal exorcista. Práve toto čarovné slovíčko spustilo mediálne tance. Kňaz Ľuboš Vaclavek však požehnanie nevykonal z titulu exorcistu (zjednodušene povedané, nebol tam vyháňať diabla), ale z toho titulu, že je katolíckym kňazom.

Nadbytočné a nešťastné použitie „exorcistu“ v statuse nesporne rozžiarilo oči nejednému novinárovi, ktorý tak mohol posunúť udalosť do šťavnatej roviny „vyháňania zla po Blanárovi“.

Ale možno je všetko ináč, zafungoval politický marketing a „exorcista“ v statuse bol úmyselným háčikom pre novinárske šťuky, ktoré sa ochotne chytili.

No nič, ateistíci, zase musíte utrieť fúzy 🙂 Novinárske hye… pardon, šťuky chytili návnadu, ktorú zavesil do mediálneho rybníka Vašečka a tí by zožrali aj udicu s rybárom. Zato naše dvojnohé šťuky obývajúce tmavé vodné plochy nepohrdnú onakvejšími sústami. Čítajte tu.


Aktualizácia 12012018:

Nebol by som to ja, aby som nevŕtal do všetkého a zo všetkých strán. Ako som len mohol zabudnúť na našich “priateľov” z klubu eštébé? Spoločnosť Prometheus patrí medzi top-hyeny mimovládneho sektoru a vedenie tohoto spolku je najväčšou hanbou Slovenska. K udalosti napísali nasledovné:
Exorcista v Žiline
Aj pohrobkovia minulého režimu zo Spoločnosti Prometheus šíria hoax, že na úrade v Žiline sa vyháňal diabol za prítomnosti exorcistu. Rovnako zavádzajú tvrdením, že sa úrad posväcoval. Nuž ateistické ovce potrebujú lepších bačov. Lebo sa z tých oviec stávajú stále viac a viac hoviadka 🙂
V duchu kultúrnej obyčaje si nová županka zavolala kňaza, aby požehnal svetským priestorom úradu. Ide o kultúrny zvyk na našom území majúci korene v náboženstve. Nešlo o oficiálnu záležitosť úradu majúcu dopad na občanov. Hrádecký a štb. môžu byť spokojní. Ale oni nechcú, jednoducho si vždy musia nájsť nejaké to hovienko, v ktorom sa budú rýpať.
Hoax šíri aj europoslankyňa za Smer-SD, Monika Fľašíková a aj Beňová (alebo ako to je s ňou?):
„Tak teraz určite všetkým v ŽSK odľahlo. Kňaz-exorcista posvätil úrad. Ja neviem, ale možno to už ani na smiech nie je. Možno navrhnú ministerstvo exorcizmu v budúcnosti,“ píše Beňová na Facebooku.
Netuším, prečo najtupšie kreatúry boľševickej ľavice musia verejne demonštrovať svoju nebetyčnú blbosť. Táto dáma s krčmovým slovníkom však tentokrát zaostala sa marxofilným ateistom Blahom. Ten svoju hlúposť pustil z vôdzky a ajhľa čo splodil:
Dočítal som sa, že Jurinová nechala do úradu Žilinského samosprávneho kraja pozvať exorcistu. Zrejme vymetali diabla. V 21. storočí. Bravó! Zajtra v Žiline možno zasadne inkvizičný tribunál a upália nejakú bosorku. A v školách zrušia hodiny fyziky a chémie a nechajú rituálne spáliť kacírske stredoškolské učebnice, čo spochybňujú také samozrejmosti, ako že Slnko obieha okolo Zeme a tak, ach, tí Satanovi služobníci. A vzápätí treba zrúcať nemocnice a polikliniky, budeme zase púšťať krvou a volať exorcistov – Erika, ideš! Skúste sa niekto vzoprieť, zavolajú Vašečku so španielskymi botami. Rozdajú s Jurinovou Kladivo na čarodejnice do každej domácnosti a hneď bude v kraji lepšie…“ ironizuje Blaha.
Tým sa však jeho status venovaný exorcizmu na Žilinskej župe ani zďaleka nekončí a v závere prichádza rázny útok na celú opozíciu, ktorej je hnutie OĽaNO súčasťou.
„Gratulujem Slovensku k pokrokovej opozícii, som rád, že slovenská pravica prináša moderné riešenia a držím palce Jurinovej a celému OĽaNO, nech zase vrátia starý dobrý stredovek do každej slovenskej doliny, veď preto ich ľudia volili, či? Pomóóóc! Ja len, že toto je tá ospevovaná alternatíva voči Smeru – len aby sme si naliali čistého vína,“ uzatvára Blaha, ktorý pripojil aj upravenú fotografiu z dnes už klasického hororového filmu Exorcista. Až na to, že medzi postavami je aj Erika Jurinová.
Reklamy

2 thoughts on “Na žilinskom úrade exorcista vyháňal ateistov :D

  1. Ako to už s klesajúcou vzdelanosťou chodí, tam kde niet intelekt, dostávajú priestor teologické bludy. Tento blog čo to napovedá o tvojej mentálnej výbave a schopnosti tvoriť úsudky na základe iracionality, pričom tvoje tézy sú ovplyvnené a založené na mýtoch a bájoch primitívnych ľudí. Nebudeš náhodou jeden z údajných potomkov biblickej postavy Ježiša Krista – syna imaginárneho boha a samozvaného kráľa židov, ktorý z malej rímskej provincecii zvanej Judea zachránil celý svet ? Alebo sa do teba netransformoval jeden z arhanielov, ako do tej mentálne zaostalej ženy vo videu?
    Sledujte „Druhý příchod Krista, je Kačenka.“ v službe YouTube

    Miesto toho, čo tu vypisuješ bludy si už mohol hľadať kópiu osudu, alebo Ježišovu predkožku 😆

    Like

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s