Predseda Spoločnosti Prometheus – humanista? Nie, iba ľudská hyena…

Slovenskí ateisti už útočia aj na ľudí pomáhajúcim bezdomovcom!!!!!

Od roku 1989 sa bezdomovectvo stalo problémom doliehajúcim až k našim príbytkom. Naliehavý spoločensko-hospodársky gordický uzol sa nedarí úspešne vyriešiť. Bezdomovcov pribúda. Pribúda aj tragických ľudských osudov končiacich umrznutím. A pribúda aj tých, ktorí si uvedomujú závažnosť tohoto problému a pomáhajú ľuďom v núdzi.

Lídrom tejto pomoci je Rímsko-katolícka cirkev.

O spustení projektu Hlinený dukát som písal už viac-krát. Súčasťou predaja keramických mincí, ktorých výnos ide na krytie nákladov pomoci ľuďom ocitnuvším sa na ulici, je aj osveta. V jednom z letáčikov som sa dozvedel o tom, ako pomáhajú tzv. centrá pomoci človeku Trnavskej arcidiécéznej charity.

Citujem:

V centrách pomoci človeku Trnavskej arcidiecéznej charity dostanú ľudia v kríze tú najzákladnejšiu pomoc. Práve sem môžu prísť teraz aj s hlineným dukátom. Prevádzka centier je len jednou z našich činností. No veľmi dôležitou.
V centrách pomoci človeku sme za posledný rok poskytli:

10200 krát polievku
780 krát ošetrenie
1529 krát poradenstvo
9512 kusov oblečenia
1620 krát sprchu
1060 pračku

Nie je môjou úlohou vymenovávať mnohé skutky milosrdenstva katolíkov.

Keď onoho času ateistický portál Spoločnosť Prometheus vyzýval k celosvetovej zbierke na pomoc ľuďom prenasledovaným za svoje svetonázorové presvedčenie, nádejal som sa, že sa Spoločnosti Prometheus podarí pestovať ducha pravého humanizmu aj medzi neznabohmi. Masívna reklama a propagácia finančnej zbierky na titulných stránkach brány Spoločnosti Prometheus dávali týmto aktivitám punc vážnosti. Ideologické internetové dvojča Humanisti.sk zverejnilo bombastický článok s názvom Globálna kampaň na ochranu humanistov. Citujem:

Prezident IHEU Andrew Copson to komentuje nasledovnými slovami:

„Nikdy nebolo dôležitejšie, aby sa naše globálne humanistické spoločenstvo spojilo na podporu tých, ktorí sú v núdzi, a sme nesmierne vďační za podporu organizácií ako je Spoločnosť Prometheus – združenie svetských humanistov. Keď vidíme nárast cieleného násilia voči sekulárnym – nenábožensky mysliacim ľuďom, v posledných mesiacoch najmä prostredníctvom islamistických extrémistov, je nevyhnutné, aby sme my, ako celosvetová organizácia mali dostatočné zdroje, potrebné na poskytnutie účinnej pomoci a podporu tým, ktorí ich potrebujú.“

Spoločnosť Prometheus – združenie svetských humanistov je hrdá na to, že je plnoprávnym členom Medzinárodnej humanistickej a etickej únie (International Humanist and Ethical Union; IHEU). IHEU reaguje na zlý trend zhoršovania postavenia sekulárnych občanov. Robí to prostredníctvom monitorovania a podávania správ, napríklad prostredníctvom uverejnenia ročnej správy IHEU o slobode myslenia, ktorá poskytuje podrobný prehľad o tom, kde zákony, politika a prax štátov diskriminujú nenáboženské myslenie. Poskytuje koordináciu kampane End Blasphemy Laws, medzinárodnej koalície organizácií, ktorá sa snaží zdôrazniť a zrušiť zákony o rúhaní. Zastupuje v medzinárodných inštitúciách ako je napríklad Rada OSN pre ľudské práva humanistické organizácie sveta, obhajuje práva na slobodu myslenia pre všetkých. IHEU pomohla viacerým jednotlivcom presťahovať sa alebo iným spôsobom zlepšiť osobnú bezpečnosť po tom, čo sa stali predmetom útokov za vyjadrenie svojich humanistických hodnôt alebo sekulárnych princípov.

