Mienkotvorný ateista šíri hoax o jeptiškách, chvojkách a potratoch

Dnes krátke pozastavenie sa nad klebetou o pôvode názvu chvojky kláštornej. Naši milí ateistíci pozbavení rozumu prišli na to, prečo má prívlastok “klášterní”. No predsa preto, lebo ju jeptišky používali na zabíjanie vlastných počatých detí. Jednoduchá logika prízemne mysliaceho ateistu však nabáda k opatrnosti. Čítajte nižšie:

 

Polomŕtve ateistické diskusné fórum, tzv. Diskusné fórum humanistov, zverejnilo citát z akejsi diskusie:

Mimochodem jeden keř se jmenuje Chvojka Klášterní,své jméno dostala podle jeptišek ,které si odvarem z tohoto keře způsobovaly potraty.Takže být církevníkem tak o celibátu a potratech raději mlčím,protože je to čiré pokrytectví.Všimli jste si že potraty pořád řeší muži ? To je humorné,jako kdyby ženy kecali mužům do rození

Citát vložil známy slovenský ateista Ján Parada do rubriky ” Interrupcia – vražda alebo právo”. Mimochodom v diskusii nájdeme aj myšlienku ďaľšieho slovenského svätca Júliusa Voskára:

Sekulárny humanista nepotrebuje iluzórneho Boha, aby mal vysokú úctu k životu, stačí mu na to jeho svedomie.

Pokúsil som sa dohľadať pôvod mýtu o vysádzaní jalovca chvojky, latinsky Juniperus sabinao jeho úmyselnom vysádzaní do kláštorných záhrad za účelom riešenia “zhýralého” života mníšok.

Takže nejakú tú ukážku:

Jalovec chvojka (chvojka klášterská, „plazivý jalovec“) (Juniperus sabina) – v pohořích Evropy a Asie jižnějších poloh, než je naše republika. Byl pěstován v klášterních zahradách nejméně od středověku. Je jedovatý, využíval se k vyvolávání potratů (kláštery: není vhodné, aby jeptiška byla těhotná). Je poléhavého vzrůstu. Jako okrasný poléhavý („plazivý“) keř se často využívá v parcích a okrasných zahradách.

Zdroj: Amper (doc dokument)

Ďaľšia ukážka je z bakalárskej práce Martiny Obšťadalovej s názvom Právní aspekty obnovy památky zahradního umění (Olomouc, 2013):

Památky zahradního umění byly součástmi těchto významných staveb a měly za úkol dotvářet jejich vzhled, kdy docházelo paralelně ke slohovému vývoji stavitelství jak budov, tak zahrad. Rostliny, které je tvořily, měly rovněž svoji historii – například Juniperus sabina, neboli jalovec chvojka, nazývaný též jako chvojka klášterní, získala tento název, protože byla údajně pěstována v klášterních zahradách a svařována na lektvar, který potom užívaly jeptišky na umělé vyvolání ukončení těhotenství. Takže i samotné rostliny historicky užívané v jednotlivvých objektech mají svou tradici, od které se odvíjí jejich název, který nám může říci něco o historii.

Pán Ján Pospíšil na bráne Duše a hvězdy mýtus podrobne vyvracia. Citujem:

Středověké kláštery plnily roli nejen škol, sirotčinců a babyboxů, ale rovněž lékáren a nemocnic (v dějinách evropské medicíny se toto období přiléhavě nazývá epochou klášterní medicíny), přičemž klíčovou roli v jejich činnosti hrálo sofistikované bylinkářství. Ovšem některé léčivky se daly sehnat jen těžko, nebo případně v oblasti vůbec nerostly, proto si kláštery to, co bylo důležité, pěstovaly na svojí zahradě. Chvojka byla běžnou a logickou volbou, protože kombinovala vlastnosti nenáročné okrasné dřeviny a sice nebezpečné, leč navzdory tomu mimořádně ceněné léčivky.

Samozřejmě nelze vyloučit, že se někde někdy našly řeholnice či žačky klášterních škol, které použily chvojku jakožto abortivum (což byl mimochodem dosti nebezpečný podnik, který nezřídka uhasil dva životy místo jednoho). Nicméně rozhodně to nebylo hlavní užití a důvod, proč byly chvojky v klášterních zahradách pěstovány. Tím bylo právě léčitelství.

Klášterní léčitelé a léčitelky si byli samozřejmě vědomi závažných rizik plynoucích z jedovatosti chvojky (dnes se kvůli nim už jako léčivka neužívá), oni však nemohli, narozdíl od současných bylinkářů, poslat své pacienty k modernímu lékaři, a proto chvojku, ač neradi, používali jako jednu ze svých nejsilnějších zbraní pro případy, kterým nedokázali pomoci jemnějšími prostředky: při zánětech močového měchýře a močových cest, při střevních parazitózách, při křečích a revmatických záchvatech. Využití se pro ni našlo i v boji proti vředům a bradavicím. A v neposlední řadě se používala k vykuřování obydlí, což měla být prevence před nemocemi.

Je smutné, že se z chvojky, důkazu bohulibé činnosti a klíčové role řádů v dějinách evropské medicíny, falšuje důkaz zhýralosti a falešnosti řádového života. Samozřejmě, černé ovce by se našly. Ty se najdou vždycky. Ale přesto je třeba si pamatovat, že ve většině případů platí to dobré vysvětlení.

