Nietzsche – zabil boha, zomrel na syfilis

Ateistická ikona Nietzsche pochádzal z kňazsklej rodiny. Ateisti však nechcú vidieť, že okrem kresťanstva útočil aj na Sokratesa a Platóna. Vzkriesil ideu nadľudí. Pohŕdal rovnosťou a v jeho svete ideí významné miesto predstavovala MOC. Archív Friedricha Nietzschea bol Hitlerom vyhlásený za „centrum nacionálne socialistickej ideológie“.

Tú poslednú vetu by si ako očenáš mali pred spaním opakovať najmä Peter Tomek z OSACR a Ján Parada. Sekulárny humanizmus a nacizmus sú totiž ideové dvojčence. Jedno sa narodilo skôr a druhé ešte stále žije.

Nietzsche nemá nasledovníkov. Okrem pár sekulárnych ateistov s hákovými krížmi zneužívajúcimi údajný filozofov antisemitizmus, od ktorého sa sám – údajne – dištancoval.

Nietzsche je slepou uličkou filozofie. Vrah boha nemá nasledovníkov ani na bráne Humanisti.sk. Možno je to tým, že ateisti do dnešného dňa zostávajú na štartovacej čiare rozmotávajúc gordický uzol zadefinovania ateizmu. Nevedia, či sú veriaci alebo neveriaci. Nietzsche je pred nimi na míle ďaleko. Mnohí si z diela filozofa zobrali nanajvýš inšpiráciu nakazenia sa pohlavnou chorobou od prostitútky. No iní, napríklad Rastislav Škoda, sa k dielu hlási.

https://kultura.sme.sk/c/5062593/nemecky-filozof-ktory-zabil-boha.html

Súvisiaci odkaz: http://www.zosity-humanistov.sk/tag/nietzsche-friedrich/

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s