Preto podporujeme kampaň na GoFundMe, ktorá začala dnes na Svetový deň humanistov (World Humanist Day). Pomôžme tejto dôležitej činnosti IHEU, ktorá mení svet, zviditeľňuje ľudské práva pre ľudí, ktorí sú sekulárni, nenáboženskí, pričom celosvetovú pozornosť venujú cielenému násiliu a systematickému prejavu diskriminácie v mnohých krajinách. Prosím, pomôžte dnes IHEU chrániť humanistov ohrozených na celom svete. Navštívte stránku GoFundMe, kde nájdete ďalšie informácie ako sa môžete zapojiť a konkrétne pomôcť týmto cieľom.

Nasleduje podpis Romana Hrádeckého, predsedu Spoločnosti Prometheus a dátum 21.06.2017. O pol roka neskôr známy ateistický internetový klebetník Parada informuje o výsledku tejto pompéznej celosvetovej zbierky na ochranu ideálov humanizmu. Článok má príznačný názov – Tak je mi ľúto. Bol publikovaný 24.12.2017 a Parada nás informoval, že sa do gigantickej ateistickej charitatívnej zbierky zapojil len jeden jediný človek zo Slovnska – Parada sám. Do zbierky neprispeli ani len sumou jedného piva nikto z tých, čo sa viezli na pompéznosti reklamy finančnej zbierky pre ateistov v núdzi. Roman Hrádecký či eštébák Baťala zo Spoločnosti Prometheus si neodtrhli ani len jediný krát chlast či pečenú klobásu od svojich pažerákov, aby prejavili solidaritu s prenasledovanými. Oni sa len zviezli ako pijavice, parazity, dúfajúc, že ich egoizmus zanikne v záplave ateistických milodarov.

Už 27.12.2017 som si neodpustil uštipačný komentár poukazujúci na “pripájanie sa sa Spoločnosti Prometheus – združenia svetských humanistov ku globálnej kampani na ochranu humanistov v ohrození”. Pripojili sa tak, že sa na svojich bratov zvysoka vykašľali. A verte mi, aj onakvejší výraz by som najradšej napísal.

13. apríla 2018 Spoločnosť Prometheus, na čele ktorej je Roman Hrádecký, šíri hoax o zabratí časti zdravotného zariadenia Cirkvou. Napriek tomu, že už 17. apríla som upozornil partičku eštébákov z Prometheusa, že sa dopúšťajú podnecovania k nenávisti a šírenia poplašnej správy – v článku Eštébáci z o.z. Prometheus šíria ateizmus zneužívaním pacientov v nemocnici!!!!!!!, dodnes na ich fcb nájdete status s týmto zavádzajúcim textom:

Postavme kaplnky a chrámy všade, kde vkročí ľudská noha. Kto by sa už len v rámci charity staral o bezdomovcov, tí predsa nedajú do zvončeka ani cent 😦 A v nemocnici má človek plný strachu zo smrti k bohu najbližšie, nebude ľutovať ani eurká.

O aktivitách Katolíckej charity Hrádecký nepočul? Ale počul! No zakladateľom toho spolku eštébákov je bývalý riaditeľ Ústavu vedeckého ateizmu Čelko, ktorý zo svojej pozície za “komunizmu” ničil životy veriacim študentom. A podpredsedom je Baťala. Bývalý krajský náčelník ŠTB… To všetko s plným vedomím jej predsedu Hrádeckého.

V diskusii sa mihol akýsi internetový anonym mávajúci záznamom z registračnej knihy ŠTB. Je tam zobrazená stránka dokazujúca zápisom, že arcibiskup Zvolenský, významný predstaviteľ RKC u nás, bol evidovaný ako agent. Ten istý anonymný diskutujúci však nechce vedieť, že Prometheus je nielenže združením eštébákov, ale navyše eštébákov, ktorí aktívne zraňovali veriacich, čím sa dopúšťali zločinov v rozpore s Deklaráciou ľudských práv.

Obtlstlý Hrádecký tak posúva laťku morálky slovenského ateizmu ešte nižšie. Nielenže tzv. sekulárni humanisti nepomáhajú ľuďom v núdzi, nielenže nepomáhajú neveriacim ľuďom v núdzi, ale čo je horšie, útočia na ľudskú dôstojnosť tých, ktorí ľuďom v núdzi naozaj pomáhajú. Bez nároku na benefity, bez skúmania ich svetonázoru. Katolícka cirkev pomáha aj veriacim i neveriacim. Spoločnosť Prometheus nepomáha nikomu. . Iba sebe…

 

 

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s