List piaty: Uznajú štátne zuby mojej babky manželstvá rovnakopohlavníkov?

http://listyduhovemunarodu.blog.pravda.sk/2018/01/25/list-piaty-uznaju-statne-zuby-mojej-babky-manzelstva-rovnakopohlavnikov/

10 thoughts on “List piaty: Uznajú štátne zuby mojej babky manželstvá rovnakopohlavníkov?

 1. TO, možno to už viete a len to tu nie je uvedené, že to už je na blog.pravda.sk nedostupné.
  Článok som podľa nadpisu a googlu našiel tu – http://listyduhovemunarodu.blog.cz/1801/list-piaty-uznaju-statne-zuby-mojej-babky-manzelstva-rovnakopohlavnikov
  a zvlášť záverečné odstavce napísané okolo nasledovných viet vnímam ako veľmi výstižné –

  “Ľudia pod nálepkou LGBT šíria tak antropologickú lož. Znásilňujú prirodzené právo a nahrádzajú ho sociálnymi konštruktami protirečiacimi slobode, rozumu a demokracii.

  Môžeš si kúpiť titul, ale nie rozum. Môžeš si kúpiť telo, ale nie lásku. Môžete si schváliť homosexuálne manželstvá, ale nie ich uznanie. Štát totiž neuznáva. Uznávajú občania. Štát len čosi napíše na papier” …

  Chcem sa spýtať – Ak teda niekde štát presadil (alebo presadí) uzákonenie niečoho neprirodzeného a nazve homosexuálny zväzok manželstvom, svedčí to niečo o tých štátnych inštitúciach, ktoré takú vec umožnia. Čo to o tých inštitúciach svedčí – Sú choré? Zmanipulované? Ak zmanipulované, tak kým? A sa črtá sa nejaká ďalšia deštruktívna manipulácia?

  Like

   • Mal ste to tentokrát zrejme ťažké, keď ste musel napísať až 5 tých listov, kým niekto z pravdo-adminov zabanoval…
    Pýtal som sa, že či sa črtajú aj nejaké iné podivnosti, ktoré by niekto mohol pretláčať do legislatívnych procesov štátnych inštitúcii. Síce ste zatiaľ neodpovedal, no ja som medzičasom zauvažoval, že ktohovie, či niekedy sa nebude hrať aj o to, aby nejaké humanoidné stroje (roboti) dostávali občianske práva… Čo si o tom myslíte?

    Like

   • Trochu som sa k danej téme niečo popozeral na internete a zistil som, že zrejme nejde len o Saudskú Arábiu. Po prečítaní napríklad toho, čo uvediem nižšie sa človek nečuduje, že (citujem) – “Na vytvorenie legislatívy týkajúcej sa robotov a prípadných škôd, ktoré spôsobia, vo štvrtok vyzvali Európsku komisiu (EK) poslanci Európskeho parlamentu (EP). Legislatíva by sa okrem robotiky mala týkať aj umelej inteligencie.
    Europoslanci v prijatom uznesení varovali, že niektoré štáty už nad podobnou legislatívou vážne uvažujú. Únia by preto podľa nich mala čím skôr konať, aby nebola v budúcnosti nútená nasledovať pravidlá nastavené štátmi mimo EÚ.
    https://aktualne.centrum.sk/udalosti/spektrum/rozvoj-robotiky-si-ziada-nove-zakony-europoslanci-tlacia-komisiu.html
    Ešte závažnejšie vyznievajú nasledovné články –

    Like

   • článok z roku 2016 uvádza –
    Katastrofický scenár vedcov: Deň, keď vládu prevezmú roboti, sa blíži
    Umelá inteligencia podľa vedcov onedlho ovládne ľudský pracovný trh. “Chvíľa, keď stroje dokážu pri akejkoľvek úlohe prekonať človeka, sa nezadržateľne blíži,” vyhlásil na stretnutí Americkej asociácie pre rozvoj vedy vo Washingtone Moshe Vardi, profesor počítačových vied na texaskej Riceovej univerzite.
    https://aktualne.centrum.sk/udalosti/spektrum/vedci-varuju-nadvlada-robotov-blizi.html
    _
    Článok z roku 2017 píše –
    Rok 2017 naznačil, že stroje se rychle zlepšují v nečekaně velkém množství činností. A stále méně k tomu potřebují pomoc lidí.
    – Japonská korporace propustila účetní. Nahradí je umělá inteligence
    – Nejvíc článků na Wikipedii napsala umělá inteligence. Nahrazuje lidské redaktory
    – Spousta bankéřů přijde o práci. Nahradí je stroje, varuje šéf Deutsche Bank
    – Umělá inteligence porazila čtyři lidské hráče v pokeru. Mělo to být nemožné
    – a t. ď.
    http://www.ceskatelevize.cz/ct24/veda/2339164-2017-rok-kdy-umela-inteligence-prestava-potrebovat-cloveka

    je toho veľa, čo sa k danej téme píše. Uvediem už len dva odkazy –
    https://finweb.hnonline.sk/ekonomika/923205-roboty-beru-miesta-uz-aj-pravnikov-su-rychlejsie

    https://www.novinky.cz/internet-a-pc/451826-umela-inteligence-ma-predstavovat-budoucnost-ma-uz-vlastni-uctivace.html

    Like

   • ďakujem za tipy na čítanie 🙂 Len mimochodom, aby sme neboli veľkí optimisti – všetko to, čo píšeme, kontrolujú roboty Google 😀 Týmto pozdravujem všetky roboty a do skorého zhrdzavenia 😀

    Like

   • Z určitého hľadiska nemusí byť niekomu jasné, prečo tu píšete v množnom čísle – “aby sme neboli veľkí optimisti”, keď v doterajšej debate tu zatiaľ “smajlujete” len vy. Nuž taký je štýl Vášho písania, do ktorého podstaty niekto vidí a niekto nie. Vlastne vo všeobecnosti pre komunikáciu (a aj pre rôznorodé súčasné udalosti vo svete) je príznačné to, že navodzujú rôznorodé interpretácie, niektoré sú zavádzajúce a niektoré správne smerujúce. A ako je to pri tom všetkom s rôznymi optimizmami? Tak to by som z môjho hľadiska v komentári asi nevedel vyjadriť.

    Like

  • Nuž čo sa týka všetkých dospelých, ktorí sú povedzme na Slovensku na nete, tak myslím, že tí z nich, ktorí nie sú “opití” dobou, tí nemajú dôvod na naivný druh prehnaného optimizmu (bez ohľadu na to, či vedia/nevedia o robotoch gúglu), stačí, keď majú zdravý cit a čo i len minimálny prehľad o tom, čo sa už dlhodobo deje všelikde u nás aj vo svete. Napríklad v susednom štáte – na Ukrajine.
   Ako ilustráciu dám dve videá –


   Kto si to pozorne pozrie porozumie tomu aj ak nevie po rusky a ani anglicky (sú tam aj anglické titulky, alebo sa tam dajú zapnúť, ak nie sú viditeľné)

   Like

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s