Omyly ateistu A.Romana – Je Cirkev politická organizácia?

Ateistická brána Zošity humanistov zverejňuje články hanobiace kresťanov a Cirkev. Napriek neustálemu omieľaniu, že ateisti vyznávajú vedu a pravdu, články na Zošitoch humanistov dokazujú, že ateistov veda zaujíma menej než ceny piva v najbližšom bufete.

(Väčšinu ateistov zaujímajú ceny piva v najbližšom bufete bytostne).

Medzi už ošúchané a takpovediac tradičné témy ateistov patrí aj vedec a popularizátor astronómie Jiří Grygar. Nevenujú mu pozornosť preto, že by ateistov nadchýňala astronómia, ale skôr preto, lebo nemôžu stráviť, že najznámejší vedec Česko-Slovenska je katolík a súčasne skeptický európsky prominent. Založil skeptické hnutie Sysifos a a je podpredsedom európskeho skeptického hnutia.

Už v roku 2001 Rastislav Škoda zverejnil hanopis Adama Romana s názvom Racionalita viery podľa J.Grygara. Sústredím sa len na jednu myšlienku internetového ateistického anonyma vystupujúceho pod fejkom Adam Roman. Citujem:

Adam Roman

Jiří Grygyar je známy popularizátor astronómie a vitálny bojovník proti rôznym pavedám. Jeho boj proti astrológii, „ufológii” a iným populárnym protivedeckým názorom je bezpochyby záslužný a vyvoláva úctu. Je len preveľká škoda, že ten istý človek súčasne háji najlepšie organizovanú pavedu s politickými ambíciami – kresťanskú vieru, ktorú považujem za oficiálnu ideológiu politickej organizácie nazývanej cirkev.

Je RKC politická organizácia?

Adam Roman tvrdí, že ano. Synonymom pre politickú organizáciu je politická strana. Wikipédia túto definuje ako:

Politická strana je organizovaná veľká skupina ľudí (v dnešnej dobe už spravidla politická organizácia), ktorej cieľom je získanie (štátnej) moci a/alebo presadzovanie určitej ideológie a/alebo riešenia nejakého problému. Aj hnutia v zmysle, v akom sa tento používa u nás po Nežnej revolúcii, sú fakticky politické strany.

Vlastnosti politických strán:

  • stabilná organizácia zahŕňajúca celú krajinu (resp. celý región)

  • stabilné stotožnenie sa členov s organizáciou (ideologické alebo pragmatické)

Katolícka cirkev je organizácia hierarchická. Má svoje štruktúry podobne ako politická strana. Má svoje hodnotové tézy, má svoje programové ciele, má svoje “kongresy”, pravidlá,… to všetko rovnako ako politická strana. Jej členovia sa stotožňujú s hodnotami, ktoré “vedenie” sformulovalo. Vyjadruje sa k veciam verejným, teda k politike. No napriek tomu politickou stranou nie je. A súčasne aj napriek prianiu a zavádzaniu Adama Romana. Tu sú dôvody:

Za prvé moderné politické strany sa považujú

whigovia a toryovia v anglickom parlamente (od 17. stor.), ďalej girondisti a jakobíni vo francúzskom parlamente v čase francúzskej revolúcie (koniec 18. stor.) a napokon celý rad politických strán, ktoré vznikali v Európe v 19. stor. – na Slovensku Slovenská národná strana a Ľudová strana.

V 19. storočí vzniklo tradičné rozdelenie na ľavicu, stred a pravicu (pôvodne podľa zasadacieho poriadku vo francúzskom parlamente).

Ak by bola RKC politickou stranou, potom by politický systém na Slovensko priniesli vierozvestcovia Cyril a Metod. A to by Ericha Mistríka, nositeľa ocenenia pohrokov minulého režimu – Veľvyslanec humanizmu – asi aj šľak trafil. Koľko len námahy tento šašo vynaložil na to, aby ich misiu spochybnil…. Koľko len úsilia ich stálo neúspešné ťaženie proti eurominci s vyobrazením svätých vierozvestcov!

