Otázka Eduardovi Chmelárovi – polygamia

Pán Chmelár! Dlhodobo blokujete pod rôznymi zámienkami ľudí s kritickým postojom k Vašim názorom. Vytvárate okolo seba kult pätolizačov. Pestujete ducha narcizmu.

Dovolím si Vám položiť jednu otázku.

Vo svojom statuse na fcb zo dňa 26.04.2018 reagujete – predpokladám – na článok Eduard Chmelár v staršom článku vystupuje proti rodine na bráne Slobodný výber zo dňa 24.04.2018. Okrem iného sa v ňom píše:

Zdá sa, videnie Eduarda Chmelára je, jemne povedané, posunuté. Dávať na jednu úroveň rodinkárstvo a tému bazálnej nukleárnej rodiny, jej úlohy v spoločnosti, vytvára nestráviteľný guláš.

Chmelár prevracia optiku. Zdravá a funkčná rodina, kde mama a otec sú vzorom a ktorá vychováva zodpovedných, ale aj sebavedomých jedincov, je základom spoločnosti. Nie naopak.

Chmelár účelovo zamieňa rodinu a rodinkárstvo, to prvé je „základ štátu„. On sám sa označuje za liberála, ale označovať štát za nadradený subjekt vedie v konečnom dosledku k obmedzeniu slobôd.

Zničiť čokoľvek je možné nielen priamym útokom, fyzickým, úderom, zákazom, ale aj zmenou významu pojmu. Vy ste dlhodobo stúpencom redefinície pojmu manželstva a zaradili ste sa medzi tých, ktorí chcú rodinou nazývať aj vzťahy, ktorých výnimočnosť nie je ani len porovnateľná s naplneným manželstvom a rodinou. Podporujete hnutie LGBT, ktorých ciele sú nezlúčiteľné s definíciou rodiny.

Homosexuálny aktivista Braňo 0ndrášik tvrdí, že rodinu tvorí on, jeho sexuálny partner a – pes. LGBT presadzuje názor, že rodina je vzťah dvoch ľudí, ktorí sa majú radi.

Radi sa môžu mať aj chlapi v krčme alebo deti na pieskovisku. Aj dedko môže mať rád svoju vnučku alebo dvaja súrodenci môžu zahorieť láskou k sebe. No ak sa pokúsia vyhlásiť za rodinu, zlíznu si pekný výsmech. Zaslúžený. Manželstvo a ani rodina nie sú subjektom lásky, i keď tá je vždy bonusom. Manželstvo je zmluvný vzťah s potenciálom plodivosti. Vzťah potencionálne plodivý, ktorý sa príchodom potomka mení na malý Vesmír spojený pokrvnými príbuzenskými vzťahmi. Chlapi v krčme ani baby v butiku taký Vesmír neposkytujú.

V roku 2009 ste sa pokúsili dostať do politiky cez Stranu zelených. Vašimi politickými partnermi boli pro-LGBT extrémisti Pietruchová, Mesík a slečna Hanka Fábryová. Najmä posledná menovaná je známa averziou voči jasne a zrozumiteľne zadefinovaným výrazom manželstvo a prirodzená rodina.

LGBT, hnutie, ktoré podporujete, usiluje o zmenu významu slova manželstvo a rodina. Z dvoch osôb rôzneho pohlavia sa manželstvo má  rozšíriť aj na dve osoby rovnakého pohlavia. A ďalej, na vzťah osôb bez rozlíšenia pohlavia – s možnosťou zmeny pohlavia.

Takouto zmenou významu slova zaniká výnimočnosť slovného výrazu manželstvao, ako aj jeho obah. Je to akokeby ste pod slovom hrušky prestali vnímať jedinečný druh ovocia, ale predefinovali by ste jeho význam na všetky plody záhrady, vrátane jedovatých. Hrušky nezaniknú, len pribudne domýlených a možno aj otrávených ľudí.

K jedinečnosti racionálneho myslenia patrí aj priraďovanie unikátnych slov unikátnym javom okolo nás. Vzťah potenciálne plodivého muža a potenciálne plodivej ženy uzatvorený v podobe zmluvy je vzťahom unikátnym. Preto si to výnimočné slovo aj výnimočnú ochranu zasluhuje.

Otázka je, že ak už uvažujete o takejto zmene, prečo rovno nezrušiť početnú kvótu a urobiť z manželstva počtom neobmedzený spolok osôb?

Prečo nie aj polygamia?

Ak nie, tak prečo? Polygamia je predsa už v mnohých krajinách bežná a stáročia fungujúca. Nakoniec – ste aktivistom za práva prisťahovalcov. Vari nie je neľudské naliehať na imigrantov, aby po príchode do priestoru EU zavrhli svoje zostávajúce zákonné manželky? A zo štyroch si vybrali len jednu preferujúcu? Veď to je diskriminácia, ako EU vnucuje svoju predstavu o štátnom manželstve ľuďom, ktorí svoju sexualitu spojili s viacpočetným manželstvom!

Pán Chmelár! V mojom článku je slušne položená otázka. Očakávam, že mi na ňu na svojom fcb odpoviete. Bez zlomyseľností, tak, ako sa na hlavu štátu nových kvalít patrí.

P.S. Nie som ani ultranacionalista a ani kotlebovec.

 

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s