Veda alebo viera? Humanisti.sk šíria hoax…

Brána Humanisti.sk prevzala od ateistickej fcb-sekty Ateisti.sk obrázok bankoviek USA a Kanady, v oboch prípadoch v hodnote 100 dolárov ich miestnej meny:

201801200747_bankovky K obrázku pripojili nasledovný text:

Kým Američania dali prednosť náboženskej viere, Kanaďania kladú dôraz na vedu.

Američania majú na bankovke nápis: In God We Trust (Veríme v boha).

Kanaďania zdôraznili vedecký výskum. Výskumníčka hľadí do mikroskopu. Na bankovke je popis: Medical Innovation – Insuline (lekárska inovácia, prípadne výskum v medicíne; s fľaštičkou s označením Inzulín). Inzulín sa využíva pri liečbe choroby nazývanej cukrovka (diabetes mellitus).

Humanisti dávajú prednosť vedeckým poznatkom.

Brána Humanisti.sk však znovu dokázala, ako sa robí protikresťanská propaganda. A veru aj nedôslednosť im nie je cudzia. Za prvé – zverejnená bankovka USA je staršieho vydania. Novú sto dolárovku si môžete pozrieť v pdf-dokumente Národnej banky Slovenska. (Oplatí sa prečítať aspoň odsek “Niekoľko zaujímavosti o bankovke”). Na opačnej strane, než akú nám predkladá pán Parada – dočasne veriaci na neexistenciu božiu bez dôkazov – sa nachádza Benjamin Franklin. A tento pán bol – okrem iného – VEDEC. V USA ho považujú za vynálezcu bleskozvodu a objaviteľa kladného a záporného elektrického náboja.

Na kanadskej bankovke sa nachádza KONZERVATÍVNY politik a bývalý premiér Kanady Sir Robert L. Borden (podľa internetového šuškania má byť pri najbližšej zmene vzhľadu kanadských bankoviek odstránený práve preto, lebo bol príliš konzervatívny). Na bankovke nájdeme záznam EKG a fľašku inzulínu. Nie je tam náhodne. Za objavom inzulínu je Kanaďan Sir Frederick Grant Banting a išlo o objav svetového formátu. Objaviteľ nebol ateistom, ale členom Metodistickej cirkvi.

Bankovky nie sú len platidlom, ale istým spôsobom reprezentujú krajinu, národ. Cez bankovku sa tak ich držiteľ dozvedá o základoch toho najlepšieho, čo daná krajina ponúka, má alebo z čoho vychádza. Aj na našich slovenských bankovkách sme mali odkazy na nádherný kostolík v Drážovciach, majstra Pavla z Levoče, SNP, Bernoláka. A na starej 50 korunáčke z čias socializmu mali svojho zástupcu aj ateisti – na rubovej strane kradol benzín z potrubia v Slovnafte. 😀 Kým dnešné bankovky EU zobrazujú štylizované mosty, ktoré neexistujú (!!!)

Tvrdenie, že Američania dávajú prednosť náboženskej viere, keď ich univerzity aj vedecké inštitúcie sú na špičke pozemskej vzdelanosti, je goebelsovksou lžou. Argumentačným klamom podsúvajúcim ideologickú zaujatosť do podvedomia lenivých čitateľov brány Humanisti.sk.

Katolíci dávajú prednosť vedeckým poznatkom a odsudzujú nenávistnú propagandu ateistov odievajúcich sa do kamufláže humanizmu:

  • Pri chápaní sveta a riešení ľudských problémov uplatňujeme rozum a vedu;
  • Odsudzujeme snahy očierňovať ľudskú inteligenciu, úsilie vysvetľovať svet nadprirodzenými silami a hľadanie zmyslu v egoizme pôžitkárstva tak typického pre ateizmus;
  • Veríme, že dielo Stvoriteľa je usporiadané, zmysluplné a poznateľné.
  • Veríme, že vedecké objavy a technika môžu prispieť k zlepšovaniu života človeka;
  • Náš záujem orientujeme rovnako na umenie ako na vedu;
  • Sme občanmi sveta a nadchýnajú nás budúce objavy vo vesmíre;
  • Sme skeptickí voči neovereným poznatkom, ale sme pripravení prijímať nové myšlienky a hľadať nové východiská nášho myslenia;
  • Veríme skôr v optimizmus ako pesimizmus, radšej dúfame, než zúfame, učíme sa pravde namiesto prijímania propagandy a ignorantstva, uprednostňujeme skôr radosť, lásku namiesto nenávisti, súcit namiesto sebeckosti, krásu namiesto ošklivosti a rozum namiesto slepej viery alebo iracionality;
  • Veríme v plnú realizáciu toho najlepšieho a najvznešenejšieho, čo sme schopní ako ľudské bytosti docieliť.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s