Ak by sme prijali myšlienku Adama Romana, ateistu, ktorý sa hanbí za svoje skutočné meno a súčasne necháva sa citovať slovenskými mienkotvornými ateistami, že Cirkev je politická strana, lebo má štruktúry, pevný program a sympatizantov stotožnených s jej programom, potom by sme za politické strany mohli označiť aj národné športové združenia, Pamiatkový ústav, OÚNZ, Slovenský zväz turistov, Slovenský zväz záhradkárov, TESCO, SAV, Zväz slovenských učiteľov, Ligu proti rakovine, dokonca aj Spoločnosť Prometheus alebo zločinecké skupiny…

V čom robí Adam Roman chybu?

Cirkev nie je politická organizácia. Potvrdil to aj hovorca KBS:

Cirkev nie je politická organizácia. Ak pozýva verejných predstaviteľov na podujatia, nerobí politiku. Pre TASR to uviedla Konferencia biskupov Slovenska (KBS). Reagovala tak na rozhodnutie prezidenta Andreja Kisku nezúčastniť sa na nedeľnom koncerte k 30. výročiu Sviečkovej manifestácie v Bratislave pre pozvanie kotlebovcov na podujatie.

Ak sa niekto vyjadruje k veciam verejným, teda k politike, nerobí to z neho politika. A rovnako to platí aj o štátom uznanom združení.

Politické strany sú totiž združenia s ambíciami podieľať sa na riadení štátu. Na to, aby získali podiel na moci a na rozhodovacích právomociach, musia sa zúčastniť politického súboja. Začína to registráciou združenia a jeho zápisu do zoznamu politických strán. Katolícku cirkev v tomto zozname nenájdete. Nenájdete tam ani SAV, OÚNZ, a rôzne slovenské zväzy kynológmi počnúc a gynekológmi končiac.

Politická strana usiluje o mandát v parlamentných voľbách. Katolícka cirkev – podľa Romana Katolícka strana – sa volieb nezúčatňuje. Rovnako ako sa volieb nezúčastňuje ani OÚNZ, SAV alebo akási partička eštebákov z Banskej bystrice.

Politické strany sú financované zo štátneho rozpočtu. Ak sa ateistíci dožadujú finančnej odluky cirkví od štátu, de facto sa tým hlásia – prijmúc uletenú logiku Adama Romana – k politickej diskriminácii. Lebo chcú finančne znevýhodniť Katolícku stranu pred napríklad stranou SKOK.

A nakoniec perlička – ak by Cirkev bola politickou stranou rovnako ako je SaS, potom je tu zásadný rozdiel, ktorý náš Adamko Romanovie prehliadol. SaS má celorepublikovú pôsobnosť. RKC celosvetovú. Mohla by v slovenskom parlamente pôsobiť politická strana, ktorá má hlavné sídlo v cudzom štáte? A mohol by byť – v prípade úspešných volieb – šéfom parlamentu, teda kancelárom, predsedom vlády či premiérom – pápež František? Akoby potom naložili naši kresťanofóbni sekhumanistíci s odlukou štátu a cirkví?

Adam Roman, slovenský mienkotvorný ateista, ktorého nečítajú už ani ateisti pre jeho rozvláčne eseje bez prehľadného formátovania, šíri hoax a poplašnú správu. Vyvoláva hystériu mätením pojmov a zavádzaním. Podsúva strašidelné vízie o tom, že tu môže vzniknúť diktatúra Katolíckej politickej strany, kde prezidentom bude katolík, premiérom bude katolík a všetkými ministrami budú katolíci a deti ateistov sa budú učiť slušnosti, nebudú môcť chlastať a huliť a dozvedia sa, že manželstvo je výnimočný vzťah medzi mužom a ženou.

Je neuveriteľné, aké hlúposti dokážu povymýšľať ľudia tzv. zdravého rozumu.

Babylon neskončil, Babylon trvá.

Ateisti slovenskí roztáčajú špirálu hodnotového a myšlienkového chaosu. Relativizujú fakty. Vyvolávajú skepsu a vyvolávajú pocit ohrozenia existencie štátu a slobody. Vedú dezinformačné kampane a ohlupujú dôverčivých ľudí. A pritom v tom zmätku redefinícií sami už nevedia, čo je ateizmus a zamotávajú sa aj do protirečivých definícií humanizmu. (aj tu). Ich Titanic sa potápa, no oni sa tešia, že budú súčasťou odpadu v oceáne.

 

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s