Pavedecký “vedecký ateizmus” alebo ako rozgágať neveriacu hus

Jedno naše príslovie hovorí, že “Trafená hus zagága”. V tejto krátkej vete je zahrnutá ľudová múdrosť. (Mimochodom – Slovensko je vraj veľmocou na príslovia a porekadlá).

Trafená hus zagága – možno na tento fígeľ prišli pastieri husí v čase, keď mäso nebolo v hypermarketoch – lebo tie hypermarkety jednoducho neboli. Do obchodov sa chodilo len pre soľ, cukor a petrolej. Pažite a mlynské jazerá boli plné husí. Husia civilizácia pozostávala zo stoviek husí rôznych majiteľov. Pred súmrakom sa však všetky husy pobrali k svojim domovom. Zložitý rébus pre malomeštiaka  (ako nájsť v dave husí tie svoje) tak husy riešili vlastnou hlavou 😀

No a stačilo nejakú hus v kŕdli pošibať alebo naozaj trafiť hrudou hliny – a tá sa ozvala.

Jiří Grygar si dovolil vysloviť niekoľko kritických poznámok na adresu brutálnej marxizácie. A jeho poznámky trafili do čierneho ateistické biele husy. No čo im už zostalo, ak nie zagágať? A veru, potvorky, riadne sa rozgágali 😀

Známy slovenský internetový klebetník Ján Parada reagoval na televízny rozhovor popularizátora astronómie Grygara a Dominika Duku, známeho predstaviteľa českej katolíckej scény článkom Grygar by mal sám sebe udeliť anticenu Bludný balvan
Za vyjadrenie: „Vedecký ateizmus je krásna paveda.“

Je vedecký ateizmus veda alebo paveda?

Najprv si ukážme, čo si pod slovným spojením vedecký ateizmus predstavuje Parada:

(Ateizmus) Je ľudový, povrchný, nedbalý, apatický, ateizmus. Takíto ľudia sa prakticky nezaoberajú náboženstvami, prípadne majú hnev na nábožných, lebo majú s nimi zlé skúsenosti.

Ale okrem rôznych ďalších ateizmov je aj vedecký ateizmus, keď sa vedeckými metódami skúmajú náboženstvá. Nie povrchne, ale so znalosťou problematiky.

Inde pán Parada nás presviedča, že ateizmus je iba neprítomnosť boha. Teda tam, kde pozorujeme neprítomnosť boha, je ateizmus. A ak si na takéto pozorovanie neexistencie prinesieme vedecké prístroje a vedecké hypotézy, môžeme hovoriť o vedeckom ateizme. Je to rovnaká absurdnosť, ako keby niekto, kto napísal obrovskú kuchársku knihu o nevarení, dal skúmať vedcom vedeckými metódami jedlá, ktoré nikdy neboli uvarené…

Parada vo svojom článku napísal viacero pozoruhodných hlúpostí. Citujem:

Zaujímavé je, že Česká televízia propaguje rozhovory, kde sa zhovárajú medzi sebou dvaja katolíci. A „nádhera“ sledovať ich rozhovor, pri ktorom sa navzájom podporujú a utvrdzujú vo svojej náboženskej viere.

Paradovi vadí sloboda prejavu a najradšej by ju obmedzil len na vysielanie cenzúrovaných relácií. Nechápe, že katolíci sú súčasťou Českej republiky a aj katolíci majú právo vyslovovať svoje názory a brániť či šíriť svoje myšlienky. Paradovi musíme pripomenúť, že aj ateisti majú právo šíriť svoje myšlienky. No povedzme si to aj nelichotivé – o ateizmus nie je záujem. Kto by už sledoval kuchárske video-recepty, ktorých zmyslom by bolo mať prázdne taniere? Parada píše aj toto:

Jiří Grygar udeľuje Bludné balvany. Myslím, že je najvyšší čas, aby sám sebe udelil jeden bludný balvan. Za vetu, ktorá je nehorázne drzá

Ceny Bludný balvan udeľuje združenie českých skeptikov Sysifos, ktoré záložil katolík Grygar. Nie je teda pravdou, že cenu udeľuje občan Grygar… Ale to Parada nerozlišuje…

Parada svoju lásku k vede dokazuje aj nasledovnými suterénnymi urážkami:

Jaj, ty si reinkarnovaný tupec Grygar.