Celý článok si môžete prečítať tu: Chvojka v klášterní zahradě

Na záver sa vrátim k myšlienke slovenského ateistu odmeneného medailou Spoločnosti Prometheus:

Sekulárny humanista nepotrebuje iluzórneho Boha, aby mal vysokú úctu k životu, stačí mu na to jeho svedomie.

Kam sa podela vysoká úcta k životu, keď ateisti šíria takéto bludy? Ach ano, je to dôsledok sekulárno-humanistickej nepotreby prítomnosti boha, ktorá im dovoľuje klamať.

 

4 thoughts on “Mienkotvorný ateista šíri hoax o jeptiškách, chvojkách a potratoch

 1. Ohladom kazdeho clanku rovnako.
  Super ultra plus krestan tu obhajuje nezmysly, nezmyslami a klamstvami. Vacsie a absurdnejsie prekrucania vsetkeho aj klamstvá a vymysly sa uz nedaju najst absolutne nikde inde. Ma to charakter neracionalneho bluznenia.
  Aj o bohoch a bohu sa da jedine bluznit, pretoze ziaden boh nikomu nikdy nic nezvestoval. Nabozenstva su vsetko len manipulačné vymysly a vyplody bluznenia. Bohu vdaka mame tu aj osvietenstvo a humanistov ktori neblúznia a snazia sa o spravodlivost spoluzitie medzi ludmi a nie o ich ovladanie cernoknaznikmi a kuzelnikmi, podvodnikmi.

  Like

 2. Konkretne, ked o niekom poviem ze šlape v zahrade po kvetinach nemusim menovat ci su to fialky snezienky lalie.
  Veriaci ale zo seba vyleje ze nie vsetky kvety su rovnako hodné. Ako keby bola rec o tom aka kvetina je ako vyznamná. Veriaci apologeti pouzivaju skoro stale dokola taketo nerelevantne argumenti.
  Dalej.
  Diskusia s veriacimi neracionalnymi ludmi je pokus s niekym hrat kdo ma uplne ine pravidlá hry.
  Pri vsetkom sa vzdy daju najst argumenty za aj proti, vsetko sa da kritizovat aj chválit, akurat ze veriaci zabuda ze nie vsetko je rovnocenneho vyznamu a okrem toho nie pre kazdeho.
  Veriaci nechce uznat ze plod v zaciatkoch je skutocne len zhluk buniek bez nervov. Veriaci sa na to pozera ako na cloveka pretoze nejaky oblbovac tvrdi ze ten zhluk buniek má už dusu alebo vedomie, citenie.
  Ako je to s plodom je vysvetlené na tisic stran hrubej velkej lekarskej knihe embriologia.
  Zhluk buniek sa neda porovnavat zs rozdrbanim znicenim života mladej ženy. Bez ohladu ako k tomu plodu dosla.
  Preco ta otehotnela moze mat milion pricin a je uplne iná problematika. Zapad ju ako slobodnu matku neodsudzuje, ani jej sex a da jej podporu, preto je jej lahsie rozhodnut.

  To bol len jeden priklad ako si veriaci vsetko prekrucaju na nieco ine ako je a hladaju zápletku.
  Za akym ucelom si mnisky pestovali rastlinu ktora prerusi tehotenstvo sa neda tvrdit ani veriacemu ani neveriacemu.
  Veriaci hlada v diskusii bitku, zapas, neveriaci obohatenie o nove pohlady, to povedal aj Bezák v tv.
  Pri hociakej konkretnej veci sa da vzdy najst miesto na napadnutie, ako ked kdo sa chce bit, zapletku si najde. Podobne si apologet nabozenstva vzdy najde nejaku absurdnu alebo menej absurdnu hovadzinu na argumentovanie, často nehladiac na logiku a zdravy rozum. *Taketo su prevazne vsetky clanky na tejto stranke. *
  Ja som neveriaci v nabozenske kraviny pritom nebojujem proti žiadnemu bohu. Ja bojujem proti nezmyslom ktore oblbuju ludi namiesto aby ich ucili uvazovat ich ucia verit ich vymysly.
  Nabožensky apologet sa podoba k bitkarovi ktoreho vsetko urazi a naštve, vyprovokuje. Pretoze on svoje postoje vidi ako svaté. Neveriaci len bojuje o presadzovanie racionalneho pohladu na veci.

  Nie vsetky veci su viditelné, no veda ich dokazala. Veriaci napriek tomu pokracuju tvrdit svoje hluposti. Uznaju ze farba oci je daná geneticky no veda jasne dokazala ze geneticky je dany aj vztah k opacnemu pohlaviu. Pretoze mne by sa otieranie o chlapa hnusilo. Je to nie ziskané, ale dane geneticky.
  Podla mna nabozenstvá su nic ine ako vymysly a bluznenie geneticky disponovanych ludí na fantazirovanie a neuvazovanie do hlbky problemov.
  Je to povrchne videnie, neznalost kdečoho a zaslepenie človeka.
  Stary zakon sucast biblie je predovsetkym popis neuveritelnych nacionalistickych tazeni a vyvrazdovania ktore riadili rady hospodina. Keby sa veriaci dokazal zamysliet ake je to nehumanne svinstvo by to zahodil za psom.

  Like

  • Všetky učebnice zdravovedy tvrdia to isté – život začína splynutím dvoch pohlavných buniek. Embryo je fáza ľudského života. Jeho zničenie rovná sa zničeniu jedinečného ľudského života. Dohodneme sa na tejto myšlienke?

   Like

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s