Tragikomický boj Kernovej proti rasizmu

Po útoku novinárskej “čivavy” na Eduarda Chmelára som dnes po prvý krát zablúdil aj na bránu toľko nenávideného Sputnika. Jednoduchý a prehľadný vzhľad toho portálu je na prvý pohľad sympatický a  udivuje ma, akú pestrú ponuku správ majú. Zrejme zaradím Sputnik medzi svoje obľúbené spravodajské portály 🙂

No o inom som chcel. Našiel som na bráne O médiách správu o šikanujúcej žalobe na novinára JOJky Arpáda Soltésza. Nie som priateľom takéhoto zastrašovania novinárov a zneužívania polície na strpčovanie života komukoľvek. Súhlasím s Fedorom Gálom, ktorý laťku prípustnosti toho, čo sa smie a toho čo je už neprípustné sformuloval do vety, že “Tou hranicou je výzva k násiliu.” Po vyslovení výzvy k násiliu končí debata.

Novinár JOJky sa nedopustil podnecovania k násiliu k inej rase. No jeho výroky o bielej spodine sú veľmi primitívne a prinajmenšom verbálne odsúdeniahodné. Aj medzi bielymi sú predsa ľudia, ktorí sú nepriebojní a kde štát má povinnosť podať pomocnú ruku a pomôcť. Aký to rozdielny prístup od Katolíckej charity, ktorá pomáha všetkým a aký to hlúpy prístup mladého novinára z JOJky, ktorý pohŕda ľuďmi v tiesni.

Mira Kernová na konci článku píše o žalobcovi z ĽSNS:

Na facebooku zdieľa dezinformácie z proruského Sputnika, Hlavných správ, zdieľa antisemitské komentáre, obdivné statusy Jozefa Tisa, podporuje kotlebovcov, pravidelne sa sťažuje, že ho facebook blokuje, ale mal napríklad problém s súťažiacou Miss, ktorá má tmavú pleť.

Miroslava Kernová opäť zapadla do hodnotového konšpiračného suterénu, keď k vine člena ĽSNS priratáva aj čítanie Hlavných správ a Sputnika. Vari budeme na prianie akejsi devy blízkej konkurenčnému Denníku N čítať len Denník N? Budeme aj prenasledovať čitateľov týchto médií len preto, že si dovolili prečítať niečo, čo je napísané bravúrnejším štýlom ako protiruská propaganda tzv mienkotvorných médií? Zavedieme aj tresty tak, ako to za počúvanie Slobodnej Európy robili eštebáci? Budeme prenasledovať čitateľov Hlavných správ rovnako ako nacisti hľadali poslucháčov rádia Londýn alebo povstaleckého rádia?

Nepodceňujte nás, poslucháčov a čitateľov. Premýšľame nad tým, čo píšete a máme právo si vyberať to, čo si prečítame. Porovnávame, hodnotíme.

 

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s