Parada si namýšľa, že veda je jedinečná charakteristika ateizmu a náboženstvo je v rozpore s vedou. Je to tragický sebaklam ateistu hraničiaci až s pseudonáboženským extrémizmom. Parada nechápe, čo bol vedecký ateizmus. Vysvetlime mu to:

Vědecký ateismus je forma ateismu, která odmítá možnost pravdivosti náboženství a předpokládá, že tento postoj lze vědecky podepřít.
Wiki

Slovenská Wikipédia poskytne ideologicky lepšie vysvetlenie:

Vedecký ateizmus je neoddeliteľná súčasť a stránka marxisticko-leninského svetonázoru spočívajúca v popieraní boha a v potvrdzovaní človeka ako autonómnej, aktívne a zodpovednej bytosti; disciplína marxisticko-leninskej filozofie, ktorá v nadväznosti na dialektický materializmus a historický materializmu skúma podstatu, príčiny vzniku, vývin, štruktúru ap. náboženstva a zákonitosti jeho odumierania.

Zopakujme si kľúčovú vec. Vedecký ateizmus je neodeliteľná súčasť MARX-LENINIZMU. Hlavnými predstaviteľmi boli:

Tu sa dostávame na koreň veci. Parada obhajuje zločinné marxistické spoločenské diktatúry. Podobne ako fašisti a kotlebovci propaguje ideológie porušujúce ľudské práva.

Brána Humanisti.sk je blížencom (súputníkom, dvojčaťom) združenia eštébákov Spoločnosť Prometheus. To založil niekdajší riaditeľ Ústavu vedeckého ateizmu Slovenskej akadémie vied – eštébák Čelko. Združenie Prometheus sa pasuje do roly obhajcu a hovorcu slovenských ateistov. No v skutočnosti si Spoločnosť Prometheus urobila z ateistov dojné kravy a vytvorila okolo seba kult, polosektu, žijúcu z hlúposti vlastných zmagorených členov.

Preto Parada tak kňučí, keď sa vedecký ateizmus nazýva pavedov – lebo vtedy sa z neho stáva tá povestná trafená hus. A u trafenej husi boha nepozorujeme.

Parada ďalej píše na pridruženom diskusnom fóre:

Ak pri analýze nejakej náboženskej témy pracuješ poctivo pomocou vedeckých metód, tak to nemôže byť v žiadnom prípade paveda

V knihe Vzestup a pád moderního ateismu sa napríklad dočítame aj o tom, ako “vedeckí ateisti” tvrdohlavo odmietali teoriu Veľkého tresku, lebo tá zničila engelsovu kozmológiu o večnom a nemenoom Vesmíre. Teoria Veľkého tresku totiž potvrdzuje to, čo Biblia tvrdí tisícročia a čo ateisti nechcú pripustiť. Že Vesmír mal počiatok.

Aj Sociologická encyklopédia udáva, že hlavnou úlohou Ústavu vedeckého ateizmu bola ideologická indoktrinácia a MARXISTICKÁ filozofická a historická kritika náboženstva…. a:

 Ústav vědeckého ateismu (bol) především ideologickým pracovištěm

Grygar teda hovoril o tomto pavedeckom ateizme. A Parada raz zase nepochopil. Ono čítanie s porozumením robí problémy mnohým. A mnohí z tých oných mnohých sa napriek tomu zaštitujú vedou, ktorej nerozumia.

Zakladateľ Spoločnosti Prometheus si na dielach protináboženskej propagandy založil polosektu ateistov – Spoločnosť Prometheus. O jeho zločinoch proti slobode prejavu a prenasledovaní študentov za náboženské presvedčenie, sa nedočítate ani na stránkach Spoločnosti Prometheus a ani Parada o nich nepíše.

 

 

 

 

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s