Dnes úvaha o ateizme a nenávisti

Zvláštny to jav možno sledovať medzi ateistami. Človek by predpokladal, že zánikom náboženstva zavládne mier. Veď ako ateisti tvrdia, za všetko zlo môže náboženstvo. A ak náboženstiev nebude, bude zlo?

Ukazuje sa, že zlo je zákonitosťou ateizmu. Viesť boj proti novým nepriateľom je zákonitosťou zvierat – a čo iné sú ateisti odhodovší boha? A tak sa vyhrania ateisti za Putina, za Trumpa, za kohokoľvek, aby zase o nejaký čas sa spájali na priazni voči Slovanu alebo Spartaku. A spájať sa na priazni znamená vyhraňovať sa nenávisťou voči druhým. Raz to je farba pleti, potom pôvodu. Potom bez rozdielu farby pleti a pôvodu vzniknú súperiace skupiny priateľov hudobných štýlov, aby viedli surové prekáračky voči depešákom, metalistom, folkloristom a každý sa búšil do pŕs nachádzajúc zmysluplnosť svojho bytia – v boji, nenávisti, súpereni. Mentálnej evolúcii, bažení po prestíže, ponížení iných a poévýšení seba, svojich.

A pestujete v sebe plody nenávisti. Vstávate s nenávisťou, zaspávate s nenávisťou. Nenávisť vás ovládla do špiku kostí. Facku oplatíte dvomi, úder do brucha kopancom do tváre. A potom požiadate priateľov, aby vám pomohli vytĺcť inú bandu a vymyslíte, že vám posypali auto medom a perím. Roztáčate špirálu nenávisti. So vzrastajúcou mocou budú vzrastať aj vaše možnosti lží a pomsty. A jedného dňa si vymyslíte, že vaši oponenti vlastnia chemické zbrane a podvodom požiadate svojich priateľov a vybombardujete Irak, Sýriu… A tí iní budú vraždiť vaše deti na uliciach vašich miest.

Človeče neveriaci – kam si podel – lásku? Veď tvoji nepriatelia sú tvojimi bratmi. Prečo nezastaviť túto špirálu nenávisti, zvieracej pudovej živočíšnosti podaním ruky? Nastavením druhého líca? Je počin pôsobiaci ako antivír v zavírenom počítači. Ešte veľa súborov sa ti rozpadne, no liečba odpustením prináša ovocie. Vari to nestojí za to vidieť priateľov v tých, ktorých si doposiaľ nenávidel?

Do tohoto sveta nenávisti staroveku prichádza bezvýznamný učiteľ a svojim údelom, osudom, pokorou, lieči už tisícročia ľudské civilizácie od nenávisti. Zomrel pre tých, čo nenávidia, pre tých, čo milujú. Jeho smrť spojila všetkých a otvorila dvere do sveta ľudskosti. Je len na tebe človiečik, či vstúpiš alebo ostaneš vonku.

Vediete tu vojnu medzi sebou. Ponižujete jeden druhého – ó. aký to dokonalý ateistický svet. Vysmievate sa z druhých vždy a všade, najmä ak tí druhí majú na vec iný názor. Bojujete proti nacizmu a rasizmu, lebo sa ľudia nemajú súdiť podľa farby pleti. No pozabudli ste, že ten problém nie je farba pleti, ale nenávisť. A tak ste nenávisť za či proti tej-onej farby pleti vymenili za nenávisť voči názoru, presvedčeniu, postoju, svetonázoru, komunite. Tvárite sa ako bojovníci proti nenávisti a prehliadate, že bojujete proti nenávisti – s nenávisťou. Vy ste nezvíťazili nad lžou a nenávisťou, len ste zamenili predmety nenávisti.

Obscénne správanie na verejnosť nepatrí. No nepatrí ani šírenie takých fotografií a tobôž je zvrátenosťou ich podsúvať s politickým prízvukom. Ak si biješ, nielen Ty, ale ktokoľvek,. do pŕs, aký že si antifašista, a pritom používaš prostriedky fašistov, si opäť len na ich úrovni. Si “fašistický antifašista”.

Je len jeden boh a ten spája v konaní činov ľudskosti, v práve byť výnimočným zvieraťom, byť na piedestále stvorenstva a evolúcie, je to boh Pravdy a Lásky. Nie však lásky pudovej, sexuálnej, ale lásky k človeku, bratovi, najvyšších ideálov humanizmu tak, ako to zadefinoval Ježiš Kristus. Sú len dve najdôležitejšie prikázania – Viera v Boha (=v Pravdu) a láska k blížnemu (=humanizmus).

Tu sa všetci úprimní ľudia najrôznejších svetonázorov zjednocujú v snahe pestovať to najlepšie z ľudskej civilizácie. Tí, ktorí na ztušľachťovani pozemskej ľudskej záhrady odmietajú pracovať a pestovať to najvznešenejšie z ľudského duchovného bohatstva, sami popierajú výnimočnosť ľudského rodu a s takými ľuďmi po práve môže byť nakladané ako so zvieratami. Lebo zviera človeku má slúžiť…

Ak si človek dobrovoľne vyčistí svoje systémové zložky hodnôť, sám sa stáva len jednou z mnohých variácií DNK, ničím výnimočným. Schádza z piedestálu kráľa tvorstva a stáva bezcenným tvorom hodným pošliapania, poníženia, znásilnenia, opovrhnutia, zneužívania. Bo v prírode to tak chodí. Sami si vyberáte, či lásku povýšite na príbor, ktorým sa kultivovane dokážete zmocniť sexuality, alebo padnete len do vášne zvierat a stanete sa len hračkou na vybitie žiadze. A časom len prekážujúcim živočíšnym odpadom.

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s